Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Zaļā josta

Zaļā josta: Cigarešu izsmēķi ir trešais izplatītākais atkritums Latvijas pludmalēs

Cigarešu izsmēķi ir trešā izplatītākā atkritumu pozīcija Latvijas pludmalēs, informēja izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmuma Zaļā josta pārstāve Laima Kubliņa. Kubliņa atklāja - ja citviet pasaulē Covid-19 pandēmijas rezultātā daba ievērojami atkopās no cilvēku radītās slodzes, tad Latvijā situācija bija tieši pretēja - cilvēki biežāk pavadīja laiku pie dabas, kā rezultātā pāri palikušās piesārņojuma, tostarp ar izsmēķu, pēdas palikušas uz ilgu laiku.

Skolēni piecos mēnešos nodevuši 237 tonnas makulatūras

Latvijas izglītības iestādēs norit azartiska cīņa par čaklākā makulatūras vācēja titulu. 360 skolas un bērnudārzi par šādu titulu cīnās kopš 2011. gada 5.oktobra, kad tika uzsākts uzņēmuma Zaļā josta un Līgatnes papīrfabrikas rīkotais makulatūras vākšanas konkurss "Otru elpu papīram!". Šajā laikā ar skolu palīdzību organizatoriem izdevies pārstrādei nodot vairāk kā 237 tonnas makulatūras, tādējādi no nociršanas izglābjot vairāk kā 3325 kokus.

Aicina Latvijas izglītības iestādes piedalīties makulatūras vākšanas konkursā

„Zaļā josta” sadarbībā ar SIA „Papīrfabrika „Līgatne”” un AS „Latvijas valsts meži” aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā „Otru elpu papīram!”, mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā, tādējādi cīnoties par vērtīgām balvām.

Pētījums: ar velosipēdu ikdienā pārvietojas vien 6% respondentu

Zaļā josta, aktīvi iesaistoties Latvijas vides stāvokļa uzlabošanas akcijās, šogad ir Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) rīkotās Eiropas mobilitātes nedēļas atbalstītāja, un septembrī veica aktuālu pētījumu par Latvijas iedzīvotāju transporta lietošanas ikdienas paradumiem. Pētījumā secināts, ka automašīna kā neatņemams ikdienas pārvietošanās līdzeklis dominē pilsētas transportā.

Baltās nakts ietvaros no izlasītiem žurnāliem taps EKO mākslas instalācija

Mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts ietvaros SIA "Zaļā josta" aicinās apmeklētājus iesaistīties kopīgā EKO instalācijas radīšanā, no izlasītiem žurnāliem veidojot enerģiski spēcinošu vietu, kur ļauties pozitīvām emocijām. Instalācija tiks radīta Latvijas Nacionālās operas skvērā, Cafe Opera āra terasē no plkst. 18.00 līdz 22.00. "Zaļā josta" aicina Baltās nakts apmeklētājus piedalīties instalācijas tapšanā un līdz pusnaktij doties apskatīt kopīgi radīto EKO dizaina brīnumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide