Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Lai klausoties acis kļūst miklas. Albums Ziedonis. Lācis. Vīrieši – veltījums sievietēm © DIENA

Kad sejā jau elpo spirdzinošais pavasara tuvums un ik pa laikam dzirdams par lāčiem, kuri pie mums pēdējos gados manīti, pat draiskojoties ceļmalā, triādi Ziedonis. Lācis. Vīrieši varam uztvert arī kā drīzās, trakās ziedēšanas zīmi. Bet, protams, nē. Ar pirmo singlu, videoklipu Es skaitīju, līdz nonācu pie viena, kurā piedalās Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Jānis Aišpurs, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Znotiņš un Andris Keišs, komponists Kārlis Lācis nodod klausītājiem albumu Ziedonis. Lācis. Vīrieši. Albumu izdod deBusul MUSIC. Tas pieejams YouTube, Spotify, iTune un citās straumēšanas platformās.

Publicēts jaunākais Mūzikas akadēmijas rakstu numurs

Marta vidū publicēts jaunākais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas muzikoloģijas žurnāla Mūzikas akadēmijas raksti (XVIII, 2020) numurs, kas pilnībā veltīts 20. gadsimta norisēm Latvijas mūzikas vēsturē, tostarp mazāk pētītu mūziķu veikuma analīzei, mūzikas un komunikācijas aspektiem pirms simt gadiem un patlaban, kā arī atskaņotājmākslas finesēm šoreiz saistībā ar šī 2020. gada jubilāra Ludviga van Bēthovena klavierdarbu aplikatūru. Numura sastādītāja ir muzikoloģe Baiba Jaunslaviete.

VEF Kultūras pils koncertciklā Come prima skanēs Agneses Egliņas un Guntara Freiberga programma Gars un ideja

Piektdien, 19. martā, plkst. 19 VEF Kultūras pils aicina bezmaksas tiešraidē klausīties pianistes Agneses Egliņas un sitaminstrumentālista Guntara Freiberga speciāli koncertciklam Come prima veidotu programmu Gars un ideja, kuras noslēgumā ar Lielo tango marimbai un klavierēm mūziķi svinēs izcilā argentīniešu komponista Astora Pjacollas 100. jubileju, kas apritēja šī gada 11. martā, informēja koncerta rīkotāji.

Tiešraidē būs skatāms komunistiskā genocīda upuru piemiņas koncerts Un miers virs zemes...

Ceturtdien, 25. martā, plkst. 19 tiešraidē no Rīgas Doma baznīcas notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts Un miers virs zemes... Šoreiz Orķestra Rīga rīkotais koncerts izskanēs kā koncertstāsts, sadarbojoties ar režisoru Kārli Anitenu, kā arī ar Latvijas Okupācijas muzeju un tā vēsturnieci Leldi Neimani. Koncerts notiek festivāla Windstream programmas ietvaros.

VIDEO: ZeBrene un Aija Andrejeva laiž klajā singlu Šamanis

Pagājušajā gadā Latvijas mūzikas tirgū ienākušais mistiskais tēls ZeBrene laiž klajā savu otro singlu Šamanis, kas šoreiz tapis sadarbībā ar pazīstamo pašmāju mākslinieci Aiju Andrejevu, kā arī producentu Kasparu Ansonu, informēja mūziķu pārstāvji.

Otrdien tiks noskaidroti Zelta mikrofona 2021 laureāti

Ar Latvijā spožāko mūziķu lielākajiem hitiem un pirmatskaņojumiem otrdien, 16. martā, jau 25. reizi notiks Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons svinīgā ceremonija un aizvadītā gada labāko ierakstu godināšana, informēja balvas organizatori.

Simfonija un arfa mums arvien tuvāk. Liepājas Simfoniskais orķestris turpina tiešraides koncertus

Turpinot publikas iemīļoto koncertu ciklu Simfonija TUVĀK, bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles Lielais dzintars 12. martā plkst. 19 būs baudāma Antonīna Dvoržāka slavenā Devītā simfonija maestro Gintara Rinkeviča lasījumā, bet bezmaksas tiešraidē 25. martā plkst. 19 atsāksies koncertsarunu cikls Tuvāk, šoreiz iepazīstinot ar Liepājas Simfoniskā orķestra arfisti Dārtu Tisenkopfu.

Izdots Santas Ratnieces autoralbums Vigilia del Mattino ar vairākiem pirmatskaņojumiem(1)

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi izdevusi komponistes Santas Ratnieces autoralbumu Vigilia del Mattino ar vairākiem pasaules pirmatskaņojumu ierakstiem Latvijas Radio kora izpildījumā. Albums jau pirms izdošanas ticis iekļauts mūzikas staumēšanas vietnes Spotify klasiskās mūzikas jaunumu sadaļā Classical New Releases, kur tiek rekomendēti nedēļas ievērojamākie jaunumi, informēja mūzikas izdevniecības pārstāvji.