Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Ventspils koncertzālē uzstāsies ērģelnieks Džeimss Makvinijs

Svētdien, 6. decembrī, plkst. 19 Ventspilī, koncertzālē Latvija, gaidāms īpašs notikums – koncertā bez skatītājiem uzstāsies izcilais britu ērģelnieks Džeimss Makvinijs, pirmatskaņojot komponista Niko Mjūlija tieši šim koncertam radītos skaņdarbus no Dzimšanas cikla.

Izdots pianista Daumanta Liepiņa debijas albums

Nacionālā ierakstu kompānija Skani sadarbībā ar Liepājas koncertzāli Lielais Dzintars izdevusi jaunā un daudzsološā pianista Daumanta Liepiņa debijas albumu. Albums pieejams visā pasaulē gan CD formātā, gan populārākajās mūzikas lejupielādes un straumēšanas vietnēs, informēja Skani pārstāvji.

Z studijā šonedēļ uzstāsies Ralfs Eilands

Latvijas Televīzijas koncertu ciklā Koncerts Z studijā sestdien, 21. novembrī, uzstāsies enerģiskais Ralfs Eilands, kurš kopā ar savu grupu gatavs izspēlēt un izdziedāt visu, kas sakrājies šajā savādajā laikā. Mūziķis cer, ka skatītāji un klausītāji sadzirdēs un sajutīs Ralfa vēstījumu, jo uzstāšanās laikā viņš publikai (arī tad, ja tā nav redzama) atdodas pilnībā.

Izdots folkloras kopas Tarkšķi albums Sadziedāsim?

Folkloras kopa Tarkšķi elektroniski izdod jaunu albumu Sadziedam?, kurā grupas jaunākā paaudze – pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni – iedziedājusi tautā zināmas un iemīļotas latviešu tautasdziesmas Maza, maza meitenīte, Aiz kalniņa dūmi kūp, Baltu pupu iestādīju un vēl 9 citas dziesmas. Dziesmas aranžējusi folkloras kopas vadītāja Kristīne Karele, dziesmu pavadījumos dzirdami tautas instrumenti – kokle, vijoles, mandolīnas, base, akordeons.

Ar svaigi pļautas zāles smaržu. No sirds izlolotu svētku koncertu Latvijai 102 dāvā Lielais dzintars © DIENA

Bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mūs aicina noskatīties īstu, ilgi lolotu Valsts svētku koncertu Latvijai 102. Svinīgais un vērienīgais koncerts ar Liepājas Simfoniskā orķestra, diriģenta Aināra Rubiķa un solistu – opersoprāna Lienes Kinčas un pianista Daumanta Liepiņa dalību skatītājiem būs pieejams koncertzāles mājaslapā www.lielaisdzintars.lv, sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv, bet audio tiešraidē baudāms Latvijas Radio 3 Klasika ēterā. Izbaudīt šo svētku notikumu piedāvā koncertzāle Lielais dzintars un Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar HDPD Productions&Dreams otrdien, 17. novembrī, plkst. 19.