Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Mūzika

Kas būs kultūrtelpas Auss iemītnieki? © DIENA

To, ko var izdarīt šeit, nevar izdarīt citās vietās, saka kultūrtelpas Auss idejas autors Jānis Ķirsis, kurš kopā ar virkni izcilu Latvijas mūziķu arī pats piedalīsies jaunās kultūrtelpas atklāšanas koncertā 7. aprīlī.

Pasaulē izskanēs Andreja Osokina tiešraides koncerti un sarunas ar klausītājiem

Sestdien, 27. martā, plkst. 19 pēc Latvijas laika notiks Amerikas Latviešu apvienības (ALA) organizētais Andreja Osokina tiešraides koncerts Paralēles, kas iekļauts ALA 70 gadu jubilejas pasākumu ciklā un kuram klausītāji varēs sekot līdzi ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē. Savukārt 19. aprīlī plkst. 18 tiešraidē no Latvijas Radio 1. studijas izskanēs Andreja Osokina koncerts Latviešu klaviermūzika pāri gadsimtiem, informēja koncertu rīkotāji.

Lai klausoties acis kļūst miklas. Albums Ziedonis. Lācis. Vīrieši – veltījums sievietēm © DIENA

Kad sejā jau elpo spirdzinošais pavasara tuvums un ik pa laikam dzirdams par lāčiem, kuri pie mums pēdējos gados manīti, pat draiskojoties ceļmalā, triādi Ziedonis. Lācis. Vīrieši varam uztvert arī kā drīzās, trakās ziedēšanas zīmi. Bet, protams, nē. Ar pirmo singlu, videoklipu Es skaitīju, līdz nonācu pie viena, kurā piedalās Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Jānis Aišpurs, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Znotiņš un Andris Keišs, komponists Kārlis Lācis nodod klausītājiem albumu Ziedonis. Lācis. Vīrieši. Albumu izdod deBusul MUSIC. Tas pieejams YouTube, Spotify, iTune un citās straumēšanas platformās.

Publicēts jaunākais Mūzikas akadēmijas rakstu numurs

Marta vidū publicēts jaunākais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas muzikoloģijas žurnāla Mūzikas akadēmijas raksti (XVIII, 2020) numurs, kas pilnībā veltīts 20. gadsimta norisēm Latvijas mūzikas vēsturē, tostarp mazāk pētītu mūziķu veikuma analīzei, mūzikas un komunikācijas aspektiem pirms simt gadiem un patlaban, kā arī atskaņotājmākslas finesēm šoreiz saistībā ar šī 2020. gada jubilāra Ludviga van Bēthovena klavierdarbu aplikatūru. Numura sastādītāja ir muzikoloģe Baiba Jaunslaviete.

VEF Kultūras pils koncertciklā Come prima skanēs Agneses Egliņas un Guntara Freiberga programma Gars un ideja

Piektdien, 19. martā, plkst. 19 VEF Kultūras pils aicina bezmaksas tiešraidē klausīties pianistes Agneses Egliņas un sitaminstrumentālista Guntara Freiberga speciāli koncertciklam Come prima veidotu programmu Gars un ideja, kuras noslēgumā ar Lielo tango marimbai un klavierēm mūziķi svinēs izcilā argentīniešu komponista Astora Pjacollas 100. jubileju, kas apritēja šī gada 11. martā, informēja koncerta rīkotāji.

Tiešraidē būs skatāms komunistiskā genocīda upuru piemiņas koncerts Un miers virs zemes...

Ceturtdien, 25. martā, plkst. 19 tiešraidē no Rīgas Doma baznīcas notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts Un miers virs zemes... Šoreiz Orķestra Rīga rīkotais koncerts izskanēs kā koncertstāsts, sadarbojoties ar režisoru Kārli Anitenu, kā arī ar Latvijas Okupācijas muzeju un tā vēsturnieci Leldi Neimani. Koncerts notiek festivāla Windstream programmas ietvaros.

VIDEO: ZeBrene un Aija Andrejeva laiž klajā singlu Šamanis

Pagājušajā gadā Latvijas mūzikas tirgū ienākušais mistiskais tēls ZeBrene laiž klajā savu otro singlu Šamanis, kas šoreiz tapis sadarbībā ar pazīstamo pašmāju mākslinieci Aiju Andrejevu, kā arī producentu Kasparu Ansonu, informēja mūziķu pārstāvji.

Otrdien tiks noskaidroti Zelta mikrofona 2021 laureāti

Ar Latvijā spožāko mūziķu lielākajiem hitiem un pirmatskaņojumiem otrdien, 16. martā, jau 25. reizi notiks Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons svinīgā ceremonija un aizvadītā gada labāko ierakstu godināšana, informēja balvas organizatori.