Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Pirmdiena, 20. janvāris
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Rīgā

Pūce: Ar Ušakova atstādināšanu domes uzraudzība nebeidzas © DIENA(20)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) piektdien sasauktajā preses konferencē žurnālistiem uzsvēra, ka līdz ar Nila Ušakova (Saskaņa) atstādināšanu no amata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) darbs pie Rīgas domes uzraudzības nebeidzas.

Uzvaras pieminekļa likteni bez ekspertu vieduma neizspriedīs © DIENA(66)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, vērtējot portālā Manabalss.lv vairāk nekā 10 000 cilvēku ar parakstiem atbalstīto ieceri par tā dēvētā Uzvaras pieminekļa nojaukšanu, nepilnu stundu ilgušās sēdes laikā atklājās dažādas deputātu vīzijas par pieminekļa nākotni, un tika nolemts drīzumā izvaicāt Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes, Rīgas domes Pieminekļu padomes, Okupācijas muzeja un citu institūciju pārstāvjus un tikai pēc tam lemt par iniciatīvas turpmāko virzību. Komisijas vadītājas Janīnas Kursītes-Pakules (NA) idejai par šo sarežģīto tēmu organizēt konferenci deputāti gan nesliecās piekrist.

Pūce domes atlaišanu nerosinās, bet par Ušakovu izlemšot šonedēļ(40)

Šobrīd Rīgas domes atlaišana netiks rosināta, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP). Lai atlaistu visu domi, tās darbībā jābūt konstatētiem atkārtotiem likuma pārkāpumiem, skaidroja Pūce.

Pārbūvēs un labiekārtos t/p Alfa autostāvvietu(1)

T/p Alfa paplašināšanas ieceres ietvaros uzsākta arī autostāvvietas, kas vērsta pret Brīvības ielu, pārbūve un labiekārtošana. Darbi sākti šomēnes un tos plānots pabeigti jūnijā. Savukārt augustā noslēgsies stāvlaukuma zaļo zonu paplašināšana, tādējādi veidojot t/p Alfa priekšpusē esošo laukumu kā parku. Klienti aicināti šajā laikā izmantot iespēju ērti novietot automašīnas daudzstāvu autostāvvietā t/p Alfa aizmugurē, informē uzņēmums.

Bez kardinālām pārmaiņām, bet dārgāk © DIENA(2)

Dailes teātra teritorijas labiekārtošanas metu konkursā uzvarējušā arhitektu biroja Made arhitekti vīzija paredz padarīt teātra apkārtni pieejamāku tā apmeklētājiem un arī vizuāli tīkamāku garāmgājējiem.

Ministrijai pārmet bezspēcību Rīgas satiksmes lietā(16)

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien asi kritizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nespēju aktīvāk ietekmēt situāciju pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme (RS), kā arī klātesošajiem kapitālsabiedrības vadītājiem pārmeta augstprātīgo attieksmi, atbildot uz jautājumiem. Komisija sprieda par VARAM veiktā audita rezultātiem RS un Rīgas domes darbu pašreizējā sasaukuma laikā.

FOTO: Rīgā piemin padomju varas izsūtītos(11)

Pirmdien, 25. martā, Rīgā ar uzrunām un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa pieminēja 70 gadus, kopš 1949. gadā padomju varas veiktajām deportācijām. Piemiņas pasākumā plīvoja visu trīs Baltijas valstu karogi. Ziedus nolikt bija ieradušies gan politiķi, gan virsnieki, gan izsūtījuma tieši skartie. Uzrunā klātesošajiem Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja runāt par okupācijas varas pastrādāto, lai deportēto cilvēku piemiņa turpinātu dzīvot arī nākotnē.

Millera Rīgas koncertzālei vēl viena kapitulācija tiesā(2)

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments ceturtdien nolēma neierosināt kasācijas lietvedību pēc SIA Rīgas koncertzāle sūdzības par koncertzālei nelabvēlīgo Latgales apgabaltiesas lēmumu uzņēmuma strīdā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) par koncertzāles izlikšanu no akadēmijas telpām, aģentūrai LETA pavēstīja AT pārstāve Baiba Kataja.

Pūce Ušakovam "dod pēdējo iespēju"(41)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) pabeigta juridiskā pārbaude par Rīgas domes darbu un konstatēta virkne iespējamu likumu pārkāpumu. Ministrs Juris Pūce (AP) par tiem no Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) pieprasījis rakstiskus paskaidrojumus, pamatojoties uz likuma Par pašvaldībām 93. panta otro daļu, kas nosaka, ka Ušakovam rakstveida paskaidrojumi jāiesniedz ministram septiņu dienu laikā, portālu Diena.lv informēja VARAM.

Durvis var nākties slēgt aptuveni 200 azartspēļu zālēm Rīgā(4)

Rīgas domes lēmums likvidēt visā pilsētas teritorijā azartspēļu zāles varētu skart aptuveni 200 azartspēļu vietas, aģentūrai LETA norādīja Rīgas domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš. Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja ceturtdien vienbalsīgi atbalstīja ieceri uzdot Juridiskajai pārvaldei sagatavot lēmumprojektu par azartspēļu zāļu likvidēšanu visā Rīgas administratīvajā teritorijā, tostarp, mikrorajonos.

Mikroautobusu satiksmi Rīgā gaida jūtamas pārmaiņas © DIENA

Mēneša beigās, visdrīzāk – 27. martā, varētu būt precīzi zināms, kādas izmaiņas gaida rīdziniekus un pilsētas viesus mikroautobusu pārvadājumu ziņā. Lai gan tiešā tekstā tas netiek atzīts, no plānotajām izmaiņām jūtams, ka pērn ieviestā zilo un oranžo mikroautobusu jeb minibusu un ekspresbusu dalītā sistēma finansiāli nav izdevīga. Apspriežot jautājumu Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā, SIA Rīgas satiksme (RS) pārstāvji atzina, ka iespēja minibusos braukt ar atlaidēm novedusi pie tā, ka cilvēki, kas gribētu maksāt par braucienu, šajos transportlīdzekļos vienkārši netiek iekšā.

Pašvaldība plāno slēgt spēļu zāles visā Rīgā(14)

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno slēgt spēļu zāles visā galvaspilsētas administratīvajā teritorijā - gan centrā, gan apkaimēs jeb mikrorajonos, aģentūru LETA informēja domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.