Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -2 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Rīgā

Kanālā pie Centrāltirgus noslīcis cilvēks(2)

Rīgas kanālā pie Centrāltirgus sestdienas vakarā nolīcis cilvēks, bet vien dažas stundas pirms tam cits cilvēks no kanāla izglābts, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Rīgas Nakts tirgus – "zelta ādere" negodīgiem pārpircējiem no Igaunijas(19)

Latvijas vārds ierauts Tallinas, Pērnavas un Tartu tirgu skandālā, kas šonedēļ kaimiņvalstī pacelts pat līdz valdības līmenim. Igauņi, dzenot pēdas tirgos nopērkamo zemeņu aizdomīgajai izcelsmei, atklājuši pārpirkšanas shēmu ar daudz plašāku pārtikas produktu klāstu. Ogas, dārzeņi un sēnes vairumā tiek uzpirktas Rīgas Nakts tirgū, bet tālāk ar daudz augstāku cenu tirgos Igaunijā tiek pārdotas kā izaudzētas igauņu zemnieku saimniecībās, vēsta LNT.

No Akmeņu ielas VUGD depo joprojām nav izvākušies visi tur mītošie iedzīvotāji(2)

Rīgā, Akmeņu ielā 17, kur līdz šim vairākus gadus desmitus atradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo, joprojām uzturas daži iedzīvotāji, kuriem līdz 1. jūlijam telpas bija jāatbrīvo, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē. Šī gada februārī Rīgas domē tika aktualizēts jautājums par to, ka līdz ar VUGD pārcelšanos uz jaunām telpām, virs depo mītošie iedzīvotāji paliks bez jebkādiem komunālajiem pakalpojumiem, tostarp, siltuma, ūdens un citiem.

Plūdu mazināšanai Rīgā uzdod veikt remontdarbus atsevišķos ielu posmos(1)

Ņemot vērā pirmdienas spēcīgās lietavas pilsētā, Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) otrdien, 9. jūlijā, sasauca Rīgas pilsētas pašvaldības atbildīgo institūciju pārstāvju sanāksmi, kuras laikā apsekoja problemātiskās Rīgas ielas, lai novērtētu paveiktos darbus plūdu mazināšanai.

Spēcīgo lietavu dēļ applūduši vairāki Rīgas ielu posmi(3)

Spēcīgo lietavu dēļ atsevišķi Rīgas ielu posmi ir applūduši. Lai uzlabotu pārvietošanās apstākļus autovadītājiem un gājējiem, uz applūdušajiem ielu posmiem nosūtītas lietus ūdens atsūknēšanas tehnikas, portālu Diena.lv informē Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) pārstāve Ilze Dimante.

Drīzumā varēs sākt slēgt līgumus ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju(4)

Jaunizveidotā kopsabiedrība Rīgas vides pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanu pilsētā sāks 15. septembrī, savukārt līgumus ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju pakalpojuma saņēmēji varēs slēgt jau no 15. jūlija, aģentūrai LETA pastāstīja SIA Clean R valdes loceklis Guntars Levics. Viņš skaidroja, ka tiks nodrošināti vairāki kanāli, kā noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, primāri aicinot to darīt elektroniski, taču būs iespējams līgumu noslēgt arī klātienē.

Pašvaldība cenšas pielikt punktu aviācijas šūpulim © DIENA(9)

Pagaidām par bijušās Rīgas Starptautiskās lidostas – Spilves lidlauka – likteni skaidrības nav nedz Rīgas pilsētas pašvaldības departamentiem, nedz tās nomniekam un apakšnomniekiem, nedz arī citām iesaistītajām pusēm. Pašvaldībai piederošo Spilves lidostu pārvalda Rīgas nami, Rīgas domes Īpašuma departaments, kā arī Rīgas brīvosta. Pašlaik tur darbojas vairāki aviācijas entuziasti, kas ir šīs teritorijas apakšnomnieki. Aizvadītā gada ziemā Rīgas nami, kas rīkoja izsoli saistībā ar Spilves lidostas nomas tiesībām, neilgi pēc līguma stāšanās spēkā atteicās no prasības nodrošināt aviācijas funkciju.

Par likvidēšanu var nākties piemaksāt © DIENA(1)

Atsaucoties uz Valsts kontroles ziņojumu par Rīgas domes piešķirto dotāciju biedrībām un nodibinājumiem likumību un lietderību, ir sagatavots lēmuma projekts, paredzot izbeigt galvaspilsētas pašvaldības līdzdalību nodibinājumā Riga.lv tā likvidācijas ceļā. Projektu jau atbalstījusi Pilsētas īpašuma komiteja, bet šodien tas nonācis Finanšu un administrācijas lietu komitejas darba kārtībā.

Grasās atkal atvērt Juglas ezeru kuģošanai(2)

Rīgas domes Mājokļu vides komiteja šodien atbalstīja Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumu atcelšanu, kā rezultātā varētu tikt likvidēts vairāk nekā 17 gadus spēkā esošais aizliegums ezerā izmantot kuģošanas līdzekļus. Noteikumi zaudēs spēku tad, ja domnieki šo lēmumu atbalstīs nākamajā nedēļā gaidāmajā Rīgas domes sēdē.