Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 17. janvāris
Tenis, Dravis

Rīgā

Turlais neredz iemeslu "veikt tīrīšanu" domes kapitālsabiedrību valdēs(15)

Rīgas mēra amatam izvirzītais Dainis Turlais (GKR) neredz nevienu iemeslu, kādēļ būtu jāatlaiž pašvaldību kapitālsabiedrību valdēs ieceltie cilvēki. Rīgas domē ceturtdien notiek pašvaldības priekšsēdētāja vēlēšanas. Vienīgais kandidāts šim amatam ir Turlais. Pirmās pusotras stundas laikā opozīcija Turlo galvenokārt iztaujāja par viņa plāniem, kā mazināt korupciju pilsētā.

Paraksta līgumu par Centrālās stacijas projektēšanu un būvdarbiem Rail Baltica ietvaros(6)

Noslēdzies starptautisks iepirkuma konkurss Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Rīgas Centrālās pasažieru stacijas kompleksā apbūves būvprojekta izstrāde un būvdarbi. Par konkursa uzvarētāju atzīta personu apvienība Besix ReRe Group, kurā apvienojušies uzņēmumi N.V. Besix S.A. no Beļģijas un pašmāju SIA ReRe Būve, portālu Diena.lv informēja Eiropas Dzelzceļa līnijas pārstāvji.

Saskaņa vēl domās, kā rīkoties pēc GKR ultimāta(5)

Partija Saskaņa ir sākusi viedokļu apmaiņu par tālāko rīcību pēc tam, kad tās līdzšinējais līderis, atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs dosies strādāt uz Eiropas Parlamentu, taču partijas biedru viedokļi par optimālāko rīcību dalās.

Par brīvu ēdīs arī bērnudārzos © DIENA(5)

Šonedēļ Rīgas domē plānots pieņemt grozījumus, kas no šā gada 1. septembra ļaus pašvaldības bērnudārzu audzēkņiem nodrošināt bezmaksas ēdināšanu. Daudzi vecāki šādu iespēju bija gaidījuši jau no 2019. gada 1. janvāra, kā to sākotnēji bija solījušas Rīgas valdošās koalīcijas pārstāvji. Tomēr jau pērn decembrī tika paziņots, ka tas nenotiks, vainojot krietni ieilgušo Latvijas jaunās valdības izveidi un attiecīgi arī valsts budžeta apstiprināšanu. No pašvaldības puses daļēji tiks apmaksāti arī ēdināšanas pakalpojumi privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Ušakova un Amerika vietā Rīgas domē darbu varētu sākt Jermoloviča un Ivanovs(8)

No amata atstādinātajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam (Saskaņa) un bijušajam vicemēram Andrim Amerikam (GKR) dodoties uz Briseli, viņu vietas pašvaldībā varētu ieņemt nodibinājuma Rīgas tūrisma attīstības birojs (RTAB) bijusī valdes locekle Vita Jermoloviča un AS Rīgas starptautiskā autoosta valdes loceklis Ivans Ivanovs.

Gaisa tilts remontu spēšot sagaidīt © DIENA(4)

Rīgā slikta tehniskā stāvokļa dēļ aptuveni nedēļu apgrūtināta pārvietošanās uz kārtējā pārvada. Šoreiz gan grūtības nav sagādātas transportlīdzekļiem, bet gājējiem – uz remonta laiku līdz 5. jūnijam aizvērtas Gaisa jeb VEF tilta kāpnes. Visa tilta remonts tuvākajā laikā netiek plānots – to varētu veikt pēc trim četriem gadiem. Rīgas domes Satiksmes departamentā (RDSD) Dienai uzsver, ka pārvada vispārējais stāvoklis nav tik slikts, lai uz tā būtu jānosaka ierobežojumi transportlīdzekļiem.

Rīgā šogad darbosies deviņas labiekārtotas peldvietas(1)

Rīgas dome plāno šosezon pilsētā uzturēt deviņas labiekārtotas peldvietas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā. Peldvietas atrodas Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā. Tostarp šogad labiekārtota teritorija Lucavsalas dienvidu daļā - Lucavsalas līcī. Peldvieta norobežota ar bojām, tajā izvietoti pārvietojamie sanitārie mezgli, atkritumu konteineri un informatīvās zīmes.

Vairākos vēlēšanu iecirkņos Rīgā veidojas rindas(2)

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā (3.iecirknis) nereģistrētajiem vēlētājiem nākas aptuveni stundu stāvēt rindā, turklāt šajā un vēl vismaz vienā iecirknī novēroti traucējumi datu apmaiņas sistēmā. Arī vēlēšanu iecirknī Kongresu namā (145.iecirknis) veidojas rinda, vēlēties nobalsot virknei tajā nereģistrētu vēlētāju.

Naktīs atjaunos Zemitāna tilta segumu(2)

No ceturtdienas, 23. maija, līdz 20.jūnijam tiks veikta Jorģa Zemitāna tilta brauktuves seguma atjaunošana, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Satiksmes departaments. Asfalta frēzēšanas un ieklāšanas darbus veiks naktīs no plkst. 22 līdz plkst. 06, lai nodrošinātu raitu transportlīdzekļu kustību dienā.

Rīgā būvēs poligonu ugunsdzēsēju apmācībai

Rīgā līdz 2021. gada nogalei plānots uzbūvēt jaunu poligonu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieku apmācībai, portāls Diena.lv uzzināja dienestā. Projektu VUGD realizē sadarbībā ar Nodrošinājuma valsts aģentūru.

Rīgas dome pie Neatkarības laukuma izvietojusi tā nosaukuma un skaidrojuma zīmi

Rīgas Austrumu izpilddirekcija pilsētvidē izvietojusi Neatkarības laukuma nosaukuma un skaidrojuma zīmi, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā. Pašvaldībā atgādina, ka šī gada rudenī ir plānots izsludināt Neatkarības laukuma labiekārtojuma metu konkursu, tā projektēšanas programmā nosakot laukuma perspektīvās attīstības koncepciju. Konkursa rezultātā ir plānots iegūt inovatīvu un kvalitatīvu laukuma risinājumus, kas kļūtu par vienu no Rīgas identitātes zīmēm.

Transportam nedrošie galvaspilsētas tilti © DIENA

Satiksmi Rīgā turpina palēnināt viena ķibele pēc otras. Pēdējā no tām – 11. tramvaja maršruta slēgšana. Šādu uzdevumu uzņēmumam Rīgas satiksme lika izpildīt pašvaldība pēc tam, kad Brasas pārvada, kurš pašreiz tiek rekonstruēts, būvprojekta autori bija pieprasījuši satiksmi uz tilta ierobežot. Turpmākos lēmumus attiecībā uz šī maršruta tramvaju kustību pieņems pēc tam, kad būvobjektā būs veikti detalizēti aprēķini un laboratoriskās pārbaudes, kas plānotas līdz šīs nedēļas piektdienai.