Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Pirmdiena, 20. janvāris
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Rīgā

Rīgā uzsākta brauktuvju attīrīšana no smiltīm(1)

Rīgā uzsākta ielu braucamo daļu, tiltu un satiksmes pārvadu attīrīšana no smiltīm un nogulsnēm, kas ziemas periodā sakrājušās uz brauktuvēm. Sakoptas tiek arī sabiedriskā transporta pieturvietas un lietus ūdens pieņēmēji, informē Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD).

Dienas fotoreportāža: Pedagogu pikets pie Saeimas(8)

Trešdien pie Saeimas nama bija pulcējušies aptuveni 2000-2500 pedagogu, lai piketā pieprasītu iepriekš apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika pildīšanu tam paredzētajos termiņos. Piketa laikā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvji tikās ar valdības un parlamenta pārstāvjiem. Pēc tikšanās paziņots, ka līdzekļus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei valdības un Saeimas pārstāvji sola atrast līdz maija vidum, pēc tam grozot 2019. gada budžetu, tādējādi 1. septembrī nodrošinot pedagogu algu pieaugumu. Ja solījumi netiks pildīti, pedagogi neizslēdz iespēju streikot.

Streika kārts aizvien galdā(22)

Šorīt pie Saeimas pulcējušies aptuveni 2000 izglītības darbinieku, vienojoties prasībā par iepriekš apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika pildīšanu tam paredzētajos termiņos. Jau neilgi pēc piketa sākuma bija sapulcējies liels skaits - aptuveni tūkstotis - pedagogu, novēroja Diena, bet pēc pārdesmit minūtēm piketētāju skaits bija dubultojies. Pēc pedagogu pārstāvju tikšanās ar valdības amatpersonām tapa zināms, ka aizvien nav izslēgts arī streika scenārijs.

Reinbahs ieradies darbā RD Satiksmes departamentā(5)

Bijušais Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs otrdien ieradies darbā un sācis pildīt Pasažieru pārvadājumu pārvaldes Kontroles dienesta vecākā kontroliera pienākumus, aģentūrai LETA apstiprināja departamenta pārstāve Ahuna-Ozola.

Reinbahu uz diviem mēnešiem norīko zemākā amatā © DIENA(5)

Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) direktors Vitālijs Reinbahs uz diviem mēnešiem norīkots departamenta Kontroles dienesta vecākā kontroliera amatā. Tas darīts saistībā ar Augstākās tiesas (AT) pagājušajā nedēļā pieņemto lēmumu tiesvedībā par Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņa) lēmumu par Reinbaha atlaišanu no RDSD direktora amata.

Cīņa par kokiem Pārdaugavā © DIENA(22)

Botāniskā dārza apkārtnē plāno izcirst vairāk nekā 100 koku. Pret to iebilst apkārtnes iedzīvotāji, kuri, dienu pirms noslēdzas sabiedriskā apspriešana par koku izciršanu, rīkoja arī protesta akciju. Zemesgabalā Slokas ielā 43 paredzēts nocirst 43 kokus, savukārt Slokas ielā 45 – 61 koku. Šajā teritorijā plānots būvēt divas četrstāvu dzīvojamās ēkas.

Rīgas satiksme par autostāvvietu parādu piedziņu maksā miljonu eiro gadā

Aptuveni miljonu eiro gadā Rīgas satiksme pēdējos gados ir maksājusi parādu piedziņas uzņēmumam Conventus. Šī konsultanta darba efektivitāti tagad Rīgas satiksmei ierosinājusi izvērtēt auditorkompānija Ernst&Young, svētdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Tomēr gan parādu piedzinējs, gan Rīgas satiksme apgalvo, ka izmaksas esot adekvātas. Izrādās, ka Rīgas satiksme līdz šim pati nav varējusi piekļūt CSDD datubāzei un noskaidrot par stāvvietu nesamaksājušo auto īpašniekus, kuriem sūtīt draudu vēstules.

Rīgas satiksmes kontrolierus nākamnedēļ būs grūtāk pamanīt(9)

Nākamnedēļ eksperimentālā kārtā Rīgas sabiedriskajā transportā brauks kontrolieri neformālā apģērbā, lai noskaidrotu, cik daudz pasažieru pārvietojas īsos maršruta posmos, nepērkot biļeti, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas satiksmes valdes loceklis Jānis Meirāns.

Rīgas mikriņos veic aptauju par šī pakalpojuma nepieciešamību(2)

Rīgas mikroautobusos tiek veikta aptauja, lai noskaidrotu, vai SIA Rīgas mikroautobusu satiksmes klienti turpinās izmantot sabiedrisko transportu, ja konkrētajā maršrutā vairs nekursēs mikriņi, bet tikai SIA Rīgas satiksme transports, liecina iedzīvotāju publicētā informācija sociālajos tīklos.

Aizdomīgu priekšmetu dēļ evakuācija Laboratorijas ielā

Rīgā, Laboratorijas ielā, aizdomīgu priekšmetu dēļ no apkārtējām ēkām evakuēti cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte. Notiekošo novēroja arī Dienas žurnāliste.

Brandavs atkāpies no amata Rīgas kartē(2)

No amata SIA Rīgas karte atkāpies tās līdzšinējais valdes loceklis Aleksandrs Brandavs, kurš ir viens no Rīgas satiksmes korupcijas skandālā iesaistītajām amatpersonām, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Ar taksometru no lidostas – nepārmaksājot un bez stresa © DIENA(19)

Problēmas ar taksometru nozari Latvijā milzušas jau kādu laiku. Valdībā otrdien plāno skatīt Satiksmes ministrijas (SM) grozījumus Autopārvadājumu likumā, ar kuriem cer rast risinājumu taksometru nozares sakārtošanai Latvijā. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) publiskajā telpā taksometru darbošanos pie lidostas salīdzinājis ar deviņdesmito gadu gangsteru biznesu un cer, ka grozījumi likumā tiks pieņemti līdz 1. maijam. Izmaiņas trīs lasījumos gan vēl būs jāapstiprina Saeimā.