Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgā

Neatkarīgo deputātu frakcija piedāvā visiem domniekiem sākt darbu "no nulles punkta"(12)

Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija, kurā apvienojušies četri no Saskaņas izslēgtie deputāti, nākusi klajā ar piedāvājumu visiem domniekiem, tai skaitā arī mēram, viņa vietniekiem un komiteju vadītājiem, atteikties no saviem politiskajiem amatiem un domes darbu sākt "no nulles punkta", vedot jaunas sarunas par koalīcijas veidošanu.

Aizvien neskaidrā Rīgas varas grožu nākotne © DIENA(7)

Vārdu savienojums "ārkārtas vēlēšanas" Rīgas domes (RD) kontekstā izskan aizvien biežāk. To iespējamību neizslēdz arī jaunievēlētais pilsētas mērs Dainis Turlais (GKR) un agrākais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), kurš šobrīd ir jau aizejošais RD deputāts. Četri no Saskaņas izslēgtie domnieki gan uzskata, ka izteicieni par ārkārtas vēlēšanām ir "histēriski un destruktīvi", jo pēc dažiem mēnešiem jāsāk pašvaldības nākamā gada budžeta izstrāde. Ārkārtas vēlēšanas iespējamas, ja Saeima nolemj atlaist domi. Šonedēļ turpināsies partiju sarunas, lai saprastu, kā RD strādāt turpmāk.

Rātsnama gaiteņos juku laiki © DIENA(13)

"Strādāsim rīdzinieku labā" – tā un līdzīgi atbild gandrīz vai ikviens galvaspilsētas domnieks, kuram tiek uzdots jautājums, kā un vai vispār turpmāk strādās Rīgas dome (RD). Šāds jautājums rodas, jo uzreiz pēc jaunā mēra ievēlēšanas strauji sašķēlās koalīcija un ar apvainojumiem savā starpā apmainījās arī atsevišķi opozīcijas deputāti. Pagājušās nedēļas ceturtdienā īsi pirms pusnakts Saskaņa lēma par četru locekļu izslēgšanu no partijas, tomēr koalīcija izjukusi neesot. Opozīcijas partijas gan apņēmušās nesadarboties ar vēl šobrīd pie varas esošajām partijām Saskaņu un Gods kalpot Rīgai (GKR), tomēr arī to, vai produktīvs darbs šādos apstākļos vispār ir iespējams, īsti pateikt neviens, šķiet, nevar. Tam visam pa vidu ik pa laikam izskan arī runas par ārkārtas vēlēšanu iespējamību.

GKR paļaujas uz Turlā spēju nodrošināt domes stabilitāti

Notiekošo Rīgas domē prātīgāk būtu vadīt jaunievēlētajam Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR), jo viņš ir atbildīgs par domes stabilitāti un ikdienas darbību, aģentūrai LETA sacīja Rīgas domes Gods kalpot Rīgai (GKR) frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Mežaparkā noslēgušās pretterorisma mācības(6)

Valsts drošības dienesta (VDD) organizētās pretterorisma mācības Pūlis 2019, kas sākās ceturtdienas rītā un norisinājās Mežaparka teritorijā, kā arī citviet Rīgā, ir veiksmīgi noslēgušās.

Turlais neredz iemeslu "veikt tīrīšanu" domes kapitālsabiedrību valdēs(15)

Rīgas mēra amatam izvirzītais Dainis Turlais (GKR) neredz nevienu iemeslu, kādēļ būtu jāatlaiž pašvaldību kapitālsabiedrību valdēs ieceltie cilvēki. Rīgas domē ceturtdien notiek pašvaldības priekšsēdētāja vēlēšanas. Vienīgais kandidāts šim amatam ir Turlais. Pirmās pusotras stundas laikā opozīcija Turlo galvenokārt iztaujāja par viņa plāniem, kā mazināt korupciju pilsētā.

Paraksta līgumu par Centrālās stacijas projektēšanu un būvdarbiem Rail Baltica ietvaros(6)

Noslēdzies starptautisks iepirkuma konkurss Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Rīgas Centrālās pasažieru stacijas kompleksā apbūves būvprojekta izstrāde un būvdarbi. Par konkursa uzvarētāju atzīta personu apvienība Besix ReRe Group, kurā apvienojušies uzņēmumi N.V. Besix S.A. no Beļģijas un pašmāju SIA ReRe Būve, portālu Diena.lv informēja Eiropas Dzelzceļa līnijas pārstāvji.

Saskaņa vēl domās, kā rīkoties pēc GKR ultimāta(5)

Partija Saskaņa ir sākusi viedokļu apmaiņu par tālāko rīcību pēc tam, kad tās līdzšinējais līderis, atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs dosies strādāt uz Eiropas Parlamentu, taču partijas biedru viedokļi par optimālāko rīcību dalās.

Par brīvu ēdīs arī bērnudārzos © DIENA(5)

Šonedēļ Rīgas domē plānots pieņemt grozījumus, kas no šā gada 1. septembra ļaus pašvaldības bērnudārzu audzēkņiem nodrošināt bezmaksas ēdināšanu. Daudzi vecāki šādu iespēju bija gaidījuši jau no 2019. gada 1. janvāra, kā to sākotnēji bija solījušas Rīgas valdošās koalīcijas pārstāvji. Tomēr jau pērn decembrī tika paziņots, ka tas nenotiks, vainojot krietni ieilgušo Latvijas jaunās valdības izveidi un attiecīgi arī valsts budžeta apstiprināšanu. No pašvaldības puses daļēji tiks apmaksāti arī ēdināšanas pakalpojumi privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs.