Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 22. janvāris
Austris

Rīgā

Ar taksometru no lidostas – nepārmaksājot un bez stresa © DIENA(19)

Problēmas ar taksometru nozari Latvijā milzušas jau kādu laiku. Valdībā otrdien plāno skatīt Satiksmes ministrijas (SM) grozījumus Autopārvadājumu likumā, ar kuriem cer rast risinājumu taksometru nozares sakārtošanai Latvijā. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) publiskajā telpā taksometru darbošanos pie lidostas salīdzinājis ar deviņdesmito gadu gangsteru biznesu un cer, ka grozījumi likumā tiks pieņemti līdz 1. maijam. Izmaiņas trīs lasījumos gan vēl būs jāapstiprina Saeimā.

Andrejsalā plāno promenādi un viesnīcu © DIENA(4)

Rīgā, Andrejostas ielas pašā sākumā pie sētas parādījusies būvtāfele ar lielu uzrakstu "RJC Andrejosta biroju ēkas un viesnīcas jaunbūve, piebraucamie ceļi un gājēju promenāde". Attīstītāji Dienai atzīst, ka šāds projekts Andrejsalas sākumdaļā tiešām tiks īstenots, bet ne gluži uzreiz, jo tehniskā projekta izstrāde prasīs vismaz pusotra gada.

Ušakovs uzskata, ka līguma ar Rīgas karti laušanai būtu augsta cena © DIENA(17)

Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) ceturtdien, žurnālistiem komentējot Aleksandra Brandava aizturēšanu un iespējamo atstādināšanu no amata Rīgas kartes valdē, kā arī Rīgas satiksmei neizdevīgo līgumu , norādīja, ka šobrīd nav pārliecības par iespēju 2008. gadā noslēgto līgumu lauzt bez ievērojamām izmaksām.

Brandavu atstādina no amata RS(2)

Rīgas satiksmes valde atstādinājusi Aleksandru Brandavu no amata Rīgas satiksmē un aicina Rīgas kartes valdi nekavējoties sasaukt dalībnieku ārkārtas sapulci, portālu Diena.lv informēja uzņēmuma preses sekretārs Viktors Zaķis.

Rīgas satiksmē mainās valdes, bet padomes joprojām nav © DIENA

Par amata atstāšanu nule paziņojis pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss. Teorētiski viņam šis amats būtu bijis jāieņem, līdz vēl neizveidotā Rīgas satiksmes padome lemtu par jaunu pastāvīgo valdi. Konkurss uz uzņēmuma padomes locekļu amatiem joprojām nav izsludināts, tikmēr Matīsa vietā ieceļot Ernestu Saulīti no Rīgas domes Īpašumu departamenta, par kura apstiprināšanu Rīgas satiksmes valdē paziņots tikai aizvadītajā nedēļā.

Matīsa vietā pagaidām Saulītis(21)

Par pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) pagaidu vadītāju Anrija Matīsa vietā iecelts pagājušajā nedēļā uzņēmuma valdē apstiprinātais Ernests Saulītis no Rīgas domes Īpašumu departamenta, otrdien preses brīfingā paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa).

LTV: Arī Ušakova preses sekretāre saņēma algu no Rīgas satiksmes(20)

Teju trīs gadus Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laila Ivāna un vairāki citi domes darbinieki saņēmuši algu arī Rīgas satiksmē, svētdienas vakarā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Iepriekš bija zināms tikai par Saskaņas politiķu algošanu Rīgas satiksmē.

Vismaz 10 000 cilvēku ar parakstu apliecinājuši, ka vēlas Uzvaras pieminekļa demontāžu(43)

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv savākti nedaudz vairāk kā 10 000 parakstu tā dēvētā Uzvaras pieminekļa demontāžu. Parakstu vākšanu 2017. gadā bija iniciējis Uģis Polis. Iniciatīvas parakstītāju skaits pieauga pēc tam, kad izskanēja Rīgas domes plāns par vairākiem miljoniem eiro atjaunot Uzvaras parku laikā, kad liela daļa rīdzinieku ir neapmierināti ar bedrainajām ielām, slikto tiltu stāvokli un skandālu par iespējamu korupciju pašvaldības kapitālsabiedrībā Rīgas satiksme.

FOTO: Pikets Rātslaukumā par Rīgas domes atlaišanu(9)

Sestdien, 2. martā, vairāki simti cilvēku bija pulcējušies Rātslaukumā, lai pieprasītu pilnu auditu Rīgas domes struktūrvienībās un kapitālsabiedrībās, kā arī pieprasītu domes atlaišanu. Piketētāji turēja rokās iepriekš sagatvotus plakātus ar tādiem saukļiem kā "UšakOFF", "Tāpēc, ka zaglis" un "Viss priekš kaķiem". Šis pikets organizēts nepilnu mēnesi pēc tam, kad pie Rātslaukuma Saskaņas rīkotā mītiņā tika pulcēti cilvēki, lai paustu atbalstu Ušakovam.

Rīgas satiksmei tiks piešķirta 130 miljonu eiro dotācija(15)

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme vadības un kapitāldaļu turētāju sanāksmē pieņemts lēmums dotācijā no Rīgas domes budžeta piešķirt 130 miljonus eiro, kā arī turpināt optimizēt uzņēmuma izdevumus, pēc sanāksmes paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (Saskaņa).

RS vadībā Zivtiņu un Geduševu nomaina ar jauniem valdes locekļiem(2)

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme valdē pērnā gada nogalē ieceltais Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs nomainīti ar jauniem valdes locekļiem, piektdien pēc "Rīgas satiksmes" vadības un kapitāldaļu turētāja kopsapulces paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa).