Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 17. janvāris
Tenis, Dravis

Rīgā

Pārbaudījums nerviem © DIENA(41)

Ceturtdien publisko telpu pārpildīja neapmierinātu autovadītāju un sabiedriskā transporta braucēju sūdzības par sastrēgumiem Rīgā, kas izveidojušies tādēļ, ka satiksmei slēgts Augusta Deglava tilts un daļēji slēgts Brasas pārvads. Kamēr atbildīgie strīdas par to, vai A. Deglava tiltu tiešām vajadzēja slēgt un kas būtu jādara, lai to atkal varētu izmantot, iedzīvotājiem jāmeklē apkārtceļi, lai nokļūtu sev vajadzīgās vietās.

Uzvaras pieminekli varētu pārveidot par muzeju © DIENA(67)

Iespēja runāt par tā saucamā Uzvaras pieminekļa demontāžu, kas ar vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstiem prasīta sabiedrības iniciatīvā, ir nokavēta, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputātiem teica Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāve Baiba Mūrniece. Kultūras mantojuma eksperti ir pārliecināti, ka šo objektu, kurš nav iekļauts valsts aizsardzības kultūras pieminekļu sarakstā, varētu izmantot izglītojošiem nolūkiem, piemēram, stāstot par Latvijas vēstures traģiskajām lappusēm, padomju režīmu, tā slavināšanas paņēmieniem, totalitārisma ietekmi uz domāšanu.

Deglava tilts būs slēgts no plkst. 5 rītā(18)

Pēc Valsts policijas, Rīgas domes un Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvju tikšanās tapis zināms, ka Augsta Deglava ielas satiksmes pārvads tiks slēgts, kā par to brīdināja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Rīgas domes argumenti nav pārliecinājuši BVKB pārstāvjus, tāpēc Valsts policija ministra uzdevumā pārvadu slēgs satiksmei no ceturtdienas plkst. 5 rītā.

Ilgais ceļš galvaspilsētas ielās © DIENA(18)

No ceturtdienas satiksmei tiks slēgts Augusta Deglava tilts Rīgā. Tas gan notiks nevis ar Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) rīkojumu, bet pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) pieprasījuma, kurš uzdevis Valsts policijai nodrošināt tilta slēgšanu jebkāda veida satiksmei. Lai arī RDSD ir pārliecināti par tilta drošumu un paši slēgt to negatavojas, departaments ir galvenais atbildīgais par satiksmes organizēšanu galvaspilsētā, un tiek prognozēts, ka tik nozīmīga pārvada slēgšana radīs vēl lielāku haosu jau tā transportlīdzekļu pilnajās Rīgas ielās.

Čaka ielā plānots uzsākt siltumtīklu pārbūvi(2)

Sakarā ar plānotajiem Aleksandra Čaka ielas ceļa seguma atjaunošanas darbiem, lai nodrošinātu drošu un efektīvu siltumapgādi, AS Rīgas siltums (RS) veiks siltumtīklu maģistrāles posma pārbūvi no Aleksandra Čaka un Alauksta ielu krustojuma līdz Aleksandra Čaka ielai 56. Šajā posmā plānots demontēt vecos cauruļvadus, noslēgarmatūru, dzelzsbetona kanālus un izbūvēt siltumtīklus ar rūpnieciski izolētiem cauruļvadiem, kas ir daudz energoefektīvāki un ilgtspējīgāki, portālu Diena.lv informēja RS pārstāve Linda Rence.

Jakrins: Deglava tilta stāvoklis būtiski nav mainījies 10 gadus(22)

"Šī tilta stāvoklis būtiski nav mainījies vismaz pēdējos 10 gadus. Šobrīd tieši tāpēc, ka tilta stāvoklis ir ne sevišķi labs, tas tiek remontēts," telefonsarunā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma situāciju par sliktā stāvoklī esošo Deglava tiltu un jautājumu, vai tā ekspluatācija būtu jāaptur, komentēja Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Ģirģens: Acīmredzot Rīgas domes Satiksmes departamentam cilvēku dzīvības nav svarīgas(12)

"Ir acīmredzams, ka Rīgas domes Satiksmes departamentam (RDSD) cilvēku dzīvības nav svarīgas," Latvijas televīzijas raidījumā Rīta Panorāma komentējot domes vilcināšanos ņemt vērā Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) ekspertu secinājumus un kavēšanos pieņemt lēmumu par kritiskā stāvoklī esošā Deglava tilta slēgšanu satiksmei, savos izteikumos domi nesaudzēja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Ministrs izdevis rīkojumu līdz ar ceturtdienas rītu slēgt transporta kustību pār Deglava tiltu, ja RDSD to līdz minētajam laikam neizdarīs pats.

Ministrs apturēs satiksmi pār Deglava tiltu(12)

Neskatoties uz to, ka otrdien Rīgā pie Augusta Deglava ielas pārvada viens pēc otra notiek divi atsevišķi Rīgas domes un Ekonomikas ministrijas (EM) rīkoti pasākumi ar mērķi pārrunāt Deglava tilta remonta problēmas, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) jau izdevis rīkojumu par visu formalitāšu kārtošanu, lai tilts ceturtdien, 25. aprīlī satiksmei tiktu slēgts.

Autoavārijā Mežciemā cietuši pieci cilvēki

Pirmdienas vakarā Rīgā, Šmerļa ielas un Sergeja Eizenšteina ielas krustojumā, notikusi divu automašīnu sadursme, kurā cietuši pieci cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

Pie Ķīšezera Jaunciema pusē deg kūla un meža zemsedze

Pirmdienas pēcpusdienā Rīgā, Jaunciema gatvē, pie Ķīšezera, aizdegusies kūla un meža zemsedze, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Kā vēstīja aculiecinieki, virs notikuma vietas uz brīdi bija redzami biezi, melni dūmi.

Ugunsgrēks Juglā likvidēts

Piektdienas vakarā pēc divu stundu dzēšanas likvidēts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurš bija izcēlies Rīgā, Brīvības gatvē, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Rīgā pasliktinājusies gaisa kvalitāte(10)

Sīko putekļu daudzums gaisā Brīvības ielā, Rīgā, Zaļajā ceturtdienā vairāk nekā trīs reizes pārsniedza pieļaujamo normu, sasniedzot sliktāko rādītāju kopš novērojumu stacijas darbības sākuma 2008.gadā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Daļēji slēgs satiksmi uz Brasas pārvada(2)

Trešdien, 24.aprīlī, tiks uzsākta pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūve. Pārvada remontdarbu laikā tiks ieviesti būtiski satiksmes ierobežojumi, kas saglabāsies līdz pārvada pārbūves darbu beigām, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.