Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 17. janvāris
Tenis, Dravis

Rīgā

FOTO: Žurnālisti un aktīvisti pie Krievijas vēstniecības prasa Golunova atbrīvošanu(7)

Ap 150 cilvēku, pārsvarā dažādu Latvijas mediju pārstāvji, piketā pie Krievijas vēstniecības šorīt aicināja atbrīvot Krievijā aizturēto žurnālistu Ivanu Golunovu, novēroja aģentūra LETA. Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) rīkotais pikets noritēja mierīgi. Piketa norisi uzraudzīja vairāki Valsts policijas darbinieki, taču nekādi starpgadījumi netika novēroti.

Piemineklis jaunās gaismās © DIENA(11)

Brīvības pieminekļa izgaismošanas iecerei līdz šim saziedoti gandrīz 17 000 eiro, bet kopumā projekta izstrādei un realizācijai varētu būt nepieciešami aptuveni simt tūkstoši eiro, Dienai pastāstīja bijušais Valsts prezidents Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda valdes loceklis Valdis Zatlers. Projektu plānots pabeigt līdz nākamā gada valsts svētkiem 18. novembrī. Jāatgādina, ka ideja par pieminekļa uzlabošanu prezidentam Zatleram radās pēc pagājušajiem Ziemassvētkiem, ievērojot, ka apkārtējais apgaismojums pieminekli nepietiekami izceļ.

Rīgā iežogotā teritorijā deg riepas(2)

Svētdienas vakarā kādā iežogotā teritorijā Rīgā, Austuves ielā, 60 kvadrātmetru platībā deg riepas, aģentūrai LETA apliecināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola.

Neatkarīgo deputātu frakcija piedāvā visiem domniekiem sākt darbu "no nulles punkta"(12)

Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija, kurā apvienojušies četri no Saskaņas izslēgtie deputāti, nākusi klajā ar piedāvājumu visiem domniekiem, tai skaitā arī mēram, viņa vietniekiem un komiteju vadītājiem, atteikties no saviem politiskajiem amatiem un domes darbu sākt "no nulles punkta", vedot jaunas sarunas par koalīcijas veidošanu.

Aizvien neskaidrā Rīgas varas grožu nākotne © DIENA(7)

Vārdu savienojums "ārkārtas vēlēšanas" Rīgas domes (RD) kontekstā izskan aizvien biežāk. To iespējamību neizslēdz arī jaunievēlētais pilsētas mērs Dainis Turlais (GKR) un agrākais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), kurš šobrīd ir jau aizejošais RD deputāts. Četri no Saskaņas izslēgtie domnieki gan uzskata, ka izteicieni par ārkārtas vēlēšanām ir "histēriski un destruktīvi", jo pēc dažiem mēnešiem jāsāk pašvaldības nākamā gada budžeta izstrāde. Ārkārtas vēlēšanas iespējamas, ja Saeima nolemj atlaist domi. Šonedēļ turpināsies partiju sarunas, lai saprastu, kā RD strādāt turpmāk.

Rātsnama gaiteņos juku laiki © DIENA(13)

"Strādāsim rīdzinieku labā" – tā un līdzīgi atbild gandrīz vai ikviens galvaspilsētas domnieks, kuram tiek uzdots jautājums, kā un vai vispār turpmāk strādās Rīgas dome (RD). Šāds jautājums rodas, jo uzreiz pēc jaunā mēra ievēlēšanas strauji sašķēlās koalīcija un ar apvainojumiem savā starpā apmainījās arī atsevišķi opozīcijas deputāti. Pagājušās nedēļas ceturtdienā īsi pirms pusnakts Saskaņa lēma par četru locekļu izslēgšanu no partijas, tomēr koalīcija izjukusi neesot. Opozīcijas partijas gan apņēmušās nesadarboties ar vēl šobrīd pie varas esošajām partijām Saskaņu un Gods kalpot Rīgai (GKR), tomēr arī to, vai produktīvs darbs šādos apstākļos vispār ir iespējams, īsti pateikt neviens, šķiet, nevar. Tam visam pa vidu ik pa laikam izskan arī runas par ārkārtas vēlēšanu iespējamību.

GKR paļaujas uz Turlā spēju nodrošināt domes stabilitāti

Notiekošo Rīgas domē prātīgāk būtu vadīt jaunievēlētajam Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR), jo viņš ir atbildīgs par domes stabilitāti un ikdienas darbību, aģentūrai LETA sacīja Rīgas domes Gods kalpot Rīgai (GKR) frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Mežaparkā noslēgušās pretterorisma mācības(6)

Valsts drošības dienesta (VDD) organizētās pretterorisma mācības Pūlis 2019, kas sākās ceturtdienas rītā un norisinājās Mežaparka teritorijā, kā arī citviet Rīgā, ir veiksmīgi noslēgušās.