Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Samazinās dzīvsudrabu saturošu plombu izmantošanu zobārstniecībā(2)

Lai turpmākajos gados samazinātu amalgamas jeb tā dēvētās dzīvsudraba plombas izmantošanu zobārstniecībā, otrdien. 2.jūlijā, valdība apstiprināja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto plānu 2019.-2020.gadam. Mērķis ir aizsargāt vidi no piesārņojuma ar dzīvsudrabu, informē VM pārstāve Anna Strapcāne.

VNĪ izsolē pārdod sešus degradētus īpašumus(2)

Lai optimizētu valsts īpašumu portfeļa pārvaldību un ilgstoši neuzturētu īpašumus, kuri nav nepieciešami valsts pārvaldes funkciju nodrošināšanai nākotnē un nav efektīvi no valsts līdzekļu izlietojuma viedokļa, VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) uzsāk izsoles ar lejupejošu soli. Pirmajā VNĪ organizētā izsolē ar lejupejošu soli izdevies pārdot sešus īpašumus, dodot iespēju tos attīstīt un tajos radīt jaunu elpu, atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

Kam sargāt austrumu robežu © DIENA(27)

"Ja dārzā ābolu nav, iedod man savējos. Tas jau pēc komunisma izklausās," tā par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) ierosinājumu iesaistīt Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) valsts austrumu robežas apsargāšanā Dienai saka aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P). Aizsardzības ministrija piedāvājusi dažādus variantus, kā modernizēt Latvijas austrumu robežu, žoga būvniecība nebūtu modernākais un XXI gadsimtam atbilstošākais variants. Ja strīds starp abiem resoriem turpināsies, Pabriks uzskata, ka "daudz vienkāršāk to būtu izbeigt Ministru kabinetā", proti, armija būtu gatava pārņemt Valsts robežsardzi (VRS) ar visiem tās resursiem savā paspārnē. Tikmēr Valsts robežsardze, kurai tuvākajos gados nepieciešami būtiski papildspēki, par risinājumu uzskata tieši Nacionālo bruņoto spēku piesaisti, nevis funkciju nodošanu armijai.

Zolitūdes traģēdijas vietā būs gan dzīvojamais nams, gan piemiņas vieta(4)

Rīgas dome un igauņu uzņēmums SIA Prana property izbeigs kopīpašuma tiesības īpašumam Zolitūdē, Priedaines ielā 20, kur 2013.gada novembrī sagruva lielveikals Maxima, šodien lēma Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja. Līdz ar komitejas lēmumu, abas puses turpmāk būs atbildīgas par savu īpašuma daļu un turpmākās apbūves ieceres jāsaskaņo nebūs.

VID: Līdz ar čeku loteriju sācies jauns posms Latvijas tautsaimniecībā(30)

Ar Čeku loterijas startu šī gada 1.jūlijā sācies jauns posms Latvijas tautsaimniecībā un nodokļu nomaksas vēsturē, Čeku loterijas atklāšanas pasākumā norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Čeku loterija no šodienas, 2019. gada 1.jūlija, ikvienam Latvijas iedzīvotājam ļaus piedalīties vērtīgu balvu izlozē un vienlaikus kalpos par instrumentu godīgas nodokļu nomaksas prakses veicināšanai.

Riga.lv plāno likvidēt astoņos mēnešos

Pašvaldības nodibinājuma Riga.lv likvidācija, kas turklāt patlaban strādā ar 235 000 eiro zaudējumiem, varētu aizņemt septiņus līdz astoņus mēnešus, izriet no Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājas Aijas Rimicānes sacītā šodien Pilsētas īpašuma komitejā.

VM sāk kampaņu, lai iedzīvotājiem reģionos palīdzētu atteikties no smēķēšanas(3)

Lai gan Latvijā samazinās smēķētāju īpatsvars, smēķēšana nemainīgi rada ievērojamu kaitējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un tautsaimniecībai, ir viens no galvenajiem iedzīvotāju mirstības un invaliditātes riska faktoriem Latvijā, tostarp sirds un asinsvadu slimībām un ļaundabīgiem audzējiem. Veselības ministrija ar kampaņu Spēks pateikt NĒ! mudinās un motivēs cilvēkus atteikties no smēķēšanas, portālu Diena informē kampaņas organizatori.

No šodienas dots starts čeku loterijai(17)

No pirmdienas, 1. jūlija, Latvijā sāk darboties čeku loterija - tajā piedalīties var ikviens nodokļu maksātājs, loterijai izveidotā vietnē reģistrējot čeku (arī kvīti, biļeti) par Latvijā iegādātām precēm vai pakalpojumiem, kuru kopējā vērtība ir vairāk nekā pieci eiro, portālu Diena.lv informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID) un uzņēmums Mobilly, kas izstrādāja loterijas tehnisko risinājumu.

Atkāpusies Nemiro izraudzītā Latvenergo pagaidu padome(20)

Pirmdienas rītā medijiem izplatītā paziņojumā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) izraudzītās Latvenergo pagaidu padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks informēja, ka padome atkāpusies, lēmumu argumentējot ar "politisko spiedienu, kura dēļ padome nespēj pilnvērtīgi pildīt funkcijas".

Centralizēto eksāmenu rezultāti šogad bez būtiskām pārmaiņām © DIENA

Pagaidām vēl nav apkopoti precīzi dati par katra centralizētā eksāmena vidējo rezultātu, taču secināts, ka rezultāti būtiski neatšķiras no skolēnu sniegumiem iepriekšējā mācību gadā, norāda Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Diāna Āboltiņa. Atšķirībā no iepriekšējā gada šogad nedaudz palielinājies to skolēnu skaits, kuri izvēlējušies kārtot bioloģijas, ķīmijas un fizikas eksāmenu. Detalizētāks jauniešu sniegums centralizētajos eksāmenos būs pieejams rudenī. Eksāmenu sesija vēl turpinās – 200 jauniešiem, kas pārbaudījumus kārtoja vai vēl tikai kārtos papildu termiņā, sertifikāti tiks izsniegti 5. jūlijā.

Pirmdiena būs vējaina un samērā saulaina

Pirmā jūlija agrā rītā Latviju šķērso aukstā atmosfēras fronte, kas nenes nokrišņus, bet pirms kuras vēl uzkavējas tropisks siltums, liecina meteoroloģiskā informācija.