Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Trešdiena, 4. augusts
Romāns, Romualds, Romualda

Ziņas

Vēsture Dienā: Viesuļvētra Rīgā un lietusgāzes laukos 2001. gada vasarā © DIENA

Nevar prognozēt, kas būs noticis līdz šā raksta publicēšanas brīdim, bet tā tapšanas laikā, 9. jūlijā, vismaz Rīgā solītie zibeņi un pērkoni kā nenāk, tā nenāk, pat parasts lietiņš skopojas, kur nu vēl virpuļviesulis, kas sagrieztu debesi ar zemi un, kas zina, vēl Pārdaugavas uzvareklim pieķertos un aiznestu pa gaisu līdz Daugavai kā Lāčplēsis Melno… Tik ilgstošs karstums vasarā virs plus 30 grādiem pat ilgdzīvotājiem atmiņā nav saglabājies, taču negaisi gan nav likuši sevi gaidīt.

E-paraksts kļūst par ikdienas rīku. Esam "digitālā maka" priekšvakarā © DIENA

No amatpersonu, iestāžu un organizāciju vadītāju darba rīka e-paraksts nu kļūst par visdažādāko nodarbošanos, vecuma un dzimuma cilvēku ikdienas rīku, bet nereti pat pirmās nepieciešamības rīku, kas palīdz gan risināt sadzīviskas līgumu slēgšanas situācijas, gan piekļūt dažāda līmeņa e-pakalpojumiem, gan iestāties augstskolā vai dibināt uzņēmumu. Šobrīd arvien aktuālāka kļūst arī pārrobežu sadarbība, izmantojot drošus, uzticamus un ērtus risinājumus. Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs nodrošina nacionālā e-identitātes un droša elektroniskā paraksta rīku izsniegšanu. Saruna ar LVRTC valdes priekšsēdētāju Edmundu Beļski.

Vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā - zemākais kopš aprīļa otrās puses

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā ir turpinājis samazināties un bijis zemākais kopš aprīļa otrās puses, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Pirmdiena būs karsta, vietām īslaicīgi līs

Pirmdien plkst.5 gaisa temperatūra Latvijā bija no +13 grādiem Ventspils lidostā un +13,5 grādiem Ainažos līdz +20,3 grādiem Rīgas centrā un +21,5 grādiem Dagdā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien Latvijā gaidāma no +25..+28 grādiem Ziemeļkurzemē līdz +30..+33 grādiem valsts lielākajā daļā, prognozē sinoptiķi.