Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Trešdiena, 4. augusts
Romāns, Romualds, Romualda

Ziņas

Nākamnedēļ gaidāms vēsāks laiks

Šīs nedēļas beigās karstums Latvijā tikai nedaudz mazināsies, savukārt nākamnedēļ gaidāms ievērojami vēsāks laiks, liecina pašreizējās sinoptiķu prognozes.

Arī šodien vietām gaidāms postošs pērkona negaiss

Trešdienas rītā Latvijā ir daļēji apmākušās debesis, saulainākais laiks Latgalē, Sēlijā un Dienvidkurzemes novadā, vietām - galvenokārt valsts centrālajos novados - nedaudz līst, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Trešdien, galvenokārt pēcpusdienā un vakarā, Latvijā no jauna veidosies negaisa mākoņi, prognozē sinoptiķi.

Vilku medību sezonā būs atļauts nomedīt 280 plēsējus

Ceturtdien, 15.jūlijā, Latvijā sāksies vilku medību sezona, kurā Valsts meža dienests (VMD) noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.

Covid-19 pacientu ārstēšanu nodrošinās tikai lielākajās slimnīcās

Ņemot vērā saslimstības ar Covid-19, kā arī hospitalizēto Covid-19 pacientu un stacionāros esošo Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, šodien Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē nolemts Covid-19 pacientu stacionāro ārstēšanu nodrošināt tikai lielākajās Latvijas slimnīcās.

Vienu velojoslu upurēs © DIENA(5)

Pēc vakardienas balsojuma Rīgas domes (RD) Satiksmes un transporta lietu komitejā cits pēc cita vārdu ņēma pozīcijā esošie deputāti, lielākoties no Progresīvo/Par! (P/P) frakcijas, lai skaidrotu, kāpēc balsojuši pretēji tam, ko solījuši saviem vēlētājiem. Taču skaidrs ir viens – jautājumā par Čaka ielas turpmāko satiksmes organizāciju ir panākts zināms kompromiss, uzsverot, ka tas ir pagaidu risinājums, kamēr notiks vairāki iecerētie remonti, piemēram, Valmieras ielā.

Pirmdien pret Covid-19 vakcinēti 4672 cilvēki

Šonedēļ vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā ir sākusies vēl gausāk nekā pirms nedēļas, kad vakcinēšanas temps bija zemākais kopš aprīļa otrās puses, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Naktī Ainažos nolijusi mēneša nokrišņu norma

Naktī uz otrdienu ilgstošs pērkona negaiss Ainažiem atnesa 54 milimetrus nokrišņu, kas aptuveni atbilst mēneša normai, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Apēstās salmonellas – mānīgais klusums no PVD © DIENA

Pirms vairāk nekā pusotra gada bija pēdējā reize, kad Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Latvijas sabiedrību sadzirdami brīdināja par Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugos konstatētu salmonellas baktēriju. Kamēr citviet Eiropā joprojām regulāri tiek ziņots par tur atklātu inficētu, cilvēku veselībai bīstamu Polijas izcelsmes gaļu, Latvijā valda klusums. Taču, kā atklāj Dienas pētījums, šis klusums ir mānīgs.

Pagājušajā nedēļā atklāto Covid-19 gadījumu skaits saruka par 36,3%(1)

Pagājušā nedēļā fiksēts 36,3% jaunatklāto Covid-19 infekcijas gadījumu samazinājums pret iepriekšējo nedēļu, vidēji dienā atklājot 38 jaunus Covid-19 gadījumus salīdzinājumā ar aizpagājušo nedēļu, kad tika fiksēti 60 sasirgušie, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).