Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Aprit simts gadi kopš proklamēta Latvijas valsts

Svētdien, 18.novembrī, tiek svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena. Par godu Latvijas proklamēšanas 100.gadadienai visā valsts teritorijā svētdien norisināsies vairāki simti svētku pasākumu, no kuriem lielāko daļu iedzīvotāji varēs apmeklēt bez maksas.

FOTO: 18. novembra parādes ģenerālmēģinājums(2)

17.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, notika Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienai veltītās Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārās parādes ģenerālmēģinājums.

Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu

Mājražotāju kooperatīvi turpmāk varēs iegūt atbilstības statusu, kas ļaus tiem pretendēt uz Eiropas Savienības (ES) un valsts atbalstu, paredz Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātais noteikumu projekts par kooperatīvo sabiedrību atbilstības izvērtēšanu, kas nodots starpinstitūciju saskaņošanai.

Vēsture Dienā: Leģendas bērni © DIENA(13)

Pirms 20 gadiem Latvijai bija tikai astoņdesmit, tātad arī valsts dibinātāji bija aizsniedzami caur vienu paaudzi. To arī darīja SestDiena, 1998. gada 14. novembra numurā intervēdama divus no Latvijas Republikas pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica (1887–1925) bērniem – Ruti (1916–1999) un Gunāru (1920–2007).

FOTO: Sācies gaismas festivāls Staro Rīga(1)

No piektdienas līdz pirmdienai laikā no plkst. 17 līdz 23 ikgadējā gaismas festivāla Staro Rīga ietvaros būs aplūkojami 43 objekti. Festivāls notiek 11. reizi. Šogad, atzīmējot Latvijas simtgadi, festivāla tēma ir Augšām cēlās Gaismas pils.

Ulme par pāris mēnešiem Saeimā saņēmis prāvu kompensāciju(22)

Saeimas deputāti, kas netika ievēlēti jaunajā parlamentā, saņēmuši prāvas kompensācijas - kopumā 610 tūkstošus eiro pirms nodokļu nomaksas. Vairāk nekā 8000 eiro saņēmis arī Arvīds Ulme (ZZS), kurš deputāta pienākumus pildīja nepilnus divus mēnešus pēc tam, kad mandātu nolika transporta kompensāciju krāpniecībā pieķertais Askolds Kļaviņš, piektdien vēstīja Latvijas televīzijas raidījums Panorāma.

Izdemolēta un apmeklētājiem slēgta populārā Kaņiera niedrāja laipa(15)

Valsts svētku priekšvakars Ķemeru Nacionālajā parkā atnācis ar nepatīkamām vēstīm - 16. novembrī, apsekojot tūrisma infrastruktūru, Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki atklājuši, ka izdemolēta Kaņiera niedrāja laipa - viens no populārākajiem Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) tūrisma objektiem, vēsta Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Liepājas ugunsdzēsēji ar auto un šļūteņu kompozīciju sveic valsts simtgadē

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona Liepājas daļa noorganizējusi skaistu apsveikumu Latvijas simtgadē. Apsveikums tapis, izmantojot četras ugunsdzēsēju automašīnas, kā arī šļūtenes, ar ko, attēlojot skaitli "100", izveidota bezgalības zīme. Protams, ka foto apsveikumā pozējuši arī paši glābēji.