Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Krievija pagaidām vēl nav veikusi pieteikto raķešu izmēģinājumu Latvijas tuvumā(2)

Latvijas bruņotie spēki līdz ceturtdienas vakaram nav novērojuši Krievijas militārās aktivitātes raķešu šaušanai rezervētajā gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, aģentūrai LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) preses pārstāvis Kaspars Galkins. Tāpat Latvijas robežu tuvumā nav konstatēti Krievijas lidmašīnas vai kuģi, kā tas iepriekš periodiski noticis.

Valsts karogs plīvos arī uz robežas ar Lietuvu un Igauniju(1)

Saeimas Juridiskā komisija ceturtdien galīgajam lasījumam parlamentā atbalstīja grozījumus Latvijas valsts karoga likumā, kas nosaka, ka turpmāk Latvijas karogs būs pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās un vietās, kur valsts galvenie autoceļi šķērso iekšējo robežu, vēsta Saeimas Preses dienests.

Naktī uz piektdienu vietām veidosies migla

Nedēļas pēdējā darbadienā Latvijā kļūs siltāks, bet nakts uz piektdienu būs dzestra - gaisa temperatūra pazemināsies līdz 0..+5 grādiem, prognozē sinoptiķi.

ĀCM pamazām tuvojas Dienvidkurzemei

Kopš Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pirmo reizi tika konstatēts Latvijā, slimība pamazām tuvojas Dienvidkurzemei, ceturtdien reģionālās preses dienā Zemkopības ministrijā (ZM) pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis.

Ātruma kontroles maratona laikā astoņiem pārkāpējiem atņemtas tiesības vadīt auto(4)

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā fiksēto ātruma pārkāpumu skaits ir palielinājies - pērn likumsargi fiksējuši 430 ātrumpārkāpējus, bet šogad – 636. Tāpat ātruma kontroles maratonā likumsargi novērojuši, ka autovadītāji neievēro ne tikai atļautā braukšanas ātruma ierobežojumus, bet pārkāpj arī citus ceļu satiksmes noteikumus, atzīst Valsts policija.

Kad klusēšana nav zelts © DIENA(1)

Noziegumos cietušo skaits Latvijā ir teju nemainīgs un svārstās ap 15–17%. Tomēr teju 40% iedzīvotāju izvēlas par nodarījumiem nevērsties tiesībsargājošajās iestādēs. Visbiežāk tiek noklusēts par sabiedriskās kārtības traucējumiem un huligānismu, kā arī vardarbību ģimenē. Iemesli, kādēļ cilvēki nevēršas policijā, ir dažādi, sākot no viedokļa, ka notikums ir maznozīmīgs un tā tikai lieki tērētu laiku, līdz pat bažām, ka policija vainos par līdzdalību.

Ceturtdien būs vējains un daudzviet saulains laiks

Ceturtdien Latvijā ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pieņemsies spēkā līdz 10-16 metriem sekundē, stiprākais vējš pūtīs valsts centrālajā daļā - īpaši Rīgā un Zemgalē, prognozē sinoptiķi.

Gerhardam jābūt stingrākam © DIENA(14)

Saeimas Vienotības frakcijas deputāti pēc tikšanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (Nacionālā apvienība) trešdien neslēpa savu vilšanos. Ministrs neesot devis cerības sagaidīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu labējās opozīcijas ieilgušajā cīņā ar Rīgas domes vadību par demokrātijas principu ievērošanu. "Ministra rīcība ir ļoti mērena. Nav nekāda asuma. Mēs uzskatām, ka viņam ir jābūt stingrākam," sacīja Vienotības frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri.

Zinātnieki nesaskata riskus Stambulas konvencijas ieviešanai(80)

Zinātnieki nesaskata riskus Stambulas konvencijas ieviešanai, norādot, ka vardarbība pret sievieti ir ļoti nopietna problēma, tādēļ konvencijas ratifikācija būtu vēlama, liecināja trešdien Latvijas Zinātņu akadēmijā notikušajā konsīlijā "Par Stambulas konvenciju" paustie dalībnieku viedokļi.