Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +5 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

ASV

ASV aicina Vāciju Sīrijā izvietot sauszemes karaspēku(10)

ASV aicina Vāciju izvietot Sīrijā sauszemes karaspēku, paziņojis ASV sūtnis Sīrijas jautājumos Džeimss Džefrijs, norādot, ka vācu karavīri Sīrijā nepieciešami loģistikas, vietējo karavīru apmācības un tehniskā atbalsta uzdevumiem.

Iepirkšanās centru ASV satricina iespējama gāzes eksplozija(7)

Spēcīgā gāzes sprādzienā, kas sestdien satricinājis iepirkšanās centru ASV Floridas štata Planteišenas pilsētā, aptuveni 50 kilometrus uz ziemeļiem no Maiami, cietuši vismaz 22 cilvēki, bet neviena ievainotā stāvoklis nav kritisks, paziņojusi policija.

ASV jūnijā radīti 224 000 jaunu darbavietu(3)

Jaunu darbavietu radīšana ASV jūnijā atkal ir atdzīvojusies, darba devējiem transportā, celtniecībā un citās nozarēs pieņemot jaunus darbiniekus un tādējādi kliedējot bažas par izaugsmes tempa mazināšanos, liecina piektdien publiskotais valdības ziņojums.

Pēta rasistisku ASV robežsargu Facebook kopienu © DIENA(9)

ASV amatpersonas pašlaik izmeklē informāciju par privātu domubiedru kopienu lielākajā sociālajā tīklā Facebook, kur pulcējušies tostarp robežsardzes darbinieki, bet kopienas galvenā vienojošā ideja - ņirgāšanās un aizskaroši joki par migrantiem, vēsta BBC.

Aptauja: Sarucis atbalsts ASV demokrātu favorītam Baidenam(4)

Pēc pagājušā nedēļā notikušajām ASV prezidenta amata kandidātu televīzijas debatēm demokrātu vidū sarucis atbalsts līdzšinējam favorītam bijušajam viceprezidentam Džo Baidenam, savukārt vairojusies senatores Kamalas Harisas popularitāte, liecina pirmdien izplatītie telekanāla CNN aptaujas dati.

Demokrātu kandidāti pirmo reizi debatēs © DIENA(3)

Nākamās ASV prezidenta vēlēšanas ir paredzētas tikai 2020. gada novembrī, bet jau tagad pilnā sparā rit priekšvēlēšanu kampaņa cīņā par pasaulē ietekmīgāko uzskatīto politisko amatu. Pašlaik Baltajā namā saimniekojošais Republikāņu partijas pārstāvis Donalds Tramps jau ir oficiāli paziņojis, ka pretendēs uz vēl vienu četru gadu ilgu valdīšanas termiņu. Savukārt opozīcijā esošajai Demokrātu partijai ir jāizraugās savs kandidāts, kas pēc pusotra gada stāsies pretī Trampam. Trešdien un ceturtdien Floridas štata pilsētā Maiami norisināsies televīzijas debates, kurās piedalīsies kandidāti uz Demokrātu partijas nomināciju 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Šis cilvēks būs zināms pēc gada, kad noslēgsies demokrātu priekšvēlēšanas, kas notiks visos 50 ASV štatos.

Tramps: Trieciens Irānai apturēts iespējamo upuru dēļ(15)

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka apturējis triecienus Irānai, ņemot vērā to, ka to rezultātā varētu iet bojā 150 cilvēki, kas būtu "nesamērīgi" liels upuru skaits prettriecienam pēc bezpilota lidaparāta notriekšanas.