Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

ASV

Virtuālajā konventā partija nominēs Baidenu © DIENA(2)

ASV Demokrātu partija šonedēļ "dosies līdz šim neapgūtā teritorijā" jo pirmo reizi vēsturē partijas nacionālo konventu, kurā oficiāli nominēs Džo Baidenu par savu kandidātu ASV prezidenta vēlēšanām 3. novembrī, aizvadīs pārsvarā attālinātā digitālā formātā. Pagātnē partiju konventi bija milzīgi pasākumi ar visiem iespējamiem šova elementiem, ieskaitot balonu lietu nominācijas brīdī.

Baidens rosina noteikt obligātu masku valkāšanu nākamos trīs mēnešus(2)

ASV Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāts Džo Baidens ceturtdien aicināja noteikt obligātu sejas masku valkāšanas prasību valsts mērogā nākamos trīs mēnešus, prezidenta Donalda Trampa sāncensim valsts atgūšanos no koronavīrusa pandēmijas šādi izvirzot par vienu no galvenajiem savas kampaņas tematiem.

Baidens izvēlas sievieti viceprezidenta amatam © DIENA(15)

Senatore Kamala Herisa kļuvusi par pirmo melnādaino un Dienvidāzijas izcelsmes sievieti, ko kāda no lielajām politiskajām partijām ASV izvēlējusies par kandidāti valsts vadības amatam. Demokrātu kandidāts uz ASV prezidenta amatu rudenī gaidāmajās vēlēšanās Džo Baidens izraudzījies bijušo prokurori par kandidāti viceprezidentes amatam.

Nekārtībās Čikāgā aizturēti vairāk nekā 100 cilvēku(2)

ASV Čikāgas policija pirmdien pavēstīja, ka dienu iepriekš pilsētās centrā tirdzniecības rajonā notikušo nekārtību, grautiņu un veikalu izlaupīšanas laikā aizturēti vairāk nekā 100 cilvēku, bet 13 policisti konfrontācijā ar nekārtību dalībniekiem ievainoti.