Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

ASV

ASV armija palielina savu klātbūtni Sīrijā(6)

ASV Armija piektdien paziņoja, ka tā palielina savu klātbūtni Sīrijas ziemeļaustrumos gan karavīru skaita, gan militārā aprīkojuma daudzuma ziņā, pēc saspīlējuma pastiprināšanās ar Krieviju šajā reģionā.

Aptauja: Trampam konventā nav izdevies iegūt uzrāvienu popularitātē © DIENA(9)

Abu ASV lielo partiju – republikāņu un demokrātu – konventi nav būtiski mainījuši vēlētāju attieksmi pret galvenajiem kandidātiem prezidenta vēlēšanām, liecina pēc CNN pasūtījuma veiktās aptaujas dati. Atbalstu demokrātu kandidātam Džo Baidenam paudis 51% aptaujāto reģistrēto vēlētāju, savukārt republikāņu kandidātam, pašreizējam ASV prezidentam Donaldam Trampam – 43% aptaujāto.

Pentagons brīdina par Ķīnas plāniem © DIENA(14)

Ķīna gatavojas tuvākās desmitgades laikā vismaz dubultot tās rīcībā esošo ieroču kodolgalviņu skaitu un tuvojas spējai palaist ieročus no zemes, gaisa un ūdens jeb kodolieroču palaišanas spēju triādei, atsaucoties uz ASV aizsardzības resora Pentagona brīdinājumu ikgadējā ziņojumā ASV Kongresam, vēsta Reuters.

Sadursmes nemieros kļūst par kandidātu politiskās konfrontācijas objektu ASV © DIENA(5)

ASV pastiprinājusies politiskā konfrontācija starp abu partiju kandidātiem prezidenta vēlēšanās par sadursmēm un vardarbību protestu laikā, vēsta BBC. ASV prezidents Donalds Tramps pārmetis Portlendas pilsētas mēram Tedam Vīleram, ka tas pieļāvis ''nāvi un demolēšanu savā pilsētā''. Savukārt demokrātu kandidāts uz Balto namu, bijušais viceprezidents Džo Baidens vainojis Trampu ''bezatbildīgā vardarbības veicināšanā''.

Aptauja: Baidens atrodas vadībā svārstīgajos štatos(5)

Demokrātu partijas pretendents uz ASV prezidenta amatu Džo Baidens sešos svārstīgajos štatos apsteidz prezidentu Donaldu Trampu, konstatēts trešdien izplatītajā telekanāla CNBC un pētījumu centra Change Research aptaujā.

No amata atkāpies TikTok vadītājs

Populārās video lietotnes TikTok vadītājs Kevins Maiers trešdien atkāpies no amata saistībā ar ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas apsūdzībām, ka šī platforma ir drauds valsts nacionālajai drošībai, un prasībām pārdot tās ASV segmentu.