Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +7 °C
Viegls lietus
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

ASV

Pēta rasistisku ASV robežsargu Facebook kopienu © DIENA(9)

ASV amatpersonas pašlaik izmeklē informāciju par privātu domubiedru kopienu lielākajā sociālajā tīklā Facebook, kur pulcējušies tostarp robežsardzes darbinieki, bet kopienas galvenā vienojošā ideja - ņirgāšanās un aizskaroši joki par migrantiem, vēsta BBC.

Aptauja: Sarucis atbalsts ASV demokrātu favorītam Baidenam(4)

Pēc pagājušā nedēļā notikušajām ASV prezidenta amata kandidātu televīzijas debatēm demokrātu vidū sarucis atbalsts līdzšinējam favorītam bijušajam viceprezidentam Džo Baidenam, savukārt vairojusies senatores Kamalas Harisas popularitāte, liecina pirmdien izplatītie telekanāla CNN aptaujas dati.

Demokrātu kandidāti pirmo reizi debatēs © DIENA(3)

Nākamās ASV prezidenta vēlēšanas ir paredzētas tikai 2020. gada novembrī, bet jau tagad pilnā sparā rit priekšvēlēšanu kampaņa cīņā par pasaulē ietekmīgāko uzskatīto politisko amatu. Pašlaik Baltajā namā saimniekojošais Republikāņu partijas pārstāvis Donalds Tramps jau ir oficiāli paziņojis, ka pretendēs uz vēl vienu četru gadu ilgu valdīšanas termiņu. Savukārt opozīcijā esošajai Demokrātu partijai ir jāizraugās savs kandidāts, kas pēc pusotra gada stāsies pretī Trampam. Trešdien un ceturtdien Floridas štata pilsētā Maiami norisināsies televīzijas debates, kurās piedalīsies kandidāti uz Demokrātu partijas nomināciju 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Šis cilvēks būs zināms pēc gada, kad noslēgsies demokrātu priekšvēlēšanas, kas notiks visos 50 ASV štatos.

Tramps: Trieciens Irānai apturēts iespējamo upuru dēļ(15)

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka apturējis triecienus Irānai, ņemot vērā to, ka to rezultātā varētu iet bojā 150 cilvēki, kas būtu "nesamērīgi" liels upuru skaits prettriecienam pēc bezpilota lidaparāta notriekšanas.

Tramps: Es mīlu imigrantus(2)

ASV prezidents Donalds Tramps, kurš šonedēļ oficiāli sāka pārvēlēšanas kampaņu, ceturtdien intervijā ASV spāņu valodā raidošajam kanālam Telemundo centās piesaistīt sev latīņamerikāņu balsis, paziņojot, ka mīl imigrantus.

Laikraksts: Tramps zaudē interesi par Venecuēlu(4)

ASV prezidents Donalds Tramps zaudē interesi par situāciju Venecuēlā, jo viņam apnicis gaidīt, kad opozīcija gāzīs prezidentu Nikolasu Maduro, vēsta laikraksts The Washington Post, atsaucoties uz avotiem Baltajā namā.

Tramps uzsāks kampaņu par pārvēlēšanu amatā © DIENA(7)

Pirms četriem gadiem – 2015. gada 16. jūnijā – Donalds Tramps kā Deus ex machina zelta krāsā vizuļojošā eskalatorā nobrauca Ņujorkas Trump Tower debesskrāpja vestibilā, lai, skanot Nīla Janga dziesmai Rockin’ in the Free World, oficiāli paziņotu par kampaņas uz Balto namu sākšanu.

Amatu atstās Baltā nama preses sekretāre Sandersa(3)

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien nāca klajā ar negaidītu paziņojumu, ka mēneša beigās no amata atkāpsies Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa, kas ir daudz kritizēta par savu sniegumu šajā amatā.