Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +6 °C
Skaidrs
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

ASV

Dorians "aizķēries" virs Bahamām - postījumi ir milzīgi © DIENA

Viesuļvētra Dorians, kurš Bahamas skāra kā ārkārtīgi spēcīga piektās kategorijas vētra, bet nu pazemināta līdz trešajai kategorijai, turpina postīt salu valsti netālu no Floridas krastiem. Vētra virzās ļoti gausā tempā, tāpēc Lielā Bahama vēl vismaz dienu piedzīvos spēcīgus vējus, lietusgāzes un vētras nestus plūdus piekrastes apgabalos, prognozē meteorologi.

Vētra Dorians sēj postu Bahamās un apdraud ASV © DIENA(1)

Spēcīgākā viesuļvētra, kas skārusi Bahamu salas viesuļvētru novērojumu vēsturē, nodarījusi "bezprecedenta postījumus", informē Bahamu premjers Huberts Miniss. Piektās kategorijas viesuļvētra Dorians salu valstī plosās jau stundām ilgi, un pamats bažām ir arī ASV dienvidaustrumu piekrastes iedzīvotājiem.

ASV pastiprina militārās aktivitātes kosmosā © DIENA(7)

Amerikas Savienotās Valstis pēc 17 gadiem ir atjaunojušas bruņoto spēku Kosmosa pavēlniecības darbību, kas ir solis ceļā uz prezidenta Donalda Trampa deklarēto ambiciozo mērķi izveidot ASV Kosmosa spēkus, lai neatpaliktu no sīvo sāncenšu – Krievijas un Ķīnas – aktivitātēm kosmisko ieroču un aizsardzības sistēmu izveidē.

ASV nosaka sankcijas pret Irānas naftas tankkuģi Adrian Darya 1(1)

ASV piektdien noteica sankcijas pret Irānas naftas tankkuģi Adrian Darya 1, kas pusotru mēnesi bija arestēts Lielbritānijas aizjūras teritorijā Gibraltārā saistībā ar aizdomām par Sīrijai noteikto Eiropas Savienības (ES) sankciju pārkāpšanu, bet šomēnes tika atbrīvots par spīti Vašingtonas centieniem panākt aresta turpināšanu.

Viesuļvētra Dorians tuvojas Floridai

ASV Floridas štatam tuvojas viesuļvētra Dorians, kas, domājams, kļūs par "ārkārtīgi spēcīgu" vētru, ceturtdien brīdinājis ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC).

ASV varētu vienoties ar talibiem tuvākajās dienās © DIENA(4)

Iespējams, ka jau tuvākajās dienās var tikt panākta vienošanās starp ASV un Afganistānas islāmistu kustību Taliban, kas varētu tuvināt ASV spēku izvešanu un politiskā dialoga starp Taliban un Afganistānas starptautiski atzīto valdību uzsākšanu, vēsta Deutsche Welle.

ASV tiesa liek maksāt par opioīdu epidēmiju © DIENA(4)

Tiesa Oklahomā ASV nospriedusi, ka farmācijas gigants Johnson & Johnson ar maldinošu mārketinga kampaņu veicinājis cilvēku atkarību no pretsāpju medikamentiem, kas novedusi pie šo medikamentu lietojošo cilvēku nāves gadījumiem un tuvinājusi opioīdu krīzes iestāšanos Savienotajās Valstīs, vēsta The Guardian. Šis ir pirmais šāda veida spriedums pret kādu no ASV farmācijas lielfirmām.

Pitsburgas sinagogas šāvēju grib sodīt ar nāvi(2)

ASV valdība pieprasīs nāvessodu vīrietim, kurš apsūdzēts par 11 ebreju nošaušanu sinagogā Pitsburgas pilsētā, liecina pirmdien tiesā iesniegtie dokumenti. 46 gadus vecais Roberts Bouerss tiek apsūdzēts par to, ka 2018. gada 27. oktobrī atklājis uguni Dzīvības koka draudzes sinagogā Pitsburgā, kliedzot: "Visiem ebrejiem jāmirst!"

Pētnieki neiesaka viesuļvētras "apturēt" ar kodolieročiem © DIENA

Pēc ziņu vietnē The Axios, kuru 2016. gadā dibinājuši bijušie Politico darbinieki, izskanējušās neoficiālās informācijas, ka ASV prezidents Donalds Tramps esot interesējies par iespēju apturēt viesuļvētras ar kodolieroču palīdzību, pētnieki brīdinājuši, ka šī nekādā gadījumā nav laba ideja. Tramps gan pēc izskanējušās informācijas noliedzis, ka būtu administrācijas darbiniekiem prasījis izskatīt šādu iespēju, taču interesanti, ka šī nebūt nav pirmā reize, kad izskanējusi līdzīga ideja.