Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Tramps izvairās atbildēt, vai viņš ir strādājis Krievijas labā(3)

ASV prezidents Donalds Tramps telefonintervijā telekanālam Fox News izvairījies no tiešas atbildes uz jautājumu, vai viņš ir strādājis vai strādā Krievijas labā, kas viņam uzdots pēc šim tematam veltītas publikācijas laikrakstā The New York Times. Kā, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, šonedēļ vēstīja The New York Times, ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) 2017. gadā sācis izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai Tramps nestrādā Krievijas labā. Izmeklēšana sākta pēc tam, kad Tramps atlaida sev netīkamo FIB direktoru Džeimsu Komiju. "Domāju, ka tas ir aizvainojošākais jautājums, kāds man jebkad uzdots," telekanālam sacījis prezidents.

Ziņas par FIB izmeklēšanu pret Trampu izsauc niknu prezidenta tvītu zalvi © DIENA(16)

Pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps The New York Times publikācijā izlasīja par izmeklēšanu, ko FIB uzsāka pret viņu līdz ar toreizējā biroja direktora Džeimsa Komija atlaišanu, Baltā nama saimnieks pārpludināja savas iecienītākās komunikācijas platformas - sociālā tīkla Twitter ziņu lenti ar dusmīgiem tvītiem, vēršoties gan pret Komiju, gan pret visu toreizējo FIB vadību.

ASV bruņotie spēki izveduši daļu aprīkojuma no Sīrijas(1)

ASV bruņotie spēki jau ir izveduši daļu sava aprīkojuma no Sīrijas, ceturtdien apstiprināja aizsardzības resora amatpersona pēc ziņām, ka ir uzsākta ASV karaspēka izvešana no Sīrijas, par kuru paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.

Tramps atceļ došanos uz Davosas forumu(3)

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņoja, ka nedosies uz šomēnes gaidāmo Pasaules ekonomikas forumu Davosā, ņemot vērā, ka valdības darbs joprojām ir daļēji apturēts.

Pompeo: ASV karaspēka izvešana no Sīrijas tiks īstenota(4)

ASV karaspēka izvešana no Sīrijas pilnā apmērā, par ko pagājušajā mēnesī paziņoja Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps, notiks, neraugoties uz plašo kritiku, ko šis lēmums izraisījis, ceturtdien sacīja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Peļ Trampa runu par stāvokli uz robežas © DIENA(9)

Balstīšanās uz bailēm, nevis faktiem, mēģinot panākt finansējuma piešķiršanu robežas nocietināšanai ar Meksiku, pārmesta ASV prezidentam Donaldam Trampam pēc viņa otrdienas vakara televīzijas uzrunas nācijai. Tajā prezidents kārtējo reizi apgalvoja, ka nepietiekami nostiprinātās dienvidu robežas dēļ ASV pārpludinot nelegālie imigranti, no kuriem daudzi esot rūdīti noziedznieki, un narkotikas, kas nonāvē amerikāņus.

Tramps pieprasa 5,7 miljardus dolāru tērauda barjerai gar Meksikas robežu(1)

ASV prezidents Donalds Tramps otrdienas vakarā teica savu pirmo televīzijas pārraidīto uzrunu valsts iedzīvotājiem no Ovālā kabineta, nosaucot nelegālo imigrāciju par "augošu krīzi", kas kaitē miljoniem amerikāņu, un pieprasot piešķirt 5,7 miljardus ASV dolāru tērauda barjeras izveidošanai gar robežu ar Meksiku.

Pompeo cer, ka Trampa un Kima samits notiks drīz(1)

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo ceturtdien pauda optimismu, ka drīzumā varētu notikt otrs ASV un Ziemeļkorejas samits, vienlaikus izsakot šaubas par to, ka tajā varētu tikt noslēgta būtiska vienošanās.

ASV iestāžu slēgšana rada ciešanas © DIENA(18)

Jau 14. dienu daudzas ASV valdības finansētās iestādes daļēji ir pārtraukušas darbu un simtiem tūkstošu sabiedriskajā sektorā strādājošo devušies piespiedu brīvdienās un cīnās ar naudas trūkumu. Daļēja institūciju dīkstāve ietekmē arī miljoniem amerikāņu, kas vēlas saņemt valsts sniegtos pakalpojumus.