Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Trampa dēļ mainījusies ierastā pasaules kārtība © DIENA(57)

Turpinot samazināties ASV vadošajai lomai, 2018. gadā autokrātiski līderi nekavējās izmantot radušos izdevību, lai virzītu nacionālās un savas personīgās intereses uz demokrātijas, cilvēktiesību un starptautisko institūciju rēķina. Aizejošais gads iezīmējis arvien krasāku novirzīšanos no globālās kārtības, kāda tika iedibināta pēc Otrā pasaules kara. Starptautiskās vienošanās un organizācijas, kuras līdz šim ir palīdzējušas regulēt valstu attiecības, piedzīvojušas centienus mazināt to nozīmi.

Tramps: Valdība darbu neatsāks, līdz nebūs piešķirts finansējums mūrim(9)

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien pauda apņēmību, ka federālās valdības iestādes darbu neatsāks, līdz netiks piešķirti pieci miljardi dolāru mūra būvniecībai uz robežas ar Meksiku. Vairāku federālās valdības iestāžu darbs apturēts jau četras dienas. Tā kā Trampa prasību par robežmūra finansēšanu noraidījuši demokrāti un arī daži republikāņi, prezidents pagājušajā nedēļā atteicās parakstīt plašāku tēriņu likumu, līdz ar to finansējums vairākām valdības struktūrām ir izbeidzies.

Trampa administrāciju pamet aizsardzības ministrs Matiss(21)

ASV aizsardzības ministrs Džims Matiss ceturtdien atkāpās no amata dienu pēc tam, kad prezidents Donalds Tramps nāca klajā ar negaidītu paziņojumu par ASV bruņoto spēku izvešanu no Sīrijas. "Tā kā jums ir tiesības uz aizsardzības ministru, kura uzskati labāk atbilst jūsējiem šajā un citos jautājumos, es uzskatu, ka ir pareizi man atkāpties no sava amata," rakstīja Matiss vēstulē Trampam.

Koens: Tramps zināja, ka maksājumi par klusēšanu ir aplami

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais advokāts Maikls Koens piektdien intervijā telekanālam ABC sacīja, ka Tramps licis maksāt par klusēšanu sievietēm, kurām atbilstoši apsūdzībām bijušas dēkas ar Trampu, zinot, ka šādi maksājumi ir aplami.