Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +3 °C
Skaidrs
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

ASV

Apšaudē Virdžīnijā nogalināti 12 cilvēki(3)

Bruņots vīrietis piektdienas pēcpusdienā sarīkoja apšaudi pašvaldības ēku kompleksā ASV Virdžīnijas štata Virdžīnijabīčas pilsētā, nogalinot 12 cilvēkus un ievainojot vēl četrus, paziņoja policija.

ASV piedzimis pasaulē mazākais bērniņš, kurš spējis izdzīvot(4)

ASV Kalifornijas štata slimnīca trešdien paziņoja, ka pirms vairākiem mēnešiem, sverot tikai 245 gramus, ir piedzimis pasaulē mazākais bērniņš, kurš ir izdzīvojis. Meitenīte, kuru Sandjego slimnīcas darbinieki nosauca par Seibiju, piedzima, kad gestācijas laiks bija sasniedzis 23 nedēļas un trīs dienas. Parasti grūtniecība ilgst 40 nedēļas.

ASV tabloīds savā atrakciju parkā velta ekspozīciju princeses Diānas nāvei(1)

Velsas princeses Diānas bojāeja 1997. gadā autoavārijā Parīzē ir kļuvusi par atrakciju-ekspozīciju ASV tabloīda National Enquirer izveidotā izklaides parkā National Enquirer Live!. Parks tiks atklāts piektdien Tenesī štata Pidžinfordžas pilsētā. Izklaides parkā apskatāmās atrakcijas ir saistītas ar notikumiem, kurus gadu gaitā ir atspoguļojis šis tabloīds.

Boeing MAX avārijas: Piloti jau 4 mēnešus pirms otrās traģēdijas konfrontējuši avioražotāju © DIENA

Jau vairākus mēnešus pirms otrās aviokatastrofas, kurā iesaistīta Boeing 737 MAX sērijas lidmašīna, ASV lidsabiedrības American Airlines piloti konfrontējuši ražotāja pārstāvjus un pieprasījuši atrisināt problēmas ar MAX sērijas lidmašīnās ieviesto drošības sistēmu, kuras kļūdainā darbība, iespējams, ir bijis galvenais faktors gan pērn rudenī notikušajā Lion Air, gan šogad martā notikušajā Ethiopian Airlines katastrofā.

Tramps ASV uzņēmumiem faktiski aizliedz izmantot Huawei tehniku(11)

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien izsludināja nacionālu ārkārtas stāvokli, aizliedzot ASV uzņēmumiem lietot ārvalstu telekomunikāciju aprīkojumu, kas rada drošības risku. Tiek uzskatīts, ka pēc būtības šis solis ir vērsts pret Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāju Huawei. Trampa parakstītais rīkojums aizliedz iegādāties vai lietot aprīkojumu no kompānijām, kuras rada "nepieņemamu risku Savienoto Valstu nacionālajai drošībai vai Savienoto Valstu iedzīvotāju drošībai".

ASV abortu pretinieki sasparojušies © DIENA(12)

Alabama ir kļuvusi par pēdējo ASV pavalsti, kur ir pieņemti stingri pretabortu likumi. ASV dienvidu štata likumdevēji šonedēļ pēc asām debatēm atbalstīja likumprojektu, kas paredz gandrīz pilnīgu grūtniecības pārtraukšanas aizliegumu. Tagad tas ir nonācis uz Alabamas konservatīvās gubernatores Kejas Aivijas galda, un paredzams, ka Republikāņu partijas pārstāve to parakstīs.

Pastiprinās ASV un Ķīnas tirdzniecības karš © DIENA(9)

Tirdzniecības karš starp pasaules divām lielākajām ekonomikām – ASV un Ķīnu – pieņemas spēkā. Ķīna otrdien paziņoja, ka palielinās ievedmuitu ASV ražotām precēm vairāku desmitu miljardu vērtībā. Tā bija Pekinas atbilde uz ASV lēmumu vairāk nekā divkāršot muitas tarifus importam no Ķīnas.

Tramps atvēlēs papildus 1,6 miljardus dolāru NASA budžetam(1)

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien tviterī paziņojis, ka atvēlēs papildus 1,6 miljardus dolāru (1,4 miljonus eiro) ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) budžetam, lai Savienotās Valstis "varētu atgriezties kosmosā ar vērienu."