Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

ASV

Baidena kampaņa rezervējusi 280 miljonus dolāru reklāmām rudenī(1)

Demokrātu partijas kandidāta novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās Džo Baidena kampaņa rezervējusi 280 miljonus ASV dolāru (238 miljonus eiro) digitālajām un televīzijas reklāmām rudenī, kas ir divreiz vairāk nekā paredzējusi prezidenta Donalda Trampa kampaņa.

Crew Dragon kapsula ar NASA astronautiem nolaidusies Meksikas līcī

ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) astronauti Bobs Bēnkens un Daglass Hērlijs, kas maija nogalē ar privātā uzņēmuma SpaceX kosmosa kuģi Crew Dragon tika nogādāti Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS), svētdien kapsulā Endeavour atgriezušies no vēsturiskās misijas, nolaižoties Meksikas līcī uz dienvidiem no Pensakolas Floridas pussalā.

Tramps pieļauj vēlēšanu atlikšanu(12)

ASV prezidents Donalds Tramps, kurš sācis aptaujās ievērojami atpalikt, ceturtdien pieļāvis novembrī gaidāmo vēlēšanu atlikšanu Covid-19 pandēmijas un iespējamās "krāpšanās" dēļ.

ASV Pārstāvju palātā maskas turpmāk būs obligātas(3)

ASV Pārstāvju palātā turpmāk sejas masku valkāšana būs obligāta, pavēstījusi spīkere Nensija Pelosi, šādi reaģējot uz to, ka republikāņu likumdevējam, kas regulāri atteicies valkāt masku, Covid-19 testa rezultāts bijis pozitīvs.

Baidens sola miljardus nevienlīdzības mazināšanai © DIENA(10)

Prezidenta amata kandidāts no Demokrātu partijas Džo Baidens nule publiskotajā plānā rasu ekonomiskās nevienlīdzības mazināšanai ASV solījis veltīt 30 miljardu aizdevumos un atbalsta programmās mazajiem uzņēmumiem. Šis ir viens no četriem pīlāriem Baidena stratēģijā koronavīrusa smagi skartās ASV ekonomikas ''restartēšanai''.

Amerikāņi pametuši konsulātu Ķīnā © DIENA(5)

ASV un Ķīnas attiecības pēdējos gados ir kļuvušas arvien saspīlētākas, un bieži izskan apgalvojums, ka abas lielvaras atrodas uz jauna Aukstā kara sliekšņa. Nu pēdējā saasinājumu vilnī pirmdien Pekina padzina amerikāņus no konsulāta Sičuaņas provinces Čendu pilsētā. Tā bija atbilde uz amerikāņu rīcību pagājušajā nedēļā, kad ķīniešiem bija jāpamet pārstāvniecība Hjūstonā. Amerikāņi vaino ķīniešus spiegošanā, bet Ķīna pārmet ASV agresiju, tomēr aiz strīdiem slēpjas dziļāks konflikts par ietekmi pasaulē.