Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Piektdiena, 1. decembris
Emanuels, Arnolds

Lindas Vilkas personālizstāde re->kur ir palicis mans laiks

Izstāde ir refleksija par mākslinieka būtību un viņa uzdevumiem, kā arī to mijiedarbību ar sabiedrību. Ko sabiedrība sagaida no mākslinieka? Vai mākslinieka darbs ir kaut kā saprotami izmērams – laikā, materiālā, naudā, graudā? Varbūt patiesā mākslas vērtība ir spēja atklāties, saglabāt savu autentisko būtību un pārliecinoši pārnest to visdažādākajos risinājumos, frāzēs un izpausmēs. Uzdrošināties darbos risināt emocionālos sabiezējumus, iekšējos strīdus vai citus ikdienas izaicinājumus, tie tiek šķetināti, risināti un galu galā – atrisināti.

Izstādē aplūkojami pēdējos gados radītie darbi un tādas autori uzrunājušās tēmas, kā piemirsto nomaļu modināšana, koprade, dzimtas un pašrefleksijas izpausmes dažādu mediju risinājumos.

Darbs ar sevi un citiem prasa daudz triepienu un atkārtojošu darbību, kā arī uzmanību, rūpes un spēju uzņemties atbildību. Visu vieno laiks un reizēm šīm paralēlajām laika līknēm sastopoties, samezglojoties un saplūstot vienā vienotā esībā, rodas nākamais jaunrades pieturpunkts.

Linda Vilka (1995) ir multidisciplināra māksliniece un stāstu veidotāja, kura mākslas izglītību apguvusi Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē un turpina studijas LMA profesionālajā doktorantūrā.

Kā māksliniece Linda Vilka strādā ar atmiņu, tās fiksācijas nozīmīgumu un uzmanības piesaisti lauku teritorijām. Pašreiz nozīmīgākie projekti radīti par dzimto Tārgales pagasta pusi, kur
ienesti kopienas mākslas un vides kūrēšanas aspekti laikmetīgās mākslas pieejamības vairošanai, kā arī ierastās lauku rutīnas nojaukšanai. Savus novērojumus izklāsta instalācijās, video darbos un performatīvās darbībās publiskajā vidē, tam visam cauri vijot tekstuālo formu – abstraktas un reizēm visai absurdas frāzes un rindas, kuras visbiežāk fiksētas no apkārtējās vides, cilvēkiem un izdzīvotajām situācijām. Nozīmīgākie – Tārgales vēstniecības izveide, Tārgales mākslas rezidences eksperimenti, aizmirstā bāra atkal-atklāšana un citu laikmetīgo notikumu organizēšana pagasta teritorijā. Papildus tam, bieži nodarbojas ar jaunu aktivitāšu pakārtošanu zem Rīgas Augstākās galerijas, Aknīstes Dārznieku asociācijas un Tārgales PartyPlannerz nosaukumiem. Piedalījusies grupas izstādēs un organizējusi dažādus laikmetīgos notikumus Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Beļģijā, Portugālē un citviet, bet līdz šim nozīmīgākās personālizstādes norisinājušās Latvijā un Nīderlandē. Piedalījusies rezidencēs Tīrkultūras audiovizuālās vasaras galerijā, Aknīstes psihoneiroloģiskajā klīnikā, Balkānu sieviešu mākslinieču projektā Horvātijā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Kur?

Galerija Romas dārzs, Zivju 3, Liepāja

Kad?

17. septembris – 10. decembris

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēlme būt autoram

Esi godināta, dieviete Proza! Mēs sāksim ikgadējos lasīšanas rituālus tev par godu. Dod mums prasmi iejusties un pārdomāt līdz veiksmīgai atklāsmei!

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja