Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ditas Rietumas kino izlase: 24.-31.X

Kinokritiķe Dita Rietuma vērtē kinoteātros skatāmās filmas.

Sinonīmi

@@@@

Režisors Nadavs Lapids.

Seanss k/t Splendid Palace 25.X plkst. 21.30

Rīgas Starptautiskais kinofestivāls piedāvā noskatīties aktuālāko Eiropas festivālu filmu izlasi, vairākums no tām LV kinoteātros pēc tam netiks demonstrētas. Vērts noķert nervozas enerģijas piepildīto filmu Sinonīmi, kas uzvarēja šā gada Berlīnes festivālā, akcentējot spilgtu režijas personību – Nadavu Lapidu (Izraēla). Filma mūsdienīgā kinovalodā notvērusi imigrācijas sajūtu, jaunam cilvēkam ierodoties pārtikušā Rietumeiropas pilsētā (filmā – Parīze). Sižetā atspoguļojas arī paša režisora ar elektrizētiem nervu galiem izdzīvotā pieredze.

 

Videodroms

@@@@

Režisors Deivids Kronenbergs.

Seanss k/t KSuns 27.X plkst. 18 

Kanādiešu autors Deivids Kronenbergs ir viens no XX gadsimta izskaņas savdabīgākajiem un pravietiskākajiem režisoriem. 80.–90. gados viņš eksperimentēja ar radikāliem, sirreālu fantāziju iespaidotiem stāstiem, kuros medijiem un tehnoloģijām tika atvēlēta ellišķīga, cilvēka prātu, garu un miesu iznīcinoša loma. Iespējams, tehniski šī 1983. gadā tapusī filma var šķist novecojusi, tomēr jēdzieniski tā ir aktuālāka nekā jebkad. Vai multimediji mūs jau nav ierijuši savā dziļajā rīklē – tāpat kā filmas galveno varoni TV darboni, kuru tēlo Džeimss Vudss?

 

Maikste

@@@@

Režisors Kantemirs Balagovs

Seansi k/t Splendid Palace 25.X plkst. 19 un 27.X plkst. 21 

Viena no šā gada Kannu festivāla mazajām sensācijām – jaunā Krievijas režisora Kantemira Balagova darbs, kas drosmīgā un vizuāli spilgtā veidā piedāvā skatījumu uz dramatisku vēstures periodu. Divu jaunu sieviešu, izbijušo frontinieču, attiecības elektrizē zaudējuma sāpes, dzīvības un nāves tēma, abu izmisīgā vēlēšanās izdzīvot un radīt bērnu – par katru cenu. Ja gribat redzēt citādu skatījumu uz šķietami kino līdz bezgalībai ekspluatēto tēmu, Maikste ir labs piemērs. Filma pārstāv Krieviju cīņā par Oskara nominācijām.

 

Kur palikusi Bernadeta?

@@@

Režisors Ričards Linkleiters. Lomās Keita Blānšeta, Kristena Vīga u. c.

Jācer, ka interesi par amerikāņu autora Ričarda Linkleitera darbu, kurā galvenajā lomā ir nofilmējusies lieliskā Keita Blānšeta, nebūs izsmēlis stāvgrūdām piepildītais seanss festivālā Baltijas pērle. Linkleiters vienmēr ir bijis smalks un pacietīgs formas meistars (filmu Puikas gadi/Boyhood (2014) viņš filmēja aptuveni desmit gadu, iemūžinot reālo laika plūsmu). Kur palikusi Bernadeta? ir daudz konvencionālāks, parastāks darbs, kura centrā ir Keitas Blānšetas profesionālisms un viņas atveidotās varones mājsaimnieces rakstura "slēpņi".  

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja