Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sāk uzņemt filmu par Žani Lipki

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Senais
S
Tā kā avantūrisms ir atbildības, arī apdomības trūkums, šaubos vai Žaņa Lipkes sakarā šis apzīmējums ir vietā.
bijušais ķīpsalnieks
b
Es neturu šai lietā nevienas puses kanti, tikai gribu vēlreiz norādīt - vietā, kur tagad Ķīpsalā kriminālā autoritāte Gailis ir uzcēlis to šķūni ar muzeju, kara laikā kādu noslēpt nebija iespējams. Kas netic - ne visu vēl prihvatizatori tur nojaukuši, pastaigājiet un padomājiet paši. Tas 40.gados un ilgi pēc tam bija divistabu ''mazmājiņu'' rajons kur nabagi mitinājās deguns pie deguna un glūnēja pāri viens otra žogam. Kaimiņos dzīvoja hitleriešu atbalstītāji un Lipki nostučītu nedēļu pēc pirmā žīda paslēpšanas.
bijušais ķīpsalnieks
b
Bērniņ OO, es runāju par Ķīpsalu pirms Tilta, kad tu vēl nebiji projektā. Ķīpsala vecos laikos bija vai nu pliks placis, kur tagad RTU, vai blīvi apbūvēts zvejniekciems. Kaut ko paslēpt ar lielām pūlēm varbūt varēja Zunda pusē, bet ne māju pudurī starp pauguru kur tagad Baseins un Ogļu ielu.
 • 0
 • 1
OO
O
Skaidrs, ka tādi kā Tu nostučītu kaimiņu, aci nepamirkšķinājis. Ķīpsalā dzīvojuši arī citi ļaudis un tie pleķi nemaz tik pārskatāmi nav.
 • 1
 • 2
aa
a
Patiesi priecājos par šo projektu. Lai saprastu laiku, katram iesaku aiziet uz Lipkes muzeju Ķīpsalā.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Tam dē: Jā, Šustina PARAKSTS bija uz SARAKSTIEM jeb politisko represiju izpildes dokumentiem, kurus Latvijā uz vietas sastādīja KAS tieši? Pats Šustins? - Šustins atbrauca no Maskavas un zināja, kurus te Latvijā vajag politiski represēt? Vai varbūt tomēr bija tā, ka Šustinam, mīļo dē, tos sarakstus nolika priekšā parakstīšanai tie paši mīļie latvieši, ko?
 • 1
 • 4
lll
l
Tas, ka pasaulē bijis kaut kāds Šustins, nemazina Lipkes varoņdarbu. Nevajag salīdzināt nesalīdzināmas lietas.
 • 2
 • 2
d
d
nemazinot Lipkes nozīmi vēsturē, bet tomēr, lai vēstures atspoguļojums būtu patiess, filmas darbībā nedrīkstētu aizmirst 1940/41 gada notikumus, kad Latvijā darbojas Semjons Šustins (krievu: Шустин Семён Матвеевич) arī Simons Šustins (Симон Шустин, 1908—1978) bija Krievijas ebreju izcelsmes padomju čekists. Latvijas PSR Iekšlietu Tautas komisariāta (NKVD) Valsts drošības pārvaldes priekšnieks (1940), vēlāk Valsts drošības tautas komisariāta priekšnieks (1941). Gandrīz uz visiem 1940. un 1941. gada Latvijas politisko represiju izpildes dokumentiem atrodams Šustina paraksts, ieskaitot lēmumus par 6636 Latvijas iedzīvotāju deportāciju 1941. gada 14. jūnijā. 1941. gada 26. jūnija Šustina rezolūcija visu Centrālcietumā ieslodzīto nošaušanai. Pēc aizbraukšanas no Latvijas darbojās kā Gulaga nometņu priekšnieks Krievijā un Sibīrijā. Latvijas Ģenerālprokuratūra 1996. gada 8. februārī pret Semjonu Šustinu ierosināja krimināllietu pēc Latvijas Kriminālkodeksa 68-1 panta "Noziegumi pret cilvēci
 • 1
 • 1
Pravietisnejaukais
P
Lai gan komentētāji aizgūtnēm steidz apliecināt savu piederību nacisma ideoloģijai, ir tomēr prieks, ka beidzot Žanis Lipke tiks pagodināts. Būtu labi, BŪTU LABI, ja filmas veidotāji gribētu saprast, SAPRAST un pateikt, PATEIKT ... kas bija tas iemesls, ka Žanis riskēja ar sevi un ģimeni, lai glābtu žīdus no nāves. Lai Dievs jūs apgaismo un stāv klāt ar vienu!
zvirbulēns
z
Baumo, ka iemesls bijis bezgala prozaisks -ēbreju zelts, bet tās jau tikai ļaunas mēles!
 • 3
 • 1
Un
U
To ka tas joske bija izmanīgs kontrabandists,par to taču būs filma....
zvirbulēns
z
Filma būs par kontrabandistu? Cilvēku kontrabandistu? Tas Lipke par samaksu bēgļus pārvietoja?
 • 6
 • 1
Sara
S
Par latviesu tautas naudu tiek realizets, kartejais, zidu pasutijums. Kauns ikvienam, kuri apzog Latviajs pilsonus, iztopot zidu komunistu un padomju okupantu iegribam.
zvirbulēns
z
Vai kāds nezin teikt - no kurienes un kad Latvijas teritorijā uzradās ēbreji, kā viņi te nokļuva, kādēļ viņi te apmetās?
nu to nu nu
n
Tas katram ebrejam šupulī ielikts-spēt "apčakarēt" sev tuvāko,nerunājot par svešinieku.
 • 3
 • 1
nu nu
n
ebreji te ir no 16. gadsimta. reiz bija man tas gods parunāt ar latvijas ebreju kopienas vadītāju, palika sajūta ka ebrejiem no 16. gadsimta visi visu parādā.
 • 4
 • 1
Ādolfs
Ā
Man patiks šī filma, ja vien tur tiks atzīts tas, ka Žanis Lipke rupji kļūdījās! :)
jā Jozef
j
Tas tiešām būtu sestais pasaules brīnums,ja ebrejs kaut ko darītu,bez samaksas.
 • 0
 • 1
Jozefs
J
Viņš nekļūdījās. Viņš bija sīks izpalīgs kādam nezināmam vācu Šindleram, kas ar tiem žeidiem taisīja rebes. Bez vāciešu atbalsta tur nekas nebūtu noticis un ne viņi ne Lipke tobrīd nevienu glābt netaisījās, tikai nopelnīt.
 • 1
 • 1
nu nu
n
"Ebreju iznīcināšana Rīgā ir viena no 20. gadsimta traģēdijām, kurā Latvija bija ierauta." Latvija nekur netika ierauta, jo Latvijas kā tadas nebija. Valsts kā tāda bija iznīcināta un iekļauta impēriju sastāvā. Un ja runājam par kolaboracionismu - varbūt ka labāk uzņemiet filmu par latviešu nodevējiem, kas nodeva latviešus. Kaut kā netiek cilāta un aplūkota tēma par tiem, kas tajos čekas maisos mitinās.
nu bet
n
Mīļais nu nu, čekas maisu komisijai ir konkrēts zinātniskais direktors Zviedrijas pilsonis Kārlis Kangeris, kam ir savs kabinets un acīmredzot arī pieņemšanas laiki. Ejiet pie viņa un prasiet, kas tajos maisos meklējams.
 • 5
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sākas 70. Berlīnes kinofestivāls(1)

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ceturtdien, 20. februārī, sākas jubilejas, 70. starptautiskais kinofestivāls, kas divu nedēļu garumā tradicionāli ir aktīvs darba laiks arī Latvijas kinoprofesionāļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja