Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvija - goda viesu valstu starpā Londonas grāmatu tirgū

No 10. līdz 12. aprīlim norisinās Londonas grāmatu tirgus, kurā par goda viesu valstīm šogad izvēlētas Latvija, Lietuva un Igaunija. Pateicoties šim notikumam, grāmatu tirgū un citur Londonā aprīlī notiks vairāk nekā 40 ar Latvijas literatūru saistīti pasākumi, portālu Diena.lv informēja platformas Latvian Literature pārstāve Anete Konste.

Latvijas dalība Londonas grāmatu tirgū ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas notikumiem, kura mērķis ir attīstīt Latvijas literatūras eksportu uz Lielbritāniju un citām valstīm. Londonas grāmatu tirgus kultūras programmā Latviju pārstāv četri rakstnieki – Nora Ikstena kā dienas autore (Author of the Day), Kārlis Vērdiņš, Inga Ābele un Luīze Pastore. Savukārt profesionālās programmas ietvaros Latviju pārstāv Juta Pīrāga (eksporta platforma Latvian Literature), Silvija Tretjakova (LNB Bērnu Literatūras centrs), Ģirts Karlsons (Jelgavas Tipogrāfija), Sintija Buhanovska (izdevniecība Zvaigzne ABC), Renāte Punka (Latvijas Grāmatizdevēju asociācija), Sanita Muižniece (Kuš! Komikss), Alīse Nīgale (izdevniecība Liels un Mazs) un fonds Viegli.

Daudzi ar Latvijas literatūru saistīti pasākumi šajās dienās notiks arī ārpus grāmatu tirgus – grupas Sigma koncerts, Latvijas dzejas lasījumi, Pop up ilustratoru izstādes atklāšana, Ivara Tontegodes filmas Knutifikācija demonstrēšana, kā arī vairāku Latvijas autoru angliski iznākušo grāmatu atklāšana u.c.

Kopumā Londonas grāmatu tirgus nedēļā, sākot no 7. līdz pat 14. aprīlim, gaidāmi vairāk nekā 40 ar Latvijas literatūru saistīti pasākumi, kuros bez četriem oficiālās programmas autoriem piedalīsies arī latviešu rakstnieki un mākslinieki Sergejs Timofejevs, Krišjānis Zeļģis, Eduards Aivars, Madara Gruntmane, Artis Ostups, Kristīne Ulberga, Svens Kuzmins, Dace Rukšāne, Inga Pizāne, Maiks Koljērs, Zane Zuste, Maira Dobele, Sanita Muižniece.

Latvijas stenda atklāšanā piedalījās arī visu Baltijas valstu kultūras ministri.

"Veidojot simtgades starptautisko programmu, īpaši domājām par Latvijas vērtībām, ko vēlamies izcelt, un mūsu literātu darbi viennozīmīgi ir viena no vērtslietām, ar kurām varam patiesi lepoties. Latvijas valsts simtgade ir radījusi impulsu daudzu paliekošu vērtību radīšanai, tostarp arī literāro darbu tulkojumiem un šī gada dalībai Londonas grāmatu tirgū goda viesa statusā. Tāpat Latvijas literatūras un grāmatniecības eksporta platformas un zīmola izveidei, kā arī plašāku iespēju nodrošināšanai poligrāfijas pakalpojumu eksportam ārvalstīs. Šis ir ilgtermiņa ieguldījums ne tikai Latvijas un Lielbritānijas sadarbībā, bet būtisks atspēriena punkts Latvijas autoru atpazīstamībai ārvalstīs un novērtējumam pasaulē," pirms došanās uz Londonu akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

Latvijai Londonas grāmatu tirgū šogad būs lielāks stends, kura izbūvi nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Šogad stendā tiks turpināta pagājušajā gadā aizsāktās kampaņas #iamintrovert aktivitātes - apmeklētājiem būs iespēja aizpildīt testu Kāda tipa introverts tu esi? un nofotografēties ar kādu no Latvijas autoru citātiem uz Baltijas jūras, Ķemeru purva, meža vai Rīgas pilsētas fona. Stendā atradīsies arī audioduša, kurā apmeklētāji varēs atpūsties no tirgus steigas, klausoties Noras Ikstenas, Kārļa Vērdiņa, Luīzes Pastores un Ingas Ābeles literāro darbu fragmentus angļu valodā. 

Uz Londonas grāmatu tirgu iepazīstināt potenciālos ārvalstu izdevējus ar savām labākajām grāmatām dosies arī pārstāvji no izdevniecībām Dienas GrāmataDroši un koši, Senā klēts, Zvaigzne ABC, Neputns, Latvijas mediji, Pētergailis, Liels un mazs, Madris, Jāņa Rozes apgāds, Avantis, Arhipov, Uci Puci, Kur rodas, Not yet, kā arī uzņēmumi Jelgavas tipogrāfija, Veiters tipogrāfija, izstāžu rīkotāji BT1, Sidi spēles, papildinātās realitātes tehnoloģiju uzņēmums Overly un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

Jau iepriekš vēstīts, ka laikā no 2017. līdz 2019. gadam, pateicoties dalībai Londonas grāmatu tirgū un valsts piešķirtajam finansējumam, Lielbritānijā iznāks vairāk nekā 40 grāmatu tulkojumi angļu valodā. Latvijas dalību Londonas grāmatu tirgū nodrošina platforma Latvian Literature un LIAA ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu, kā arī sadarbībā ar British Council UK un London Book Fair.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai šīs nedēļas laikā tiksim pie jaunas valdības?

Kopā nobalsojuši: 474

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja