Laika ziņas
Šodien
Migla

Spēlmaņu naktī triumfē izrāde Precības

Spēlmaņu nakts galveno balvu jeb Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde Precības Liepājas teātrī, savukārt par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.

Izrāde Precības ieguvusi arī balvu nominācijā Gada lielās formas izrāde. Par Gada mazās formas nozīmīgāko iestudējumu atzīta Paulas Pļavnieces izrāde Jubileja ‘98 Daugavpils teātrī. Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem ir režisora Kārļa Krūmiņa Šausmu autobuss Latvijas Nacionālajā teātrī. Nominācijā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā uzvaru izcīnījusi Agneses Bordjukovas, producenta Pigeon-bridge un līdzproducentu Dejas anatomija un Cita abra izrāde Bērnības sapnis.

Briķe saņēmusi Gada aktrises titulu kā Pegija izrādē Pielūdzēja nr.1 Dailes teātrī. Savukārt Gada aktiera gods Jakovelam ticis par Krustiņa lomu izrādē Pazudušais dēls Valmieras teātrī.

Spēlmaņu nakts balvu kā Gada aktrise otrā plāna lomā saņēmusi Kristīne Veinšteina par Līgas atveidojumu izrādē Jubileja ’98 Daugavpils teātrī. Savukārt nominācijā Gada aktieris otrā plāna lomā apbalvots Arturs Krūzkops kā Brencis izrādē Saules bērni un Larss izrādē Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī.

Nominācijā Gada jaunais skatuves mākslinieks triumfējusi Alise Danovska par Līziņas un Matildes lomu izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī un Ņinu Zarečnaju izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī.

Tāpat šajā kategorijā balvu saņēma Zanda Mankopa par Džuljetas lomu izrādē Iemīlējās muļķis muļķītē un Kristīnes lomu izrādē Purva bridējs (-i) Daugavpils teātrī.

Par Gada scenogrāfu un kostīmu mākslinieku atzīts Maksims Obrezkovs par izrādi Precības Liepājas teātrī.

Gada gaismu un video mākslinieka titulu saņēmis Mārtiņš Feldmanis par gaismām izrādē Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un izrādē Precības Liepājas teātrī.

Par Gada video mākslinieku atzīts Artis Dzērve par darbu Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) izrādē Fausts.

Savukārt balvu kā Gada kustību mākslinieks saņēmis Zemļanskis par darbu izrādē Precības Liepājas teātrī.

Nominācijā Gada sasniegums baleta mākslā godināta dejotāja Elza Leimane par Sibilla Veina lomu izrādē Doriana Greja portrets Dailes teātrī un Vārnas lomu izrādē Vārna, Franciskas atveidojumu izrādē Pie zilās Donavas, kā arī Anitras atveidojumu izrādē Pērs Gints LNOB.

Par Gada muzikālās partitūras autoru teātrī atzīti Kristaps Pētersons un Jēkabs Nīmanis par kompozīcijām izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī.

Nominācijā Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs) triumfējusi Justīne Kļava par Daugavpils teātra izrādi Jubileja ’98.

Savukārt Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu saņēmuši Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova un Latvijas Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis.

Spēlmaņu nakts žūrijas specbalva pasniegta Kristai Burānei par verbatim tradīcijas inovatīvu attīstīšanu izrādē Robežas, bet bērnu žūrijas specbalva piešķirta režisora Valtera Sīļa iestudējumam Latvijas Nacionālajā teātrī Savādais atgadījums ar suni naktī.

Tikmēr skatītāju simpātiju balvu kā gada izrāde saņēmusi režisora Zemļanskis izrāde Precības Liepājas teātrī. Skatītāji par gada aktieri atzinuši Egonu Dombrovski, bet gada aktrises godā cēluši Ilzi Ķuzuli - Skrastiņu.

Top komentāri

DIENA.lv, lūdzu
D
labojiet tālāk: Arturs Krūzkops ir BRENCIS "Trīnē"
palīdzēsim!
p
Vispār ņemot, arī Briķei ir vārds- Indra, bet Jakovelam- Rihards.
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
"Spēlmaņu nakts" tagad skaitās zem rubrikas MĀKSLA nevis TEĀTRIS?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 29

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Alku un spēļu plūsmā

"Es veicu ceļojumu pasaules dramaturģijā un lasīju to valstu autoru lugas, ar kuru darbiem līdz šim nebiju iepazinies," sarunā ar laikrakstu Diena saka režisors Viesturs Meikšāns, par kura p...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja