Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Piektdiena, 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde

ASV dibināta organizācija Latvijas mākslas muzeju atbalsta veicināšanai

Amerikas Savienotajās Valstīs dibināta jauna organizācija, lai pievērstu uzmanību un veicinātu atbalstu Latvijas mākslas muzejiem. Tās dibinātāji – māksliniece Vija Celmiņa, Latvijas goda konsuls Vermontas štatā Daris Dēliņš un Latvijas goda konsuls Filadelfijā Džons Medveckis, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Fonda American Friends of the Latvian National Museum Inc. (Latvijas Nacionālā mākslas muzeja amerikāņu draugi) darbības mērķis ir sekmēt un organizatoriski virzīt ASV tautiešu uzmanību un finansiālo atbalstu Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam un līdzīgām iestādēm Latvijā, lai tās krātu, saglabātu un izstādītu mākslas darbus ar vēsturisku, akadēmisku un māksliniecisku nozīmi Latvijas kultūrtelpai.

Fonda vadītājs, Latvijas goda konsuls Vermontas štatā Daris Dēliņš atzīmē: "Esmu pagodināts palīdzēt dibināt šo organizāciju, kas veicinās ziedojumus no ASV vienai no nozīmīgākajām kultūras iestādēm Latvijā."

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kas ieņem svarīgu vietu kultūras vērtību uzkrāšanā, saglabāšanā, popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs. LNMM misija ir izglītot sabiedrību un rosināt tās interesi par Latvijas un pasaules vizuālās mākslas liecībām to vēsturiskajās un mākslinieciskajās izpausmēs, akcentējot nacionālās mākslas skolas vietu kultūras vēsturē un laikmetīgajos procesos. Iestādes struktūrā ietilpst Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, Mākslas muzejs Rīgas birža, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs. izstāžu zāle Arsenāls.

Daris Dēliņš atklāj: "Ideja mūsu organizācijai radās nejauši pie pusdienu galda Ņujorkā, Vitnijas muzejā pirms dažiem gadiem, kad viesojās Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde. Māksliniece Vija Celmiņa un Latvijas goda konsuls Filadelfijā Džons Medveckis jautāja: “Kāpēc mums ASV nav iespēja ziedot Latvijas muzejiem un atbalstīt to darbību, kolekciju papildināšanu, kā arī sniegt atbalstu Latvijas māksliniekiem?" Visi paskatījās uz mani, un es teicu: "Protams, mēs noteikti varam šādu organizāciju dibināt!" Tagad, divus gadus vēlāk, pateicoties Džona Medvecka un Vijas Celmiņas finansiālajam atbalstam, organizācijas dibināšanas darbi ir pabeigti, un tā sāk vākt ziedojumus.

LNMM direktore Māra Lāce saka: "Mēs esam gandarīti par šādas organizācijas izveidi. Atbalsts, ko tā varētu sniegt, būs būtisks ieguldījums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pilnvērtīgā darbībā krājuma papildināšanā, pētniecībā un izstāžu organizēšanā. Esam pateicīgi fonda izveidotājiem un atbalstītājiem par iniciatīvu un ieguldīto darbu."

Vija Celmiņa, Amerikāņu draugu valdes locekle: "Atbalstīsim pasaules klases iestādes, tādas kā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Māksliniekiem vajag publiku. Viņu mākslas darbi Tev liks domāt vai pat lidot!"

LNMM nodaļas Arsenāls vadītāja Elita Ansone: "Jau daudzus gadus muzejam ir cieša draudzība ar mākslinieci Viju Celmiņu, kura pastāvīgi interesējas, kādas izstādes un projektus mēs attīstām. Viņa vienmēr uzsvērusi nepieciešamību sniegt lielāku atbalstu tieši māksliniekiem. Ceru, ka organizācijas Amerikāņu draugi izveidošana paplašinās iespējas muzejā to darīt."

Naudas līdzekļu ziedojumus Amerikāņu draugi var veikt ar čeku, PayPal vai ar testamenta novēlējuma starpniecību. Mākslas darbu ziedojumus muzeji varēs pieņemt pēc to kultūrvēsturiskās un mākslinieciskās nozīmības izvērtējuma un atbilstības savai krājuma politikai.

Par ziedojumiem fondam Amerikas draugi ASV dzīvojošie nodokļu maksātāji (un organizācijas) var saņemt atskaiti par saviem gadskārtējiem nodokļiem. Tas būtu ieguvums gan ziedotājam, gan Latvijas muzejiem.

Sīkāka informācija pieejama mājaslapā www.americanfriendslatvianmuseum.org.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja