Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Durvis ver Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas birža un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Sākot ar otrdienu, 19. maiju, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM), Mākslas muzejs Rīgas birža un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM ) sāk strādāt pilnā apjomā, piedāvājot iespēju klātienes sarunai ar mākslas darbiem un izstādēm, kas gaida savu skatītāju, muzeja pārstāvji.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce: "Jau muzeja būtībā ir iekodēta saglabāšanas un saudzēšanas funkcija. Šai brīdī mēs šo attieksmi vistiešākajā veidā pārnesam arī uz apmeklētājiem. Mēs vēlamies, lai skatītājs justos labi, gaidīts un pasargāts mūsu muzejos. Oriģinālais mākslas darbs ir tā vērtība, kas nepastarpināti uzrunā mūs ar savu domas spēku, izjūtu un emociju visplašāko spektru. Baudīsim to."

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs aplūkojama Ērika Apaļā personālizstāde Ģimene Lielajā zālē un 2. stāvā (līdz 31. maijam) un Džemmas Skulmes gleznu izstāde 4. stāva zālēs un Kupola zālē 5. stāvā (līdz 14. jūnijam). Abas ekspozīcijas ir izvirzītas Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2020 pavasara balsojumam (www.lsm.lv/kgkulturas/balsojums).

Līdz 16. augustam Mākslas muzejā Rīgas birža varēs aplūkot Japānas 19. gadsimta krāsaino kokgriezumu jeb ukijo-e izstādi Kabuki 歌舞伎 no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja grafikas kolekcijas.

Savus pirmos skatītājus beidzot sagaidīs ekscentriskā keramiķu dueta Skuja Braden – latvietes Ingūnas Skujas un amerikānietes Melisas D. Breidenas (Melissa D. Braden) – vērienīgā izstāde Samsāra Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, līdz 27. septembrim aicinot iepazīt vairāk nekā 200 eksperimentālu tēlniecības un glezniecības darbu porcelānā. Jāpiebilst, ka sadarbībā ar virtuālās realitātes tehnoloģiju jaunuzņēmumu Vividly daļa no šīs ekspozīcijas ir digitalizēta un pieejama ikvienam interneta lietotājam platformā www.vividlyapp.com/muzejiem/samsara.

Virtuālajā vidē – muzeja mājas lapā www.lnmm.lv – līdz 31. maijam ir iespēja skatīt antipublisku videomākslas izstādi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kurai atlasīti Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna, Kārļa Vītola, Ievas Epneres, Ērika Apaļā, Kriša Salmaņa, Kristapa Epnera, Miķeļa Fišera, Maijas Kurševas, Katrīnas Neiburgas un Kristas Dzudzilo darbi.

Paralēli izstādēm visās LNMM muzeju ēkās no 19. maija apskatei būs pieejamas arī pastāvīgās ekspozīcijas.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs pagaidām paliek slēgts. Pēc atvēršanas tur turpināsies izstāde Es, Lucija Zamaič, un mani vārdi. Tai sekos jaunā izstāde Kaislību varā. Austra Ozoliņa-Krauze – rakstniece, mecenāte, spiedze.

Jāatgādina, ka no 24. februāra LNMM izstāžu zāle Arsenāls ir slēgta rekonstrukcijai.

Saistībā ar vīrusa Covid-19 izraisīto pandēmiju pasaulē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir ieviesis izmaiņas 2020. gada izstāžu grafikā, kuras būs iespējams noteikt tikai pēc ārkārtējās situācijas beigām. Taču jau tagad ir zināms, ka vasarā LNMM galvenajā ēkā tiek plānota latviešu grafikas vecmeistaram Rihardam Zariņam (1869–1939) veltīta izstāde Ko Latvijas meži šalc, Romualda Geikina personālizstāde, kā arī Olgas Šilovas, Ances Vilnītes un Nila Jumīša tēlniecības izstāde Mātes piens. Iepriekš izsludinātā Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstāde Par fotogrāfiskām būtnēm un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotais starptautiskais projekts Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules notiks rudenī. 2020. gadu noslēgs Latvijas simtgades izstāde Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs (LNMM) un apjomīga izstāde Madernieka stils (DMDM) par godu viena no latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicējiem Jūlija Madernieka 150 gadu jubilejai.

Savukārt jau izsludinātie starptautiskie projekti Pašatklāsme. Omārs Galiani un Lorenco Puļizi (MMRB), Hermanis Ničs. Personālizstāde (DMDM) un CREO ERGO SUM jeb RADU, TĀTAD ESMU. Baltijas laikmetīgā keramika (III Latvijas keramikas biennāles ietvaros, DMDM) tiek pārcelti uz 2021. gadu.

LNMM struktūrvienības – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, Mākslas muzejs Rīgas birža un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedalās kampaņā #TiekamiesTagad, kas vēsta par satikšanās prieku, muzejiem atkal verot durvis apmeklētājiem, un reizē iedvesmo skatītājus rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā. Vienota dizaina informācijas materiāli, kas izvietoti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mākslas muzeja Rīgas birža un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja publiskajās zonās, veidoti kā palīgs valstī noteiktā sanitārā protokola vadlīniju izpildei.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja