Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izdots Latvijas Mākslas akadēmijas Grafiķu kalendārs 2020. gadam

Ceturtdien, 20. novembrī, plkst. 17 mākslas grāmatu izdevniecības Neputns galerijā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu veidoto kalendāru 2020. gadam un kalendāra oriģinālu izstādi.

Vērienīgais Grafikas katedras studentu un pasniedzēju veidotais Grafiķu kalendārs šogad svin piecu gadu jubileju. Piecu gadu laikā Grafiķu kalendārs ir kļuvis par leģendu un tradīciju Grafikas katedras dzīvē. Kalendāra sākotnējie eksemplāri, kas drukāti ar roku, nu ir bibliogrāfisks retums. Kopš 2019. gada, pateicoties kalendāra atbalstītājiem, kalendārs tiek iespiests tipogrāfiski un ir kļuvis pieejams plašākam mākslas cienītāju lokam, kam par pierādījumu kalpo tas, ka ikgadējā studentu mākslas tirgū Jarmarka kalendārs ir viens no pircēju iecienītākajiem mākslas priekšmetiem.

Kā ierasts, no talantīgo Grafikas katedras studentu veidotajām skicēm, katedras pieredzējušie pasniedzēji izraudzījās 13 jauno mākslinieku darbus, kurus iekļaut 2020. gada kolekcijā. Katrā kalendāra mēnesī redzamais grafikas darbs veidots par godu konkrētajam mēnesim, izceļot, mākslinieka prāt, svarīgāko un raksturīgāko. 30 eksemplāri no kalendāra tirāžas tiek drukāti dažādās Grafikas katedrā īstenojamajās drukas tehnikās - sietspiedē, linogriezumā, mecotintā, ofortā, litogrāfijā, fotopolimērā u. c. Laikietilpīgais drukas process, parāda grafikas mākslas unikalitāti, izceļ tās neatkārtojamo pievilcību. Kalendāra dizainu veidojis katedras vadītājs Guntars Sietiņš.

Grafikas mākslas cienītāji varēs kalendāru iegādāties LMA studentu mākslas tirgū Jarmarka un galerijā Neputns. Visi iegūtie līdzekļi no kalendāra pārdošanas tiks izmantoti LMA Grafikas katedras darbnīcu labiekārtošanai.

Izstādē piedalās: Mārtiņš Dziļums, Estere Betija Grāvere, Sanita Skalbe, Anna Vaivare, Alise Rudēvica, Kristaps Kramiņš, Vivanna Maria Stanislavska, Evija Pintāne, Guna Poga, Aija Pastare, Anna Dzērve, Elza Šarlote Matvaja, Aleksandra Runde.

Izstāde apskatāma no 2019. gada 20. novembra līdz 2019. gada 10. janvārim. Mākslas grāmatu izdevniecībā Neputns, Tērbatas ielā 49/51.

 

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Viss būs nepareizi

Pamazām atgriežas pulcēšanās nelielos pasākumos, un arī turpmāk būtu vērts saglabāt to priekšrocības – cilvēcisku kontaktu ar apmeklētājiem

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja