Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izstādei Savvaļa pievienojas literāti un jauni mākslinieki

Izstādei Savvaļa, kas aplūkojama mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem, no 1. augusta pievienojas jauni mākslas darbi, informēja izstādes rīkotāji.

Izstāde Savvaļa mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem jau ir aplūkojama no 10. jūlija ar Andra Eglīša, Raita Hroloviča, Kates Krolles un Reiņa Bērziņa, Austra Mailīša, Katrīnas Neiburgas, Jāņa Novika, Kaspara Podnieka, Lienes Rumpes, Kristīnes Upītes un Lindas Vidgorčikas dalību. Ar 1. augustu tai pievienojas jauni mākslas darbi, ko veidojuši Tēmu Korpela (Teemu Korpela, Somija), Elza Sīle un Laimdota Malle, kā arī Andris Eglītis. Savukārt interneta portāls Satori kopā ar literātiem izveidojis Savvaļas burtnīcu ar latviešu autoru tekstiem, kas tapuši izstādes apmeklējuma iespaidā. Atklāšanā tos lasīs Pēteris Draguns, Lauris Veips, Marija Luīze Meļķe un Henriks Eliass Zēgners, un burtnīca turpmāk būs pieejama lasīšanai divās īpaši iekārtotās dabas lasītavās.

Sestdien, 1. augustā, apmeklētāji var ierasties jau no plkst. 12, kad aplūkošanai būs pieejami jaunie mākslas darbi, bet Iveta Pole un Katrīna Neiburga piedāvās individuālus Laikmetīgos pseidorituālus. Plkst. 19 notiks Savvaļas burtnīcas dzejas lasījumi un pusnaktī skaņas mākslinieks Maksims Šenteļevs spēlēs diskotēku.

Atgādinām, ka mākslinieku darbi izvietoti divu sarežģītības līmeņu maršrutā, kas apmeklētājiem sagādās mākslas un dabas sastapšanas prieku. Katrs var izvēlēties, kā Savvaļu piedzīvot – kā izpļautu celiņu vai ne vienmēr sausām kājām brienamu klejojumu ar aptuvenām norādēm. Tāpēc Savvaļā labāk doties ar gumijas zābakiem. Cilvēki var ierasties arī ar teltīm un uzkavēties ilgāk. Izstādei nav darba laika un pieskatītāju - apmeklētājiem tā pieejama jebkurā laikā līdz gada beigām.

Plašā dabas teritorija ar pļavām, purvu, mežu un ieaugušām mājokļu drupām vairāku gadu garumā bijusi Andra Eglīša savvaļas darbnīca, vienatnes radošo klejojumu un dabas materiālu ieguves vieta – piemēram, tieši šeit radīti ar Purvīša balvu novērtētie Zemes darbi, iegūtas dabisko izejmateriālu gleznošanas krāsas no smiltīm, māla, dubļiem, purvā gulējuši bebru apstrādātie baļķi, no kuriem tēstas skulptūras. Ideja par Savvaļas iekārtošanu plašākam cilvēku lokam dzimusi jau sen, taču tieši pandēmijas laiks bija impulss to izdarīt, lai turpinātu samazināt pilsētas dzīves ātrumu un pieredzētu vietējo ceļojumu prieku.

Izstādes aktualitātēm visērtāk sekot līdzi fb.me/savvala.lv un mājaslapā savvala.lv.

Ieeja izstādē ir bez maksas. 

Lokācijas koordinātas 57°12'43.4"N 25°58'05.7”E, maršuts no Rīgas https://ieej.lv/savvalalokacija

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Viss reizē zied Andrejostā

No 20. augusta līdz 13. septembrim Andrejostas teritorijā norisināsies Otrā Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) viss reizē zied, kura tika iecerēta kā nākotnes valdzinājuma ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja