Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ko patiesībā redzam un ko iztēlojamies?

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018 – šogad arī citās pilsētās

Kas mēs esam un kas izvēlamies būt laikā, kad sociālā, politiskā un kultūras dinamika piedāvā arvien jaunas pārtapšanas iespējas? Šādiem pašizpratnes jautājumiem šogad pievēršas Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018, kas Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros sāksies 5. aprīlī un norisināsies līdz 8. jūlijam Rīgā, Liepājā, Cēsīs, Daugavpilī, kā arī Tartu, piedāvājot izstādes, performances, simpoziju, diskusijas un meistarklases.

Biennāles nosaukums šogad – I Like Your Face. Seja ir gan maska vai loma, ko ikdienā uzņemamies, gan attēls, ko ieraugām, skatoties uz otru. Taču ko mēs patiesībā redzam un ko iztēlojamies? Mākslinieki pēta, kā mūsdienu tehnoloģiju mainītajā garīgajā klimatā izpaužas cilvēku emocionālā pasaule un kā iedomāta piederība kādai fantastiskai realitātei sadzīvo ar ikdienas sociālajo identitāti. "Moderno tehnoloģiju straujās attīstības rezultātā nākas pārvērtēt attēlu nozīmi un to sniegto vēstījumu," teic biennāles vadītāja Inga Brūvere.

Viņas kūrētā starptautiskā izstāde Ekrāna ēra I: Pašportrets, kas notiks Rīgas mākslas telpā, būs biennāles centrālais notikums. Tajā piedalīsies 12 autori no 10 valstīm – Keita Kūpere (Lielbritānija), Aneta Gžešikovska (Polija), Antuāns Katala (Francija/ASV), Pols Peipers (Lietuva), Līga Spunde (Latvija) u. c. Viņi savos darbos aplūko cilvēciskās identitātes aspektus – ķermeņa, dzimuma, sociālo, vēsturisko –, kas veidojas mūsdienu tehnoloģiju ietekmē. Turpat Rīgas mākslas telpas Intro zālē būs izstādīti Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 balvas Meklējam jauno fotogrāfijā! finālistu – Diānas Tamanes, Tāvi Suisalu un Kristīnes Madjares – darbi.

Diskusiju par "maģiskajām identitātēm" aktualizēs kuratores Šeldas Puķītes veidotās izstādes – Šodien esmu nāriņa. Rīt es būšu vienradzis galerijā MuseumLV un pilsētvides projekts Es vēlos tevi!, kurā latviešu fotogrāfs Reinis Hofmanis sadarbībā ar igauņu mākslinieku, dizaineri un teorētiķi Margusu Tammu realizēs fotoprojektu, imitējot rekrutēšanas plakātus.

Dažādu valstu fotogrāfu darbi būs skatāmi arī RIXC galerijā, galerijās Alma un 427, Rīgas Centrālajā bibliotēkā. Latvijas Fotogrāfijas muzejā gaidāma Ingas Erdmanes personālizstāde Nezināšanas prieks, kas radīta, fotogrāfei sadarbojoties ar Daugavgrīvas cietuma ieslodzītajiem, un Andas Magones, Lailas Halilovas un Rūtas Kalmukas izstāde Pievienotā atmiņa, kurā mākslinieces pievēršas mūsdienu sievietes identitātei ģimenē.

Biennāle pabūs arī Latvijas reģionos. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina uz plašu fotogrāfa Ulda Brieža personālizstādi Saules pusē, kas ir autora 50 gadu garumā uzkrātas laika liecības. Liepājas muzejā būs skatāma Mariē Šēvoldas (Norvēģija) izstāde Sajust tēva miegu, bet Cēsu izstāžu zālē – Polijas jaunā fotogrāfija. 

Pilna biennāles programma – www.rpbiennial.com.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Festivāla Positivus izlase. Balzams mūsu ausīm

Festivāla Positivus plašajā aktuālās pašmāju mūzikas piedāvājumā pievērsiet uzmanību daudzpusīgā repera anša, novatoriskā trio Ezeri un rokgrupas The Mary Jane koncertiem.

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja