Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ko patiesībā redzam un ko iztēlojamies?

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018 – šogad arī citās pilsētās

Kas mēs esam un kas izvēlamies būt laikā, kad sociālā, politiskā un kultūras dinamika piedāvā arvien jaunas pārtapšanas iespējas? Šādiem pašizpratnes jautājumiem šogad pievēršas Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018, kas Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros sāksies 5. aprīlī un norisināsies līdz 8. jūlijam Rīgā, Liepājā, Cēsīs, Daugavpilī, kā arī Tartu, piedāvājot izstādes, performances, simpoziju, diskusijas un meistarklases.

Biennāles nosaukums šogad – I Like Your Face. Seja ir gan maska vai loma, ko ikdienā uzņemamies, gan attēls, ko ieraugām, skatoties uz otru. Taču ko mēs patiesībā redzam un ko iztēlojamies? Mākslinieki pēta, kā mūsdienu tehnoloģiju mainītajā garīgajā klimatā izpaužas cilvēku emocionālā pasaule un kā iedomāta piederība kādai fantastiskai realitātei sadzīvo ar ikdienas sociālajo identitāti. "Moderno tehnoloģiju straujās attīstības rezultātā nākas pārvērtēt attēlu nozīmi un to sniegto vēstījumu," teic biennāles vadītāja Inga Brūvere.

Viņas kūrētā starptautiskā izstāde Ekrāna ēra I: Pašportrets, kas notiks Rīgas mākslas telpā, būs biennāles centrālais notikums. Tajā piedalīsies 12 autori no 10 valstīm – Keita Kūpere (Lielbritānija), Aneta Gžešikovska (Polija), Antuāns Katala (Francija/ASV), Pols Peipers (Lietuva), Līga Spunde (Latvija) u. c. Viņi savos darbos aplūko cilvēciskās identitātes aspektus – ķermeņa, dzimuma, sociālo, vēsturisko –, kas veidojas mūsdienu tehnoloģiju ietekmē. Turpat Rīgas mākslas telpas Intro zālē būs izstādīti Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 balvas Meklējam jauno fotogrāfijā! finālistu – Diānas Tamanes, Tāvi Suisalu un Kristīnes Madjares – darbi.

Diskusiju par "maģiskajām identitātēm" aktualizēs kuratores Šeldas Puķītes veidotās izstādes – Šodien esmu nāriņa. Rīt es būšu vienradzis galerijā MuseumLV un pilsētvides projekts Es vēlos tevi!, kurā latviešu fotogrāfs Reinis Hofmanis sadarbībā ar igauņu mākslinieku, dizaineri un teorētiķi Margusu Tammu realizēs fotoprojektu, imitējot rekrutēšanas plakātus.

Dažādu valstu fotogrāfu darbi būs skatāmi arī RIXC galerijā, galerijās Alma un 427, Rīgas Centrālajā bibliotēkā. Latvijas Fotogrāfijas muzejā gaidāma Ingas Erdmanes personālizstāde Nezināšanas prieks, kas radīta, fotogrāfei sadarbojoties ar Daugavgrīvas cietuma ieslodzītajiem, un Andas Magones, Lailas Halilovas un Rūtas Kalmukas izstāde Pievienotā atmiņa, kurā mākslinieces pievēršas mūsdienu sievietes identitātei ģimenē.

Biennāle pabūs arī Latvijas reģionos. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina uz plašu fotogrāfa Ulda Brieža personālizstādi Saules pusē, kas ir autora 50 gadu garumā uzkrātas laika liecības. Liepājas muzejā būs skatāma Mariē Šēvoldas (Norvēģija) izstāde Sajust tēva miegu, bet Cēsu izstāžu zālē – Polijas jaunā fotogrāfija. 

Pilna biennāles programma – www.rpbiennial.com.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 207

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja