Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas biennāles ekspozīciju 26. septembrī būs iespēja apmeklēt bezmaksas

Tuvojoties izstādes noslēgumam, Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) organizatori aicina ieplānot izstādes apmeklējumu 26. septembrī, lai bez ieejas maksas iepazītu izstādes ekspozīciju visās norises vietās. Paralēli ekspozīciju apmeklējumam tiek piedāvāta plaša pasākumu programma, pulcējot dažādu interešu grupas.

Kā jau iepriekš ziņots, Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles izstāde izvietota astoņās lokācijās: LU bijušājā Bioloģijas fakultātes ēkā, Kristapa Morberga rezidencē, Andrejsalā, bijušās tekstilrūpnīcas Boļševička teritorijā, Sporta2 kvartālā, Mākslas centrā Zuzeum, Kaņepes Kultūras centrā un Mākslas stacijā Dubulti. Pēdējā no norises vietām ir īpaši izceļama, jo, atšķirībā no pārējām izstādes daļām, ekspozīcija Dubultos būs aplūkojama vien līdz 30. septembrim. Katra norises vieta veido tematisku daļu un atspoguļo kādu noteiktu tēmu. Tā, piemēram, Mākslas stacijā Dubulti aplūkojamā izstāde Ķermeņa reakciju palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija (kuratore Solveja Helvi Ovesena) pievēršas cilvēka maņu – dzirdes, redzes, taustes un garšas – izpratnei un iedziļināšanās procesam, iezīmējot nepieciešamību pēc dzīves tempa palēlināšanas un maņu potenciāla izmantošanas. Interaktīvo ekspozīciju veido Marisas Benjamimas, Annes Duk Hī Džordanas, Siselas Tolāsas un Virona Erola Verta instalācijas, kuras aicina skatītāju ļauties īpašai atmosfērai un nemanāmajām detaļām, kas ikdienas steigā aizslīd garām.

Izstādes apmeklējumu trešdien organizatori aicina noslēgt ar sarunām par tēmu Laikmeta drāma. Pasākumu sērijas RIBOCA Sarunas ietvaros rīdzinieki, domātāji ar pieredzi dažādās disciplīnās, tiek aicināti diskutēt un pievērsties biennāles izstādē iekļauto mākslas darbu tēmām, tajās sazīmējot sev būtisko. Šajā reizē savos iespaidos un redzējumā dalīsies dramaturgs, scenārists un režisors Ivo Briedis un Latvijas žurnālistikas celmlauze Rita Ruduša, lai kopā ar klātesošajiem domātu un diskutētu par stāstniecību, stāstu veidošanu, laikmetīgajā mākslā. Kā formulējuši abi stāstnieki: "Mainoties dzīves ātrumam, klausītāju un skatītāju koncenrēšanās spējām, mainās arī veidi, kā vēstījumi tiek nodoti. Taču nemainīgs paliek viens - stāstam ir jābūt labam." Saruna notiks plkst.18:30 topošā Mākslas centrā Zuzeum, Lāčplēša ielā 101.

 


No 2.jūnija līdz 28.oktobrim pirmo reizi norisinājās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem piedāvās mākslas ekspozīcijas 8 vietās.

Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā

Top komentāri

"Bezmaksas" ir
&
īpašības vārds, pēc kura ir jāseko lietvārdam, kuru īpašības vārds apraksta. Piemēram, "bezmaksas burkāni". Savukārt, ja grib pateikt, ka ieeja ir par brīvu, tad jāraksta "bez maksas" - pasākumu var apmeklēt "bez maksas".
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts ar savu finansiālo situāciju?

Kopā nobalsojuši: 139

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja