Laika ziņas
Šodien
Migla

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz otro bezmaksas apmeklējuma dienu

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle katra mēneša pēdējā trešdienā piedāvā iespēju bez ieejas maksas apmeklēt izstādi 8 norises vietās. Pulcējot gandrīz tūkstoti laikmetīgās mākslas interesentus un Rīgas pilsētas viesus pirmajā bezmaksas apmeklējuma dienā jūnijā, biennāles rīkotāji aicina izmantot šo iespēju arī šo trešdien, 25. jūlijā.

Pirmā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennālē (Riga International Biennial of Contemporary Art - RIBOCA1) Viss bija mūžīgs, līdz pārstāja tāds būt piedāvā iespējamu iepazīt 141 mākslas darbus 8 norises vietās Rīgā un pilsētvidē, kā arī Jūrmalā. Vadošās grieķu izcelsmes kuratores Katerinas Gregos un biennāles dibinātājas un komisāres Agnijas Mirgorodskas vadībā ir sapulcēti 104 mākslinieki, kuru liela daļa ekspozīcijās iekļauto mākslas darbu ir speciāli radīti Rīgas biennālei. Papildus ekspozīcijām, Rīgas pilsētvidē ir izvietotas arī 10 liela mēroga mākslas instalācijas.

Paralēli izstādei Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle organizē arī dažādu pasākumu ciklu, kas pieejami ikvienam interesentam. Programmā ietilpst gan mākslinieku lekcijas, koncerti, performances, debates, radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, filmu programma un citi pasākumi, kas norisināsies līdz šī gada novembrim.

Katru nedēļas nogali biennāles organizatori aicina uz zviedru mākslinieces Saskijas Holmkvistas (Saskia Holmkvist) īpaši radīto ekskursiju pa Rīgu, kas notiek gidu pavadībā latviešu, krievu un angļu valodās un stāsta par dažādām zīmīgām parādībām un norisēm 80. gados Rīgā.

Augustā gaidāmi vairāki spilgti publiskās programmas notikumi. Tā 2. augustā LU bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā būs iespēja piedalīties divu mākslinieču kopprojektā - istabas augu simpozijā, ko veido somu māksliniece Petri Sāriko (Petri Saarikko) un māksliniece Saša Hūbere (Sasha Huber) no Šveices, kas tapis sadarbībā ar telpaugu apmaiņas projektu Mājas svētība veidotājām no Rīgas. Visi džeza mūzikas cienītāji ir aicināti 8. augustā Kristapa Morberga rezidencē uz pianista Rūdolfa Macata un džeza vokālistes Elīnas Silovas koncertu. Visi minētie pasākumi ir bez ieejas maksas un plašāku nformāciju par izstādi, māksliniekiem, norises vietām un pasākumiem ir ērti apskatāma interneta saitē digital.rigabiennial.com, kā arī mājas lapā rigabiennial.com.

Biennāles izstādi iespējams aplūkot Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā (Kronvalda bulvāris 4, Rīga), Kristapa Morberga rezidencē (Z.A.Meirovica bulvāris 12, Rīga), Andrejsalā (Andrejostas iela 29, Rīga), bijusī tekstilrūpnīcā Boļševička (Ganību dambis 30, Rīga), Sporta2 kvartāls (Sporta iela 2, Rīga; ieeja no Hanzas ielas 10), mākslas centrā Zuzeum (Lāčplēša iela 101, Rīga), Kaņepes Kultūras centrā (Skolas iela 15, Rīga) un mākslas stacijā Dubulti (Zigfrīda Meirovica prospekts 3, Jūrmala).


No 2.jūnija līdz 28.oktobrim pirmo reizi norisinājās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem piedāvās mākslas ekspozīcijas 8 vietās.

Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai saņēmi informatīvo vēstuli par EP vēlēšanām?

Kopā nobalsojuši: 98

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūzikas svinības, tiekoties dzimtenē

Komponista Tālivalža Ķeniņa 100 gadu jubilejas atcerei veltītu kamermūzikas koncertu Sarunas ar dzimteni Rīgā un Saldū sniegs jaunie, spožie, daudzviet pasaulē koncertējošie latviešu mūziķi – vijol...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja