Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz otro bezmaksas apmeklējuma dienu

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle katra mēneša pēdējā trešdienā piedāvā iespēju bez ieejas maksas apmeklēt izstādi 8 norises vietās. Pulcējot gandrīz tūkstoti laikmetīgās mākslas interesentus un Rīgas pilsētas viesus pirmajā bezmaksas apmeklējuma dienā jūnijā, biennāles rīkotāji aicina izmantot šo iespēju arī šo trešdien, 25. jūlijā.

Pirmā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennālē (Riga International Biennial of Contemporary Art - RIBOCA1) Viss bija mūžīgs, līdz pārstāja tāds būt piedāvā iespējamu iepazīt 141 mākslas darbus 8 norises vietās Rīgā un pilsētvidē, kā arī Jūrmalā. Vadošās grieķu izcelsmes kuratores Katerinas Gregos un biennāles dibinātājas un komisāres Agnijas Mirgorodskas vadībā ir sapulcēti 104 mākslinieki, kuru liela daļa ekspozīcijās iekļauto mākslas darbu ir speciāli radīti Rīgas biennālei. Papildus ekspozīcijām, Rīgas pilsētvidē ir izvietotas arī 10 liela mēroga mākslas instalācijas.

Paralēli izstādei Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle organizē arī dažādu pasākumu ciklu, kas pieejami ikvienam interesentam. Programmā ietilpst gan mākslinieku lekcijas, koncerti, performances, debates, radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, filmu programma un citi pasākumi, kas norisināsies līdz šī gada novembrim.

Katru nedēļas nogali biennāles organizatori aicina uz zviedru mākslinieces Saskijas Holmkvistas (Saskia Holmkvist) īpaši radīto ekskursiju pa Rīgu, kas notiek gidu pavadībā latviešu, krievu un angļu valodās un stāsta par dažādām zīmīgām parādībām un norisēm 80. gados Rīgā.

Augustā gaidāmi vairāki spilgti publiskās programmas notikumi. Tā 2. augustā LU bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā būs iespēja piedalīties divu mākslinieču kopprojektā - istabas augu simpozijā, ko veido somu māksliniece Petri Sāriko (Petri Saarikko) un māksliniece Saša Hūbere (Sasha Huber) no Šveices, kas tapis sadarbībā ar telpaugu apmaiņas projektu Mājas svētība veidotājām no Rīgas. Visi džeza mūzikas cienītāji ir aicināti 8. augustā Kristapa Morberga rezidencē uz pianista Rūdolfa Macata un džeza vokālistes Elīnas Silovas koncertu. Visi minētie pasākumi ir bez ieejas maksas un plašāku nformāciju par izstādi, māksliniekiem, norises vietām un pasākumiem ir ērti apskatāma interneta saitē digital.rigabiennial.com, kā arī mājas lapā rigabiennial.com.

Biennāles izstādi iespējams aplūkot Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā (Kronvalda bulvāris 4, Rīga), Kristapa Morberga rezidencē (Z.A.Meirovica bulvāris 12, Rīga), Andrejsalā (Andrejostas iela 29, Rīga), bijusī tekstilrūpnīcā Boļševička (Ganību dambis 30, Rīga), Sporta2 kvartāls (Sporta iela 2, Rīga; ieeja no Hanzas ielas 10), mākslas centrā Zuzeum (Lāčplēša iela 101, Rīga), Kaņepes Kultūras centrā (Skolas iela 15, Rīga) un mākslas stacijā Dubulti (Zigfrīda Meirovica prospekts 3, Jūrmala).


No 2.jūnija līdz 28.oktobrim pirmo reizi norisināsies Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem un viesiem piedāvās mākslas ekspozīcijas 8 vietās.

Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja