Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Septembrī notiks Liepājas mākslas forums

Piesakot sevi ar šim brīdim tik aktuālu tēmu "Ne – noteiktība", šogad no 25. līdz 27. septembrim jau sesto reizi Liepājas koncertzāle Lielais dzintars rīko mūsdienu mākslas festivālu Liepājas mākslas forums. Mūsdienu mākslas festivāls 2020. gadā aicinās piedzīvot vienpadsmit dažādus notikumus – dejas izrādes, mākslas izstādi, dzejas diskotēku, radošu darbnīcu jauniešiem, diskusiju, avangarda kamermūzikas koncertu, filmu vakaru, teātra izrādi bērniem un vecākiem, kā arī neparastu multimediālu koncertu, informēja festivāla rīkotāji.

Festivāla programmā līdzās desmit dažādiem, spilgtiem mākslas notikumiem iekļauta arī Lizbetas Gruvezas dejas performances pasaules pirmizrāde, kas pasūtīta sadarbībā ar tādiem Eiropas kultūras grandiem kā Aviņonas teātra festivāls, Ženēvas Laikmetīgās dejas asociācija, Karaliskais Flāmu teātris un citām nozīmīgām Eiropas kultūras organizācijām.

"Šais neparastajos laikos nāk prātā slavenā amerikāņu profesora, matemātiķa Džona Alensa Polosa (John Allen Paulos) teiktais: "Vienīgā noteiktība šai dzīvē ir nenoteiktība." Šie pravietiskie vārdi pandēmijas apstākļos skan īpaši patiesi un ne – noteiktība kļūst par mūsdienu mākslas festivāla Liepājas mākslas forums pielāgotās programmas "pamatkārtu"," iepazīstinot ar foruma programmas filozofiju, stāsta festivāla mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča. "Mākslinieki un viņu darbi ir sabiedrības gara un dvēseles antenas, kas uztver, pārraida un tulko notiekošo jaunās mākslinieciskās formās. Mākslinieki šai festivālā aicina domāt ekoloģiski, sociāli atbildīgi, viņi skar mums visiem aktuālas tēmas - vientulības neiespējamība, kolektīvā sadarbība, līdzās pastāvēšanas dažādās formas, utopija - distopija, solidaritāte un empātija. Viņu darbi ir spēcīgi savā saturā un formā, ekstravaganti un kaleidopiski," turpina Bartkeviča.

Neskatoties uz ieilgušo ne – noteiktības laiku, Liepājas mākslas forums tomēr dzīvos un notiks arī šogad, tas klausītājiem un skatītājiem sniegs iespēju satikties ar spilgtiem savu žanru meistariem ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm – ASV, Beļģijas, Francijas un Palestīnas. Šogad foruma programma veidota īpaši pieejama un demokrātiska – 6 no 11 unikālajiem pasākumiem pieejami bez ieejas maksas, veicot iepriekšēju rezervāciju. Tāpat mazās formas pasākumiem veidoti vairāki seansi, lai tie būtu pieejami plašākam auditorijas lokam - bērnu izrāde Kaka un pavasaris skatāma divas reizes, Liepājas Universitātes aktieru kursa studenti jaunradītajā izrādē-pastaigā Upe aicinās doties četras reizes, bet Palestīnas filmu vakars sadalīts divos atšķirīgos seansos un notiks liepājnieku iecienītajā tikšanās vietā – kultūras namā Wiktorija.

Sesto Liepājas mākslas forumu atklās pasaules pirmizrāde deju izrādei Klavieres dejo Debisī, kas tapusi sadarbībā ar Aviņonas teātra festivālu, Klaras festivālu, Ženēvas Laikmetīgās dejas asociāciju, Karalisko Flāmu teātri, Freiburgas teātri un citām nozīmīgām Eiropas kultūras organizācijām. Dejas un mūzikas performancē festivāla apmeklētāju jau novērtētā horeogrāfe un māksliniece Lizbeta Gruveza (Lisbeth Gruwez) veidos fizisku dialogu ar franču izcelsmes pianisti Klēru Ševaljē (Claire Chevallier). Vijoties starp noteikumiem un lomām, abas dāmas meklēs telpu starp notīm franču komponista Kloda Debisī (Claude Debussy) skaņdarbos.

Otrās dienas centrālais notikums būs avangarda kamermūzikas koncerts Transformeri. No Reiha līdz Radiohead. Tā būs tosta uzsaukšana mūzikas un izpildītājmākslas karnevāliskumam, ekstravagancei un kaleidoskopiskumam. Šajā koncertprogrammā mūziķi - nepieradinātais pašmāju pianists un profesors Juris Žvikovs un vieni no spožākajiem un progresīvākajiem Latvijas jaunās paaudzes situminstrumentālistiem Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš - parādīsies kā sava veida multi-tasking supermeni – skatāmi no visām pusēm un lenķiem, redzami visā mūsdienu izpildītājmākslinieku daudzveidībā.

Mākslas forumu svētdien, 27. septembrī, noslēgs multimediāls koncertuzvedums Galaktiskais ceļojums ar Štokhauzenu. 20. gadsimta spilgto vācu komponistu un inovatoru Karlheincu Štokhauzenu interpretēs amerikāņu izcelsmes trombonists Tomass Mūrs (Thomas R. Moore) un nīderlandiešu videomākslinieks Klāss Verpūsts (Klaas Verpoest). Koncerts būs iespēja vienlaikus dzirdēt divus Štokhauzena šedevrus – Signale zur Invasion (1992) un Octophonie (1991).

Gaidot un ieskandinot sesto Liepājas mākslas forumu, 25. jūlijā skvērā pie koncertzāles Lielais dzintars ikviens aicināts uz īpašu, iekļaujošu dejas izrādi Labrys, kurā skatītāji vienlaikus būs gan vērotāji, gan arī radītāji. Dejas labirints pieejams bez ieejas maksas, iepriekš reģistrējot dalību un vēlamo vietu skaitu: www.ej.uz/labrys

Biļetes uz Liepājas mākslas foruma notikumiem jau pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Informācija par visiem maksas un bezmaksas pasākumiem lasāma: www.lielaisdzintars.lv

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja