Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Aicina iesūtīt savus Dziesmusvētku stāstus topošajai pastāvīgajai ekspozīcijai

Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, Dziesmusvētku biedrību un Pasaules brīvo latviešu apvienību aicina ikvienu interesentu piedalīties akcijā Mani Dziesmu un deju svētki, kuras laikā tiks vākti personiski Dziesmusvētku stāsti - topošās Dziesmusvētku ekspozīcijas sastāvdaļa. Visi interesenti var iesūtīt stāstus dažādos formātos – video, e-pastos un vēstulēs.

Ekspozīcijas veidotāji aicina ikvienu, kam sirdij tuva Dziesmusvētku tradīcija, kurš ir bijis vai šobrīd ir aktīvs amatiermākslas kolektīvu dalībnieks, palīdzējis svētkiem tapt, bijis brīvprātīgais, šoferis, fotogrāfs, klausītājs, līdzjutējs, vainagu pinējs, pavārs, operatīvo dienestu darbinieks, skatītājs, atbalstītājs, mecenāts, dalīties ar saviem stāstiem, piedzīvojumiem un pieredzējumiem, spilgtākajām atmiņām gan par svētku norisēm, gan par svētku sadzīvi.

Savus stāstus ir iespējamas ērti iesūtīt video formātā (pamācība – šeit), kā arī rakstīt e-pastus ([email protected])  un vēstules – Rakstniecības un mūzikas muzejam, akcijai Mani Svētki, Pulka iela 8, Rīga LV-1007.

"Katrs, kurš kaut reizi dzīvē ir pieredzējis Dziesmusvētkus, noteikti var dalīties ar savu, personisko stāstu – oriģinālu, krāšņu, emocionāli, smieklīgu, asprātīgu, traģikomisku, aizkustinošu un dažbrīd teju neticamu. Strādājot pie ekspozīcijas aprisēm un satura kodola, radošā komanda kā prioritāru iezīmēja šī mantojuma apzināšanu un iekļaušanu ekspozīcijā. Plānojam, ka stāsti iekļausies gan audiovizuālos risinājumos, gan arī tiks ievietoti īpašajās, visiem pieejamās digitālajās un fiziskajās krātuvēs. Akcija ir sākusies un nu – dziesmusvētku stāstu maiss ir vaļā!" aicina RMM direktore Iveta Ruskule.

Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki ir pasaulē atzīts izcils un ilglaicīgs kultūras notikums Latvijā, būtiska latviskās identitātes daļa, 2008. gadā tos iekļāva UNESCO Reprezentatīvajā cilvēces nemateriāla kultūras mantojuma sarakstā kā Baltijas dziesmu un deju svētkus.  2023. gadā tiks atzīmēta tradīcijas 150 gade, viens no būtiskākajiem notikumiem ceļā uz to ir Rakstniecības un mūzikas muzejā topošā pastāvīgā Dziesmusvētku ekspozīcija Mežaparka Lielās estrādes telpās. Ekspozīcija top sadarbībā ar Kultūras ministriju un Rīgas domi.

Paredzēts, ka ekspozīcija iekārtosies divos stāvos, tās pamatā būs četri stūrakmeņi - multimediāla instalācija Lielākais koris pasaulē, vizuāli un skaniski izzināma svētku norišu laika līnija, meditācijas vietas kormūzikas klausīšanās krēslos un aktivitāšu telpa, kura tiks atvēlēta tam, lai varētu satikties visi dziesmu svētku tradīcijā iesaistītie -  gan dalībnieki, gan arī to veidotāji, kā arī būs iespēja rīkot seminārus, maināmās izstādes, gan arī veikt muzejpedagoģiskas nodarbības. Visiem interesentiem būs pieejami arī ar dziesmu svētku izpēti saistītie materiāli, piemēram, visi pieejamie svētku repertuāru krājumi, dalībnieku datubāze, kā arī plašas sabiedrības iesūtītie pieredzes stāsti.

Ekspozīcijā tiks apskatītas visas tradīcijas attīstībai būtiskās nozares – kora, dejas, pūtēju orķestru, simfonisko orķestru, kokļu mūzikas, tautas tērpu, folkloras ansambļu, tautas daiļamata. Izstāde būs pirmā Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltītā pastāvīgā ekspozīcija. Tās veidotāji ir arhitekts Austris Mailītis, satura kuratore Iveta Ruskule, muzikālā satura kurators Juris Vaivods, režisore Kristīne Želve, RMM mākslas eksperti Ieva Ezeriete, Solvita Puķīte, Rūta Līcīte, Dzintars Gilba, izglītības un satura nodaļas vadītāja Liega Piešiņa, ekspozīcijas darba grupas vadītāja Indra Vīlipsone, dramaturģe Rasa Bugavičūte-Pēce.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja