Instrumenti aptver laiku no XVIII gadsimta līdz mūsdienām un izstādē ir kārtoti sešās instrumentu veidu grupās – taustiņinstrumenti, stīgu instrumenti, lociņinstrumenti, pūšaminstrumenti, sitaminstrumenti un inovatīvie instrumenti. Izstāde veltīta Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja simtgadei, un iepriekš tā bija skatāma arī citviet Latvijā, savukārt rīdzinieki to varēs apmeklēt un izzināt līdz 13. septembrim.
"Izstādes uzmanības centrā ir vēstījums par Latvijas meistaru būvēto instrumentu un to radītāju stāstiem vairākās paaudzēs, par to iekļaušanos Eiropas mūzikas instrumentu būvēšanas tradīcijā, vienlaikus esot oriģināliem un inovatīviem. Otra izstādē eksponēto instrumentu atlases līnija atklāj mūzikas instrumentu un to lietotāju, Latvijas kultūrā nozīmīgu personību, attiecību stāstus. Šo līniju lielformāta melnbaltā foto un video dialogos ar savu instrumentu turpina izcili mūsdienu latviešu izpildītājmākslinieki," uzsver Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule.
Apmeklētājus gaida seši audiovizuāli stāsti un atsevišķu instrumentu skanējuma digitālas un interaktīvas demonstrācijas. Pie Meistaru sienas būs iespējams uzzināt par mūzikas instrumentu būvētājiem Latvijā. Ikviens varēs darboties un izmantot maņas, pārbaudīt praktiski, cik sver instruments, veidot skaņu spēles uz Skaņu sola, izmēģināt sajūtu vērošanas trenažieri Trīsskanis un darboties ar "čamdāmiem" instrumentiem.
Izstādes kuratore ir Liena Šmukste, scenogrāfs – Māris Ruskulis, gaismu dizainu veidojis Mārtiņš Feldmanis, skaņas dizainu – Jēkabs Nīmanis un Pāvils Jurjāns, lielformāta foto autors ir Jānis Porietis, bet tekstus rakstījusi Agnese Rutkēviča un Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja pētnieku un īstenotāju komanda.
Izstāde veidota, lai katrs varētu to ne tikai apskatīt, bet arī sadzirdēt un sajust – lieli un mazi, amatieri un profesionāļi. Sadarbojoties ar biedrību SocIntegra un RTU Liepājas akadēmiju, izstāde ir īpaši piemērota arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tāpat izstāde Pieskāriens ieguvusi Latvijas Muzeju biedrības balvu nominācijā Gada piekļūstamības projekts. Īpaši ģimenēm un bērniem izstādi papildina burtnīca Pieskāriens. Tajā izlasāmi interesanti fakti par mūziku un instrumentiem, un mazos prātus asina krustvārdu mīklas, uzdevumi, krāsojamās lapas un citas aktivitātes.