Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Intervija ar mūziķi Eviju Vēberi. Kukaiņiem un zemes bitēm

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Apčidrinskis
A
Šķībi dziedāt par naudu nav stils- tas griežas ausīs. P.S. Mūzikas skolā spēlēju vijoli. Ja es to būtu darījis tikpat šķībi kā Vēbere, es vienkārši būtu nosists.
Kuldīdzniece
K
Protu šūt un griezt ar nazi, varētu pamēģināt strādāt par ārstu.
Kuldīdzniece
K
No talanta tur nav ne smakas. Vai Bjorka un Singajevska dziedāja šķībi? Evija pat visas zemās notis nevar trāpīt(un skaitās profesionāle). Vokālā pedagoģe, dabas dota balss- nesmīdiniet. Ne jau par velti ar tādu dabas dotu balsi neļāva dziedāt slavenajā meiteņu korī Cantus. Domāju, ka pirmajai mūzikasskolas direktorei būtu ļoti, ļoti kauns. Tad jau mana omīte ar savu " pensionāru vibrāto" arī var taisīt mākslu. Nav ko tādus "plānā galdiņa urbējus" uzskatīt par augsta līmeņa speciālistiem.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Nupat atskārtu, ko atgādina Evijas Vēberes priekšā nesums, ko daži te raksturo kā "oriģinālu, atšķirīgu, alternatīvu" - Kristiāna Brektes sabraukto kaķīšu fotogrāfiju klājienu, ko arī daži raksturoja kā "oriģinālu, atšķirīgu, alternatīvu"...
abc
a
Es pieņemu, ka kādam (droši vien daudziem) var nepatikt Evijas atšķirīgā, bērnišķīgā balss. Ne visiem patīk arī Bjorka - manuprāt, salīdzinājums vietā. Tomēr ir tādi (kā es), kuriem tāda atšķirīga balss šķiet kā liela Dieva dāvana. Kāpēc mēs esam tik neiecietīgi pret citādām izpausmēm mākslā? Visvairāk sarūgtina, ka tāda māksliniece kā Olga (kurai pašai ir visai specifiska, manām ausīm pārāk spiedzoša, bet pieļauju, ka citiem turpretī patīkama balss), tik neiecietīgi izturas pret citiem talantiem? Teikšu godīgi, mani Evijas "bēdīgi slavenais" priekšnesums saviļnoja. Jā, nebija perfekts piedziedājumā (ausgtās notis), taču kopumā tajā bija gan māksla, gan emocijas. Teikšu vēl vairāk - Evijas izpildījums man šķita visādā ziņā pat interesantāks, nekā kopš bērnības pierastais Olgas dziedājums. Youtube klausāmas pašas Evijas dziesmas, tas tiešām ir baudījums dvēselei. Ne katrai dvē selei, tas tiesa. Bet Evijas devums ir vērtīgs tiem, kurus tas uzrunā. Abas ir talantīgas - gan Olga, gan Evij
Pagrimušais laikmets
P
Ja labi grib, ar dārgu mārketingu kā Dieva dāvanu var pasniegt jebkuru balsi, jo katram cilvēkam tā ir unikāla, respektīvi, par zvaigzni pataisīt jebkuru nemuzikālu cilvēku, reperi utt. Bet runa ir pavisam par kaut ko citu - kāpēc Latvijā ir parādījušies šādi nebijuši precedenti, kad atšķirīgo, alternatīvo mūziku vēlas komercializēt un pārdot, reklāmai ar varu izgrūžot milzīgus valsts līdzekļus? Tad jau daudz skaistāks un kvalitatīvāks koncerts būtu bijis, ja to nebūtu organizējis Pipsis ar savu brandžu, bet gan uzstājušies būtu Skumju akmeņi, Kartāga, Deports uz debesīm - šiem visiem kolektīviem ir daudz patīkamāki vokāli, nekā E.Vēberei. Bet viņiem nevajag to publicitāti, tāpēc arī E.Vēbere, salīdzinot ar šīm grupām, ir niecība.
 • 12
 • 1
Klausītājs
K
Paldies par lielisko albumu, Evija! Neņem vērā idiotus!
Klausītājam
K
Klausītāj,tu esi aizdomīgs,tevi uzkurināja bērnu valstiņas.
 • 0
 • 0
nu
n
Ja šis skuķis ar "tizlo" balsi ir mūziķe tad mans bērns pusaudzis kas dzied korī,un spēlē klavieres ir komponists :))
vāks
v
Atkal alkatīgi nozagta nodokļu maksātāju nauda. MINISTREI melbārdei NĒ vēlreiz. Gaismas raksti 150 tūkst, šeit 200 tūkst... KAS NOTIEK? ZAGĻI - Šipkēvics, Putniņš, Kļava, u.c. atdodiet naudu!
Ivo Ivo
Lieliska dziedātāja un lielisks albums. Mazliet pārveidošu viena man personīgi nepazīstama cilvēka jau teikto,......lai tiem kordziedātājiem sāp ausis:)..Priekā:)
Duducis
D
Lūdzu šīs pseidodziedātājas akadēmiskos sasniegumus (izglītība)?
Skaisle Jātaļniece
S
dziesmas vēl bija pusē, kad mēs no koncerta devāmies prom. Man absolūti nav iebildumi pret eksperimentiem, pret atšķirīgo utt. , paklausos trokšņu mūziku, par koku operu no sajūsmas gandrīz noģību utt. utjrpj, bet domāju, ka vēberveidīgiem eksperimentētājiem nav un nebija vieta valsts simtgades koncertā. Mēs nebijām pelnījuši kaut ko tik ekscentrisku, lai neteiktu perversu. Mana pārliecība, ka te ir runa tikai un vienīgi par korupciju kultūrā. Ja koncerta izmaksas patiešām bija 200 000 eur, tad tomēr vajadzēja taisīt iepirkuma konkursu nevis kā tagad, viens no simtgades naudas dalītājiem šo naudu paņēma sev, savai un savu draugu gaumei un uz kritiku atbild, ka mēs sabiedrība esam atpalikuši un neiecietīgi un kādi tik vēl dumji un slikti. Protams, naudai ir vara - kam tā ir tas var bez argumentiem nabagus nospārdīt, lai mācās klusēt. Kā sākās nesmuki, tā tagad beidzās nesmuki šī naudas notrallināšana
Klausītājs
K
Nu jā, bet tu jau patiešām esi dumja un neiecietīga, kā rāda tavi daudzie muļķīgie komentāri.
 • 4
 • 15
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Naudas notrallināšanas konkrēts piemērs: dabūju dāvanā kā suvenīru lina iepirkumu maisiņu ar "Latvia 100" emblēmu virsū. Paskatījos iekšā cedelīti: MADE IN ... INDIA! Tātad - LV nodokļu maksātāju nauda aizgāja uz vergu sviedrētavām Indijā - nevis savai tautsaimniecībai - teiksim Latgalē, kur audzēt linu, aust linu audeklu, un no tā izgatavot suvenīrkulītes LV 100-gadei!!!
 • 34
 • 4
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Tā sauktā mūziķe citādi nu nekādi nevarēja nopozēt fotogrāfam kā uzsēžoties virsū savam mūzikas instrumentam (gribēju piebilst "kā uz poda," bet labāk varbūt nē)... [Mēģinu iztēloties, kā, piemēram, Raimonds Pauls tā pozētu fotogrāfam, uzsēžoties virsū savam instrumentam... Man liekas, ka savā jaunībā visai ekscentriskajam Imantam Kalniņam pat tas neiešāvās prātā...]
#>
#
Jauka, gaiša meitene ar interesantu talantu - lai viņai veicas un izdodas piepildīt savus sapņus!!! Un iesaku noteikti neklausīties tos postpadomju stila sastagnējušos aprējējus, kuri nekad pozitīvi neuzņems nepierasto un tādēļ interesanto!!!
Skaisle Jātaļniece
S
ne mirkli nešaubos , ka meitene ir jauka un gaiša, ka viņai tikai izmantoja iespēju, tomēr runa jau nav par viņu, bet par to kas notiek kultūrā - vai tad ar Gaismas rakstiem nebija tas pats ? Simti tūkstoši iztērēti kaut kādai pārmudrītai bēru ceremonijai, kurā ne vārdus, ne kustības nesaprast - vai jau jāraud, vai tikai pārnopietnībā jācementē sejas Tāpat par vēberes dziedāto un to mazo puisīti nesapratu - varbūt pasākums tomēr veltīts minoritātēm - atzītajām un neatzītajām nevis valsts svētkiem ? Ja ir iztērēta nodokļu maksātāju naudu, tad tērētāju augstprātība un nicinājums pret sabiedrību , vai tās apsaukāšana par postpadomju ir nevietā. Mums ir nevis simtiem, bet tūkstošiem ģimeņu, kurām šis bija viens no retajiem sitmgades bezmaksas koncertiem. Cilvēku vilšanās ir saprotama. Vai tāpēc, ka bezmaksas - bērnudārza līmenis ?
 • 28
 • 3
inga
i
neviens nevar liegt mūziķim meklēt savu individuālo stilu. Jautājums, vai klausītājam tas patīk. Var jau paštīksmināties par savu stilu, bet, ja popularitāti cenšas iegūt ar to, ka izpildījums klausītājam "riebjas", nevis "patīk", tad tas izskatās, mazākais, dīvaini. Ja Evijai tik ļoti patīk viņas stils, lai sev arī dzied. Bet uzspiest klausīties to visai Latvijai, tas ir, mazākais, dīvaini. Bet pozitīvā puse tam visam ir - tagad zinu, kas ir Evija un kā viņa dzied. Un ja kāda koncerta anotācijā būs minēts viņas vārds - varēšu ietaupīt naudu un laiku, NEPĒRKOT biļeti.
zane
z
Inga! Vai tu esi visa Latvija?
 • 10
 • 23
Negativus
N
Kaut kas starp Veras Singajevkas parodiju un liliputu dīvu. Latentā pedofīla sapnis...

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja