Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Laime un gadalaiki barokālā skanējumā

Senās mūzikas festivāls piedāvās baroka mūzikas pērles

24. Starptautiskais senās mūzikas festivāls no 12. līdz 14. jūlijam Rīgā un Rundālē piedāvā klausītājiem itāļu, vācu un angļu baroka mūziku, kā arī spāņu un flāmu vecmeistaru darbus.

Koncertos uzstāsies spilgti solisti un ansambļi – Jūlija Ležņeva, Elīna Šimkus, kontrtenors Sergejs Jēgers, pasaulslavenais čellists Miša Maiskis, klavesīniste Ieva Saliete, vijolnieks Dmitrijs Siņkovskis, senās mūzikas ansamblis no Šveices Fantasia Ficta, baroka orķestris Collegium Musicum Riga, kā arī kamerorķestri Kremerata Baltica un Maskavas virtuozi. Arī šogad festivāla noslēgumā Rundāles pils parkā skanēs populārais Antonio Vivaldi vijoļkoncertu cikls Gadalaiki, savukārt mazie klausītāji varēs piedalīties pasakas uzvedumā Laimes bērns.

Festivālu 12. jūlijā Mazajā ģildē atklās mūsu lieliskais soprāns Elīna Šimkus, kura turpinās mūs iepazīstināt ar interesantiem citzemju senās mūzikas ansambļiem, viņas sadarbības partneriem. Šoreiz tas ir Fantasia Ficta no Šveices, kuru pirms diviem gadiem izveidoja seši Ženēvas Mūzikas augstskolas absolventi.

Šodien viņi jau ir viens no interesantākajiem jaunajiem vārdiem senās mūzikas pasaulē. Kopīgajā programmā dzīvespriecīgā skanējumā savīsies itāļu un angļu baroka mūzikas pērles, tostarp lielmeistaru Karlo Džezualdo, Klaudio Monteverdi un Henrija Pērsela skaņdarbi. Nākamajā vakarā, 13. jūlijā, Lielajā ģildē koncertā Vivaldi un Hendeļa operārijas orķestris Sinfonietta Rīga satiksies ar vienu no spilgtākajām Eiropas baroka mūzikas balsīm Jūliju Ļežņevu, kā arī ar krievu vijolnieku, kontrtenoru un diriģentu Dmitriju Siņkovski.

Rundāles pils diena, 14. jūlijs, ko plkst. 22 noslēgs Vivaldi Gadalaiki kamerorķestra Kremerata Baltica un Dmitrija Siņkovska sniegumā, kā arī čellista Miša Maiska un slaveno Maskavas virtuozu uzstāšanās Antonio Vivaldi un Luidži Bokerīni programmā, sāksies Baltajā zālē plkst. 13 ar muzikālu uzvedumu Laimes bērns, kura varonim jātiek galā gan ar laupītājiem, gan Velnu un Velna vecmāmuļu. Lai iesaistītos pasakā, kopā ar Māra Kupča vadītajiem baroka mūzikas kolektīviem, solistiem Rinaldu Kandalincevu, Ansi Bētiņu, Sergeju Jēgeru, Ilonu Bageli un Rīgas Horeogrāfijas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem jānāk grimēties pils pagalmā no plkst. 11.30.

Savā solo programmā pils Zelta zālē plkst. 18 senās mūzikas ansamblis Fantasia Ficta no Šveices atskaņos spāņu, itāļu, franču un flāmu renesanses meistardarbus – līksmas un trakulīgi straujas, kā arī svinīgas un cēlas dejas. Plkst. 20 Baltajā zālē muzicēs Sergejs Jēgers, traversflautiste Maija Kļaviņa un Collegium Musicum Riga.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Klusā perfekcija un pašpietiekamība

Izcilais fotomākslinieks Andrejs Grants nav izaudzinājis sava stila turpinātāju vai atdarinātāju grupu, viņa ietekme vairāk ir saistīta ar smalkas un vērīgas fotogrāfiskās domāšanas attīstīšanu

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja