Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Oktobrī notiks festivāls Bardu rudens

No 12. līdz 17. oktobrim notiks XVI Starptautiskais bardu un folkmūzikas festivāls Bardu rudens, kas Rīgā pulcēs dziesminiekus no Latvijas, Francijas, Igaunijas, Lietuvas un ASV, ziņoja festivāla pārstāvji.

Festivālu ieskandinās koncerts Jauno bardu saiets, kas notiks 12. oktobrī plkst. 16 koka ēku renovācijas centrā Koka Rīga. Tajā aicināti uzstāties jaunie, plašākai publikai varbūt vēl nezināmie dziesminieki. Koncertu vadīs dziesminieks Lauris Valters, kurš izpildīs arī savas dziesmas. Šogad uz skatuves kāps Aigars Kručs, Kintija Alpe, apvienība Križevic Band-a, Andris Strods, Vita Dambe un Guna Grote-Majore. Koncerta izskaņā apmeklētāju balsojums noteiks vienu jauno dziesminieku, kurš tiks aicināts uzstāties arī Bardu rudens 2019 noslēguma koncertā. Ieeja Jauno bardu saietā ir bez maksas.

Noslēguma koncertā 17. oktobrī plkst. 19 koncertzālē Ave Sol uzstāsies ārvalstu viesi kopā ar pazīstamiem latviešu dziesminiekiem, aktiera Jura Hirša vadībā vedot klausītājus krāšņā ceļojumā bardu muzicēšanas dažādajās izpausmēs un tradīcijās.

Koncertā dzirdēsim leģendāro Ievu Akurateri, kura pazīstama arī kā viena no pirmajiem Austrasbērniem un kura, būdama Liepājas teātra aktrise, sāka dziedāt un uzstāties kopā ar dziesminieku kustības pamatlicēju Austru Pumpuri viņas pirmajos koncertos. Uz skatuves kāps arī jaunā mūziķe Katrīna Dimanta, kas augusi muzikālā septiņu bērnu ģimenē, apguvusi gan čella, gan tradicionālās dziedāšanas prasmi un tautas instrumentu spēli un savās dziesmās radoši interpretē latviešu tautas mūzikas matojumu. Ar allaž suģestējošo izpildījumu klausītājus uzrunās dziesminieks Uldis Kākulis, kuru raksturo spēcīga balss un plašs diapazons. Savukārt unikālu latvju dainu un mantru sinerģiju piedāvās Inga Karpiča, kura spēlē arī klavieres un indiešu fizharmoniju.

Koncerta ārvalstu viesu vidū ir amerikāņu dziesminieks Kevins Čērčs (Kevin Church) no Čārlstonas Dienvidkarolīnā. Kevins sniedz vairāk nekā 200 koncertu gadā un viņš pārstāv tā saucamo Americana žanru, kurā savijušies ASV raksturīgās kantri, folka, blūza un rokenrola mūzikas elementi. Savukārt Francijas pārstāve, dziesminiece un akordeoniste Joanna Seresa (Yoanna Ceresa), kopā ar sitaminstrumentālistu Matjē Gustu  (Mathieu Goust) nebaidās eksperimentēt un savā mūzikā bieži runā par sieviešu tiesībām – šoruden viņa izdevusi savu sesto studijas albumu Otrais dzimums (2nd Sex). Igauniju pārstāvēs mūziķis Silvers Seps (Silver Sepp), kurš ne tikai dzied, bet arī spēlē paša konstruētus instrumentus, kuru radīšanā viņš izmanto dažnedažādus krāmus. Atkārtoti Latvijā viesosies arī viens no pazīstamākajiem vecās paaudzes lietuviešu dziesminiekiem Povils Girdenis (Povilas Girdenis).

Biļetes uz noslēguma koncertu pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā, kā arī koncerta norises vietā pirms pasākuma.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maskas krīt lēni(6)

Mēdz teikt, ka slūžas nāk vaļā, kad kaut kas ir sakrājies un sāk gāzties ārā ar daudz lielāku jaudu nekā jebkad agrāk, bet šis mirklis vēl ir jāgaida.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja