Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Saulgriežu noskaņās Rīgā ieskandinās Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkus Gaudeamus

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 10. jūnijā plkst. 18, ieskandinot XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkus Gaudeamus, vasaras saulgriežu noskaņās notiks koncerts, kas pulcinās Latvijas augstskolu korus, dejotājus un mūziķus, vēsta pasākuma rīkotāji.

Tā kā vērienīgie studentu svētki šogad notiek laikā, kad Baltijā tiek svinēti vasaras saulgrieži, Gaudeamus organizatori devuši uzdevumu dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sagatavot šīm noskaņām atbilstošu repertuāru. XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertā Līgo svētku tematika atklāsies visā tās burvībā, mūzikā un dejās izdzīvojot skaistās un maģiskās sajūtas, kas sevišķi krāšņi un izteiksmīgi starp cilvēkiem uzplaukst tieši vasaras saulgriežu laikā.

Koncerta apmeklētāji varēs baudīt dziesmu un deju izlasi no Tartu gaidāmā deju lielkoncerta Līgo nakts mistērija un noslēguma koncerta Jāņu dziesmas. Latvijas koru programmā skanēs gan Jurjānu Andreja Lūk, roze zied un Emīla Dārziņa Nāru dziesma, gan arī Selgas Mences tautas dziesmas apdare Gara, gara šī naksniņa u.c. Savukārt dejotāji koncerta programmā apliecinās, ka Jāņu nakts ir brīnumu nakts, un šos svētkus svinēt aicināti ir visi, neaizmirstot par latviešu tautas tradīcijām.

Koru programmas mākslinieciskā vadītāja, diriģente ir Ilze Valce, deju programmas virsvadītāji - Rolands Juraševskis, Ilze Mažāne un Elita Treilone, bet pūtēju orķestru virsvadītājs Māris Martinsons. Pasākuma režisors - Jānis Siliņš

Ieeja ieskaņas koncertā ir bez maksas.

XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētki šogad notiks no 22. līdz 24. jūnijam Igaunijas pilsētā Tartu.

Studentu dziesmu svētku tradīcija aizsākās Igaunijā 1956. gadā Dziesmu svētku laikā. Gaudeamus pārmaiņus, lielākoties ik pēc četriem gadiem, notiek kādā no Baltijas valstīm. Iepriekšējo reizi studentu svētki notika 2014. gadā Daugavpilī.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Par mūžīgo māla trauku pārtopot…

Apdzisis vēl viens Latgales podnieku ceplis – 9. augustā mūžībā aizgājis izcilais podnieks, biedrības Pūdnīku skūla dibinātājs, daudzu jauno podnieku skolotājs Evalds Vasilevskis (1953–2018).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja