Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vasaras darbi koncertzālē Latvija. Reinis Zariņš, Vestards Šimkus un Endless Roar – klātienē

Pianists Reinis Zariņš, kā arī pianists un komponists Vestards Šimkus kopā ar muzikālo apvienību Endless Roar, kuru veido saksofonists Arvīds Kazlausks, Latvijā dzīvojošais amerikāņu multimākslinieks Džekins Pusons un kontrabasists Staņislavs Judins, kāps uz skatuves "kovidlaika" pirmajā publiskajā koncertā Ventspilī, koncertzālē Latvija 20. jūnijā plkst. 19. Šim notikumam dots nosaukums Vasaras darbi.

"Daudznozīmīgais, mazliet nešpetnais nosaukums Vasaras darbi radies ne tikai kā vārdu spēle, bet arī kā pēdējo trīs mēnešu rezumējums, ar visu nopietnību domājot par turpmāko un ar savaldību iztēlojoties, ko koncertzāles Latvija radošā komanda darītu, ja ne viss šis," stāsta koncertzāles Latvija mākslinieciskais vadītājs Miks Magone. "Ar Reini Zariņu mums ir "nenokārtoti rēķini", jo šogad paredzētā pirmā Klavieru diena Ventspilī nenotika. Turpretī pirms pāris gadiem Arvīda Kazlauska ierādītais kopīgais demo ieraksts ar Vestardu Šimku personīgi mani atstāja mēmu. Kā svaigs, dzestrs malks gaisa Latvijas mūzikas klausītāja pieredzē un, nešaubos, pašu mūziķu radošajā ikdienā tāpat. Nepiedodami, ka šāda performance publikas priekšā vēl nav notikusi!" uzsver Miks Magone. Šī programma perfekti iederas koncertzāles mākslinieciskajā programmā, kurai raksturīga drosmīgi atšķirīga, alternatīva ievirze.

Reinis Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, kā arī konceptuālu starpmākslu projektu autors. Zariņš piedalījies daudzos prestižos festivālos, plūcis laurus starptautiskos pianistu konkursos, muzicējis labākajās koncertzālēs. Pianista koncerti translēti BBC Radio 3, Polijas Valsts radio un King FM raidstacijās. Ventspilī Reinis Zariņš spēlēs dažādu komponistu skaņdarbus, kurus, kā pats saka, vieno Bēthovena gars. Līdzās paša Ludviga van Bēthovena, kā arī Riharda Vāgnera darbiem pianists iekļāvis Džona Koriljano un Frederika Rževska kompozīcijas.

Vestards Šimkus un apvienība Endless Roar, kurā muzicē Arvīds Kazlausks, Džekins Pusons un Staņislavs Judins, sadarbību sāka 2017. gadā, lai, kopīgi improvizējot un iedvesmojot cits citu, meklētu jaunas krāsas mūzikā. Vestarda Šimkus radītā un kopā ar Endless Roar ierakstītā kompozīcija Māra Ārgaļa gleznai Mūzika 2019. gadā tika iekļauta starpdisciplinārā projekta Skaņai vajag mākslu skaņuplatē. Performancē Ventspilī improvizētajiem skanējumiem reālajā laikā atsauksies videomākslinieka Mārtiņa Dāboliņa video vizualizācijas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja