Laika ziņas
Šodien
Migla

Notiek Baltijas valstu simtgadei veltītīts Baltijas Drāmas forums

Sagaidot Baltijas valstu simtgades, līdz 12. novembrim Latvijā notiek Baltijas Drāmas forums (BDF), informēja pasākuma rīkotāji.

BDF ir starptautisks ikgadējs Baltijas valstu teātra mākslas notikums, kas vienkopus pulcē visu trīs Baltijas valstu teātra praktiķus un teorētiķus, ļaujot iepazīt un novērtēt rīkotājvalsts sasniegumus nacionālās dramaturģijas laukā, bet Latvijas skatītājiem sniedz iespēju koncentrētā laika periodā iepazīties ar nacionālās dramaturģijas iestudējumiem visos Latvijas teātros.

Līdzās BDF izrāžu skatei programma piedāvā arī vairākas tematiskās diskusijas, uz kurām aicināti visi interesenti - 10. novembrī Dirty Deal Teatro  no plkst. 10 līdz 12 notiks diskusija Tradicionālās vērtības mūsdienu teātra kontekstā, 11. novembrī Dirty Deal Teatro no plkst. 13 līdz 15 diskusija Politiskais teātris. Pasākumos piedalīsies Lietuvas, Latvijas un Igaunijas teātru pārstāvji.

“Baltijas Drāmas foruma iekļaušana Latvijas valsts simtgades programmā ir īpaši būtiska teātra jomas profesionāļiem. Jau divpadsmit gadus teātra kritiķi un profesionāļi ik gadu tiekas kādā no Baltijas valstīm, lai runātu par teātra attīstību reģionā, apmainītos ar pieredzi un viedokļiem.  Šobrīd Latvijas teātru repertuārs var lepoties ar teju 100 nacionālās dramaturģijas iestudējumiem,” akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde.

“Galvenie Foruma notikumi koncentrēti novembra otrajā nedēļā, taču, rēķinoties ar plašo piedāvājumu, novembrī teātros latviešu autoru iestudējumi skatāmi teju trīs nedēļu ietvaros. Teātra profesionāļi un praktiķi ne tikai skatīsies mūsu teātru izrādes, bet arī piedalīsies publiskās diskusijās par mūsdienu teātra tendencēm. Forums ir lieliska pieredzes apmaiņas platforma, kurā skaidri iezīmējas katras valsts teātra jomas specifika, sasniegumi un problemātika,” stāsta BDF programmas vadītāja Dita Jonīte.

Šogad BDF programma ir papildināta ar laikmetīgas  dramaturģijas darbnīcu Eposs. 21. gadsimts. Lībieši, kurā piedalīsies jaunie teātra mākslinieki – Baltijas  valstu un Somijas dramaturgi, režisori un horeogrāfi. Eduarda Smiļģa Teātra muzejā Igaunijas teātra NO99 dramaturgu Ēro Epnera un  Tarmo Jūristo vadībā dramaturgi visas nedēļas garūmā (līdz svētdienai, 12.novembrim) strādās pie divam apakštēmām eposs un lībieši. “Laikmetīgās dramaturģijas darbnīca piedāvās dalībniekiem paskatīties uz mazas nācijas jautājumu no dažādiem aspektiem. Lībiešu tēma kļūs par savdabīgu satikšanās punktu, par iespēju paskatīties uz šodienu vakardienas acīm. Kur vēsturē, kultūrā un kartē mazās nācijas satikušās, un kā tas izskatās šodien?” par darbnīcu stāsta projekta vadītāja Anna Zvaigzne.

Darbnīcas dalībniekiem tiks piedāvāts ieskats lībiešu kultūras mantojumā, kas kļūs par pamatu, no kura var skatīties uz kultūras izmaiņām laikā – procesu, kas sakņojies pagātnē un transformējas šodienā. Dalībniekiem tiks lasītas vairākas teorētiskas lekcijas. Iedvesmojoties no tajās dzirdētā, darbnīcas dalībniekiem tiks doti dažādi uzdevumi par konkrētām tēmām, kuri būs jāsagatavo, izmantojot deju, tekstu, etīdes un citus skatuves mākslas izteiksmes līdzekļus. Darbnīcas noslēgumā ir plānota prezentācija un diskusija festivāla viesiem.

Latviešu nacionālās dramaturģijas iestudējumu repertuāru vienkopus iespējams aplūkot http://spelmanunakts.lv/forums/

BDF norisinās  ar Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Borisa un Ināras Teterevu fonda un Rīgas domes finansiālu atbalstu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 200

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja