Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Otrdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Neuzskata vairs par ķertu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Anna2
A
Tik starp citu: latviešu valodu akadēmiskā (universitāšu katedru un institūtu) līmenī māca un pēta Ziemeļkarolīnas Djūka universitātē, Hārvarda universitātes Deivisa centrā, Prāgas Kārļa universitātē, Norvēģijā, Čehijā un DAUDZĀS citās universitātēs. Un daudzās automātiskās valodas zinību un datortulkošanas programmas vēl ļoti ilgi nespēs atrisināt vienkāršo uzdevumu - kas redzams bildē, kaķis vai suns...
īsie tehnoloģijas kursi
ī
Staigājošie roboti jau kādu laiku ir, tikai eksperimentālie. Labs rītiņš tehnofiliem, nezināt nozari, par kuru spriedelējat :D
SV
S
Tie Boston Dynamics roboti, kas jūsu vārdiem "staigā" un "ir eksperimantāli", ir piesieti ar elektrības kabeli pie rozetes. Nav tādu bateriju, kuras staigājošie var nēsāt līdzi un kuras strādās ilgāk par 1/2h. Var, protams, ražot elektroenerģiju ar iekšdedzes dzinēju un nēsāt līdzi benzīna bāku... tad izvilks drusku ilgāk :))
 • 1
 • 0
Ir
I
tāda spēla "Amebas: Breed War.Kaut ko līdzīgu varētu ievietot automašīnās,lai braukā un attīstās kaut kādā ierobežotā teritorijā.
Mērfija likums
M
Vēl tālāk - vēl jautrāk. Lai mūsdienās izsistu no ierindas privāto un sabiedrisko transportu veselā pilsētā, būtu vajadzīga atombumba vai vismaz vairāki simti B-17 tipa bumbvedēju, ja kādai valstij tie būtu saglabājušies. Lai uz nedēļu apturētu transportu nākotnes pilsētā, būs vajadzīgs viens tusnis, kurš Kalašņikova automātu ir redzējis tikai datorspēlēs, toties prot rakstīt nejaukas programmas. Vai arī kārtējais jēlais un neuztaisītais programmas atjaunojums. Tātad kas būs lētāk, teslamobilis vai parastais ar vadītāju cilvēku?
SV
S
Волков бояться - в лес не ходить.
 • 0
 • 0
Mērfija likums
M
Tātad, mīļumi teslamobilisti, vai jūs esat gatavi atbildēt civiltiesiski un krimināli par ''programmēšanas kļūdām'', kurās tiks sakropļoti un mirs cilvēki? Vai varbūt ieslēgsiet juristus un apklusināsiet jebkuru kritiku ar tiesas draudiem, kā jau dara krāpniekfirmas citur pasaulē?
SV
S
Izlasīju "īsteno latviešu" komentārus līdz galam. Dažreiz gribas pamest šo zemi un atgriezties pēc gadiem 150-200... :-)
 • 1
 • 1
SV
S
Jabkurš standarts tehniskajā jomā, kura attīstās, aviācijā vai auto (piem. satiksmes noteikumi), vai citā jomā, ir tā vai citādi "rakstīts ar asinīm". Vispirms gadās, ka notiek nelaimes gadījumi un var pat cilvēki iet bojā, līdz tehnoloģijas attīstās un riski tiek minimizēti. Mēģināsim apstādināt tehnisko progresu un "atgriezīsimies pie zemes"? :)
 • 0
 • 0
cenzoreli kamerā
c
Tieši otrādi - jo vairāk teslamobiļu brauks, jo vairāk būs avāriju, tāpēc ka, pieaugot braucienu skaitam, aug avāriju skaits. Ja vispār izdosies teslamobiļus aizdabūt līdz puslīdz normālai braukšanai, tas ir, vienmēr pareizai rīcībai NESTANDARTA situācijās. Cilvēka smadzenes to vien dara kā pieņem lēmumus nestandarta situācijās, operējot ar nepilnīgu informāciju, un lielākā daļa šo lēmumu ir pareizi :D Tātad, mākslīgā intelekta pielūdzēji, jūsu gara bērnam līdz cilvēka smadzenēm tik tālu kā jums līdz Bagdādei četrrāpus. Tālāk. Kurš būs atbildīgs, tai skaitā materiāli, par teslamobiļu avārijām? Vadītājs nepareiza lēmums gadījumā pats kļūs par nelaiķi, tāpēc brauc atbildīgi. Robotam nošķaudīties, viņš nav dzimis un nemirs. Programmētājam arī nošķaudīties, ne jau viņam būs jākļūst par invalīdu vai nelaiķi teslaavārijā, ko radījusi viņa teslaprogrammas kļūda. - turpinājums sekos
tehnomelu šovs
t
Savukārt frāze ''Es iedevu birojam iztulkot dokumentu. Stulbi iztulkots. Vai viņi ar Google tulko?'' tika iztulkota vāja skolnieka līmenī, kurš it kā prot valodu, bet neko nav dzirdējis par to, ka teikumu struktūras dažādās valodās ir atšķirīgas. Daba ar cilvēka smadzenēm strādā miljons gadu, bet cilvēki ar nopietnām mašīnām nepilnu gadsimtu (c) Klifords Saimaks tāpēc, mīļie tehnofili, turpiniet strādāt un iemācieties tādu tikumu kā ''pazemība'', tas ir, savu reālo iespēju apzināšanās un vēlamā neuzdošana par esošu.
tehnomelu šovs
t
Mākslīgais intelekts mācās no piemēriem, drīz uztvers arī metaforas un zemtekstus un spēs darīt radošu darbu,---Mašīntulkojumi bija nelasāmi pirms pusgadsimta un tādi joprojām paliek. Piemēram, Google tulkotājs joprojām netiek galā ar frāzi ''un tā kā mēs gribam uzzināt Jupitera trajektoriju debesīs un vidējo skrienoša kamieļa ātrumu tuksnesī, un gribam arī noskaidrot, kurš un kurā gadā aizliedza kapera licences'' bet jūs te fantazējat par metaforām un zemtekstiem :D
tehnomelu šovs-2
t
Google tulkotājs galīgi izgāzās ar frāzi ''ai džimlai džimlai rūdi, nu ir baigie..., mana skaistā jaunība projām grib iet.'' :D Vārdus ''nu ir baigie ...'' nelaimīgais datorintelekts iztulkoja kā ''she is a master of xxxx'' tātad atzīme ''neapmierinoši''.
 • 0
 • 0
teslamelu šovs
t
Tesla ir pat drošāki auto, ja tos vada dators.--- Labs vadītājs prot visu mūžu braukt bez avārijām. Tātad teslamobilis nevar būt drošāks par labu vadītāju, jo laba vadītāja rezultātu nav iespējams pārspēt.
IEEE
I
Autonomous Robot Surgeon Bests Humans in World First In a robotic surgery breakthrough, a bot stitched up a pig’s small intestines using its own vision, tools, and intelligence to carry out the procedure. What’s more, the Smart Tissue Autonomous Robot (STAR) did a better job on the operation than human surgeons who were given the same task. The robot did have a little help. In about 40 percent of its trials, the researchers intervened to offer guidance of some sort—as in the GIF above, where a human hand is seen holding the thread. In the other 60 percent of trials, STAR did the job completely on its own.
tehnomelu šovs
t
The operating room may someday be run by robots, with surgeons overseeing their moves. --- tātad robots pilnībā neaizstāj ārstu un strādā viņa uzraudzībā. Šādas operācijas jau pirms pusgadsimta aprakstīja Staņislavs Lems romānā ''Magelāna mākonis''.
 • 2
 • 1
idiotspamerim
i
rusnacist, te ir latviešu portāls!
 • 1
 • 1
le grand cauchemar
l
21. gadsimta mitoloģija - ''mašīnas varot apsteigt cilvēkus''. Jau akmens cirvis apsteidza cilvēka roku spēkā, tomēr bez cilvēka vadības akmens cirvis ir tikai zemē guļošs akmens. Runājot par teslamobiļiem - tehnikas vēsturē ir daudz par perspektīviem uzskatītu, bet kaut kādu iemeslu dēļ neieviestu izgudrojumu. Pagaidām teslamobilis ir tikai līdz galam neizstrādāts prototips un runāt par tā priekšrocībām salīdzinot ar sērijveida auto ir pāragri.
tātad
t
Visiem ''buzinessautomatizācijas prožektieriem'' - salīdzinām reāli strādājošus, sērijveidā pielietotus risinājumus. Mēģinājumi melot un tēlot muļķus tiks uzņemti ar kritiku un nosodījumu.
 • 0
 • 0
cenzoreli kamerā
c
rustrollis re saņem ieteikumu nekvekšķēt, ja nav ko teikt, bet cenzorelis noziedznieks saņem atgādinājumu, ka cenzūra Latvijā ir nelikumīga. Publicēts ar trešo mēģinājumu.
 • 1
 • 0
rudtrollim re
r
Ja tu mērkaķa stadiju neizgājušais rusnacistu idiotprodukt neesi spējīgs komentēt tēmu, aizver bļaujamo csaurumu pats vai tiksi aizvērts!
 • 3
 • 2
re
r
Acīmredzot tipisks atpalikušās Latvijas domāšanas produkts. LU varētu lepoties ar tevi vai arī tu lepojies ar LU. Nezin, kā nu tur īsti ir.
 • 0
 • 4
??
?
SemEval balva nav nekas nozīmīgs. Daudzām konferencēm ir savas sacensības un balvas un konferenču ir daudzos simtos. Kur it biznesa izstrādes, kur ir pielietojumu tautsaimniecības automatizācijā? Kāpēc Latvijā ir jāieved lētais darbaspēks un kāpēc Latvijā zinātnieki nevar veidot izstrādes priekš biznesu automatizācijas? Varbūt vieglāk ir piezīsties pie valsts (un Eiropas atbalstīto valodu programmas) maka, nekā vienoties ar biznesiem par biznesiem nepieciešamām izstrādēm. Un mākslīgais intelekts ir kā reizi viena no visnepieciešamākajām komponentēm robotikā un automatizācijā. Robotu pielietojums lauksaimniecībā, mežizstrādē, būvniecībā, pārtikas rūpniecībā (sevišķi mazo zivtiņu apstrādē, kas Latvijai ir būtiski), tekstilrūpniecībā, medicīnā un protams arī biznesa lēmumu atbalsta sistēmās. Tam visam bija jānotiek un tas viss pasaulē notiek. Tikai šeit nezkāpēc mēs datoriem mācam tūdaliņus-tagadiņus un nevis attīstam tautsaimniecību.
buzinessmanītim
b
Ja tev, īblīt, ir vajadzīgs projekts, kāpēc tad tu pats nerunā ar zinātnieku un nedod viņam darba uzdevumu un budžetu? Varbūt valstij pārņemt tava uzņēmuma vadību, ja tu pats neproti?
 • 1
 • 2
le grand cauchemar
l
Vieglāk ir beigt murgot un domāt ar galvu. Nekāda mākslīgā intelekta medicīnā nav, ir tālvadības ierīces, bet cilvēku no spambota joprojām atšķir ar uzdevumu ''pasaki, vai attēlā redzams suns vai kaķis.'' Otrkārt, NEKUR pasaulē nav robotizēta ne lauksaimniecība, ne mežsaimniecība, ne zivju pārstrāde. Treškārt, ja rusnacistu idiottroļļi vēlas uzrunāt latviešus, tad iemācieties bez rusnacistu kvekšķēšanas un naida runas šoviem.
 • 3
 • 1
??
?
Stipri bēdīgs līmenis. Un skumji, ka naudiņa ir tērēta latviešu valodas projektiem. Kad gramatiku mašīnmācīšanās (indukcija) tiks tuvākajā laikā pabeigta universāli, tad ar vienu klikšķi varēs iegūt latviešu valodas gramatiku bez liekiem tēriņiem. Latvijas tautsaimniecībai daudz noderīgāki būtu AI pielietojumi (kognitīvā) robotikā un automatizācijā. Gramatiku indukciju attīsta visā pasaulē, taču Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgi automatizācijas projekti var tapt tikai Latvijā.
le grand cauchemar
l
Tieši otrādi, idiottrolli - ''buzinessautomatizācijas projekti'', kas derētu Latvijai, tikpat labi derēs Amerikai, Urugvajai vai Lesoto. JA tādi projekti būtu iespējami. Toties latviešu valoda ir tikai Latvijā.
 • 3
 • 2

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Sestdienas receptes: Piparmētras svaigums

Tādā karstumā, kāds beidzamā laikā valda Latvijā, šmorēt un cept īsti negribas, vai ne? Bet cilvēkam jāēd tik un tā, tāpēc šoreiz lūkojam pēc kaut kā spirdzinoša. Piparm...

Vienīgais gada iznāciens

Publiciste Anete Konste (34) par to, kāpēc katru gadu no jauna piekrīt cepināt politiķus, kāpēc nevajag izmantot citu rakstītas runas, un par to, kā padarīt politisko procesu interesantāku.

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata