Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +8 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Katalonija: Latvija mums ir brīvības paraugs

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Pirmkārt esam ES pilsoņi
P
Nav starpības- būt ES Spānijas sastāvā vai savrup. Zemākā līmenī piederam savam ģeogrāfiskajam reģionam. Katalāņi neizbēgami pieder Ibērijas pussalai, tās ekonomikai, infrastruktūrai un kultūrai. Ne tā var, ne tai vajag līdzināties postpadomju valstij kā Latvija.
dakteris
d
katalonijas sarkanajiem kaarteejie murgi par interpretaaciju republikaaniskaa spaanija un kaada buutu laime dziivot PSRS sastaavaa. pieceliet no kapa kaudiljo un salieciet visu pa vietaam. ARRIBA ESPANA
bet bet!
b
tā brīvības esamība ir cieši saistīta ar demokrātijas jēdzienu. Pastāv nacionālu valstu demokrātija (kad vara pieder savā zemē integrētai nācijai) un imperiju veidota "demokrātija" (kad vara pieder visiem "politiski integrētajiem" pilsoņiem - kā svešiem tā savējiem - kā okupantiem, ar termiņa noilgumu, tā okupētajiem). Bet demokrātija ir tautas vara un importēt to no lielvalstīm (bijušajām impērijām!) nevar (nedrīkst!).
zxzxs
z
Vai tad Latvija nav impērijas veidota 'demokrātija''?
 • 2
 • 0
P.S.
P
jo etniskās integrācijas saglabāšana latviešiem nozīmē viņu valodas un kultūras saglabāšanu, un patiesas brīvības apstākļos - arī to attīstību.
 • 0
 • 0
P.S.
P
Vēl piebildīšu, ka tauta ir etniski integrējies etnoss un nekas cits (!), bet visiem pārējiem ir jāiekļaujas proporcijās, kas nekļūst pašpietiekamas (kā krievvalodīgo "kopiena" Latvijā) un spēj integrēties latviešu tautā etniski.
 • 0
 • 0
pilsonis
p
Katalonija noteikti ir ļoti interesanta zeme, kuru ir vērts apmeklēt daudzkārt. Robežu maiņa ir sāpīgs jautājums, jo tā modina imperiālismu un koloniālismu. Tajā pat laikā vienotā Eiropā robežas ir kļuvušas nosacītas. Vienai valstij nav iespējas apdraudēt otras valsts integritāti un netiek atbalstīta doma, ka migranti var kādā zemē pārņemt varu, izspiežot pamatiedzīvotājus (Krievija par laimi nav Eiropas daļa). Robežas nosaka kultūra un valoda. No tāda viedokļa katalāņi ar savu spilgti izteiktu valodu un kultūru jau ir realitāte un virtuāla valsts. Daudz labvēlīgākā stāvoklī kā Latvija 1990.g. Eiropas jautājums ir kā atbrīvoties no hierarhijas. Spāņi = katalāņi, tātad federatīvs princips. Krievija izmanto etnisko principu, lai sašķeltu un pakļautu kaimiņus. Latvija sākotnēji tika veidota kā federatīvi centralizēta valsts, kur visas 3 etniskās teritorijas ir pakļautas vienam centram. Rīga nav ne Kurzeme, ne Latgale, ne Vidzeme. Latgale nav pakļauta Kurzemei vai otrādi. Līdz šim tas ir darbojies un latviešu nācijas sašķelšana nav bijusi sekmīga. Eiropas nesekmīgie projekti -Beļģijā Brisele ir franciski runājošo centrs, Spānijā Madride - kastīliešu. Lielbritānijā - Londona nav skotu centrs. Tāpēc tur šķelšanās ir daudz reālāka. Centram to vajadzētu apzināties un stiprināt federalizāciju. Vai Spānija zaudētu ja katalāņu futbola klubi piedalītos starptautiskajās sacensībās zem katalāņu karogiem? Valstij joprojam var būt kopēja armija, ārlietas. Kopēja budžeta un saimnieciskās attīstības apspriešana.
Jinx
J
Mīļie cilvēki.... Pirms komentēt par Katalonijas neatkarību un līdzīgām tēmām, LŪDZU, palasiet vēstures grāmatas un iepazīstieties ar reālo situāciju šobrīd gan Katalonijā, gan Spānijā. Tiek pasniegta ļoti sagrozīta informācija, kas ir tālu no realitātes. Un starp citu, kataloņi 1978 gadā balsoja par tagadējo Spānijas konstitūciju, kurā ir noteikts ka Katalonija ir autonoms Spānijas apgabals (comunidad autonoma).
zxzxs
z
Bet kāpēc Latvijas valdība noliedza referendumu par eiro ieviešanu? Jā, zinu, ka arguments bija tā, šitā, un vēlreiz tā, bez nekādas sakarības.
 • 3
 • 0
Xinj
X
Ja jau 1978. gadā, tas ir 37 gadiem varēja nobalsot, tad kāpēc šodien viņiem šāda iespēja tiek liegta? Skotiem ļāva, bet katalāņi, tātad nedrīkst baudīt tādas pašas tiesības kā citas Eiropas tautas? Lai balso, tā ir ir sena, atzīta tauta savā zemē, precīzi tāpat kā latvieši, tie nav nekādi ieklīdeņi svešā zemē, ka krievi Krimā. Katalāņi ir Katalonijas pamata tauta jau gadsimtus gadsimtos, tad lai arī viņi paši bez kādiem spiedieniem no Briseles vai Madrides paši lemja par savas zemes likteni.
 • 6
 • 0
zxzxs
z
Nesaprotu, kā tas sanāk. Katalonija sev pieprasa neatkarību. Bet Latvijas valdība no tās ir atteikusies ES par labu. Vai nu katalonis nesaprot vai īsti nezin par ko runā.
GRU rezidents
G
Instrukcija troļļotājiem par Katalonijas tēmu. 1. Attēlot kataloņus kā baltišu lielākos draugus. 2. Spāņus attēlot kā Krieviju Nr.2.
savulaik
s
Vilnis Baltiņš ieteica kataloniešiem "izstāties", par ko gandrīz izcēlās starptautisks skandāls. Protams, ka ir līdzība ar rašu- liels , agresīvs kaimiņš, kurš, izmantojot laupītāju armiju, ienācis tavā zemē un tēlo saimnieku.
 • 6
 • 0
komponistiņš
k
Rakstu himnas neatzītiem valstiskiem veidojumiem. Par cenu vienosimies!
korektoram - demagogam
k
1. Šobrīd, kā jūs apgalvojāt, “daži studenti” veido miljonu lielas neatkarības kustības. Miermīlīgas, demokrātiskas un dziedošas kā reiz Baltijā. Tā ir neapšaubāmi pati lielākā un masveidīgākā nekarības kustība mūsdienu Eiropā. Viņi neapšaubāmi tagad un toreiz simpatizēja Baltijai. Tas ir visos dokumentos oficiāli norādīts “Katalonijas ceļš ir iedvesmojies no Baltijas ceļa” 2. “Katalonija ir tikai viens Spānijas reģions” ir tā pati Krievijas carisko šovinistu dziesma “Livonija ir tikai Krievijas impērijas guberņa”. Jums ir imperiālista domāšana, kas nekad nebūtu devusi Latvijas neatkarību. Katalonija ir viena no senākajām Eiropas tautām ar savu unikālu valodu, vēsturi, identitāti. Katalonija nav Spānija, katalaņu valoda nav spāņu valoda vai tās dialekts. Tā ir romāņu valodas grupas valoda, kura no spāņu atšķiras tāpat kā atšķiras franču, itāļu un portuguāļu valodas. To kā katalāņi ir nācija, to atzinuši arī Spānijas parlamentā.
Spānija atbalsta Krievijas kara flo
S
Spain lets Russian navy use its port. Russia's destroyer Vice Admiral Kulakov and two other vessels were allowed to dock in Spanish territory.
 • 2
 • 0
Pareage
P
Andora ar 85 tuukst iedziivotaaju ir katalaanju valsts, kas paarstaaveeta ANO, toties 8 MILJONIEM katalaanju vinju valsts atziita netiek.
 • 3
 • 0
izmisušo putinistu meli
i
rašai putirašai ir bāze Sīrijā, troļļuk. Neaizraujies ar melošanu, te arī pieaugušie lasa!
 • 0
 • 1
Spānijas pase
S
Spānijas valdība, Madride ir lielākie Putina Krievijas sabiedrotie Vidusjūrā. Spānija katru godu, arī šogad laiž Krievijas kara kuģu flotiles savās ostās, apgādā tos ar degvielu, ūdeni, pārtiku. Krievijas kara flotei tas lieti noder manveros Vidusjūrā. Spānijas valdība ir tuvākais Putina sabiedrotais Vidusjūrā. Katalāņi ir vienīgi, kas par to norāda un aktīvi protestē.
 • 4
 • 1
un, demagog
u
Aragona ir Spānija jau vairāk nekā 500 gadus.
 • 0
 • 1
demagogam
d
Senākā Eiropas tauta ir Mikēnu-Minoja kultūra, ja esi dzirdējis par tādu. Nekādas vissenākās Katalonijas valsts ar neatkārtojamu identitāti nekad nav bijis. Ibērijai pāri ir gājuši kartāgieši, romieši, vestgoti, vandaļi, arābi.
 • 0
 • 2
demagogam komentēt nespējīgajam
d
1. Tā kā jums nav Spānijas pases, tad ne jums, kūdītāj uz separātismu, lemt par Spānijas nākotni. 2. Izmisīgi mēģinājumi piepīt klāt Krieviju pierādīs tikai to, ka imperiālista domāšana ir jums, kūdītāj uz separātismu. Sen zināms, ka Putina pakalpini tēlo latviešus!
 • 0
 • 3
MB
M
Izrādās, ka 80. gados katalāņi, tai skaitā viņu toreizējais prezidents, drosmīgi pauda atbalstu Latvijas neatkarības atjaunošanai. Tas bija laiks, ka pārējā Eiropa un ASV centās liekulīgi koķetēt ar Gorbačovu par “reformētu PSRS”. Paldies, katalāņiem par drosmi teikt patiesību un atbalstītu īstu Baltijas valstu neatkarību. Patiesus draugus mēs redzam grūtā brīdī. Latvieši arī šodien nedrīkst liekuļot un ļauties ES divkosībai, dubultmorālei. Katalonija, agri vai vēlu tiks pie savas neatkarības. Tik lielas tautas kustības apstādināt nav iespējams. Tad viņi atcerēsies draugus, kuri bija uzticīgi tautu brīvības idejām viņiem grūtā brīdī. Tāpat kā daudzi latvieši šodien atceras drosmīgo katalāņus, kuri spītējot PSRS drošības dienestiem, toreiz brauca pie mums, piedalījās Baltijas ceļā, bija klāt uz barikādēm.
ekonomists
e
21. gadsimts būs gigantu gadsimts. ASV - 500 miljoni, Indija - miljards, Ķīna - miljards, Brazīlija - 200 miljoni. Un pa vidu katalāņu, skotu, angļu un citi separātistiņi un bankrotējušie grieķu komunistiņi.
 • 1
 • 2
separātistu trollim
s
Vēsture notiek kā drāma - Baltijas ceļš - un atkārtojas kā farss - katalāņu separātistu trakošana.
 • 1
 • 4
trollim strīdniekam
t
Tad seko pats savam padomam un nespamo, kūdītaj uz separātismu.
 • 0
 • 1
nebarojiet trol... korektorus!
n
he 'Baltic Way' manifesto was asking to guarantee the self-determination right to all nations of Europe, and not only to the colonies in Africa, Asia or America. It stated: “Brothers and sisters in East and West, we are prepared to forget about your double standards, if you will find in yourselves courage to demand the application of the principles of international law not only in Africa and Asia but also in Europe”. In addition, it also said: “One may close one's eyes to the Baltic problem, but it will not cease to exist. For us, it is a problem of inalienable human rights; for you, it is a problem of double standards and security, but one way or another, we have to solve it together, proceeding from the principles of international law”. In 2009, coinciding with the 20th anniversary of the Baltic Way, US State Secretary Hillary Clinton stated that this initiative had turned the 23rd of August “into a milestone in the fight for self-determination”. In addition, UNESCO has included the Baltic Way in its Register of the World Memory as it was “a unique and peaceful demonstration that united three countries in their fight for freedom”. http://www.catalannewsagency.com/politics/item/pro-independence-supporters-prepare-a-400-km-long-human-chain-on-catalonia-s-national-day Like the protests held by Estonian civil society from 1987 to 1990 to regain Estonia’s freedom, the Catalan pro-independence wave is, above everything, a broad-based, peaceful, inclusive and democratic movement. Last year’s mass protest on Catalonia’s National Day (when 1.5 million people demonstrated in the streets of Barcelona), this year’s Concert for Freedom at Barça’s Camp Nou (a crowd of 90,000 spectators attended the musical event) and Catalan Way show the popularity and the acceptance of the pro-independence ideas. As Catalonia has been divested of the capacity to hold a referendum within a legal framework, the movement is focused on spreading among the international community the same consensus that surrounds this nonviolent, civic and national revolution. As Estonia, Latvia and Lithuania did it once, Catalan society hopes that massive and convivial demonstrations like the Catalan Way will contribute to publicizing the moral issue of the Catalan conflict: the impossibility of using democratic weapons in a democratic context. Almost 25 years ago, the Baltic Way became a milestone for the success of the Singing Revolution. The Catalan Way might from now on be the milestone for our own Revolució Cantant.
 • 3
 • 1
korektors
k
Tātad, ja nevarat neko pierādīt, varējāt būt vienkārši strīdu zaudējis, tagad būsiet strīdu zaudējis iespītējies melis. Tā labāk?
 • 1
 • 4
kā parasti
k
trollis bez vārda ķeras pie iespītējušos bēbju pēdējā argumenta - katalāņu valodas eksāmena. Ja nav ko teikt, tā uzreiz pasaki! Par eksāmenu neko nevarēšu palīdzēt, neesmu licis, bet par publikācijām, tēmu komentēt nespējīgais, nosauc tās konkrēti un tad ej strīdies ar autoru.
 • 0
 • 2
kā parasti
k
trollis bez vārda ķeras pie iespītējušos bēbju pēdējā argumenta - katalāņu valodas eksāmena. Ja nav ko teikt, tā uzreiz pasaki! Par eksāmenu neko nevarēšu palīdzēt, neesmu licis, bet par publikācijām, tēmu komentēt nespējīgais, nosauc tās konkrēti un tad ej strīdies ar autoru.
 • 0
 • 2
korektors
k
separātisma turētāji izgāzušies ar mēģinājumu mainīt tēmu, ķeras pie otrā varianta, mēģnājumiem pārbļaut pretēji domājošos.
 • 1
 • 5
varenajam bļāvējam
v
tavi izmisīgie mēģinājumi argumentēt ar bļaustīšanos liecina tikai par to, ka esi pārbļaušanas speciālists no tēmu komentēt nespējīgo brigādes, ar ko arī apsveicu.
 • 0
 • 1
korektors
k
Droši vien spānieši. Būtu augstākā mērā nekorekti šodien uzsvērt tikai vienu provinci, it kā visi pārējie nemaz nebūtu cilvēki. Jā un jūsu mēģinājums aizbēgt no tēmas izgāzās. Iespējamajam dažu kataloniešu studentu atbalstam nav nekāda sakara ar mēģinājumiem šķelt Spāniju šodien. Kā zināms, tēmas maiņa ir demagogu pēdējais arguments!
 • 0
 • 8
korektoram
k
Korektor, jūsu ļoti augstprātīgais, nicīgais un ļoti nepieklājīgais izteiksmes tonis liecina gan par sliktu audzināšanu, gan par progresējošu prāta mazspēju. Neslēpta, demogaģiska pārākuma izrādīšana ir skaidram diagnoze tam. Tādēļ neviens ar jums diskusijā īpaši negribēs ielaisties. Piedevām ir ļoti skaidra nojauta par jūsu īsto vārdu un ar to saistītajām klaji melīgajām publikācijām. Ko - Katalonijā bija jākārto valodas eksāmens katalāņu valodā? Aizvainojums joprojām kremt?
 • 9
 • 1
labs vakariņs tiem, kas spītējas
l
Kurš jums teica, ka katalāņi? Vai demonstranti kādam uzrādīja pases? Domaju, ka nē un šodien pat Spānijas iekšlietu ministrija nomocītos pārbaudīt, kurš tur bijis un kurs ne. Tātad varbūt tomēr zaudēsiet bez spītēšanās un bez negoda?
 • 1
 • 7
korektors
k
Tad nosauciet šos vārdus vai arī nespamojiet. Viens no diviem, trešās iespējas nav! Ja sāksiet argumentēt ar spītsanos, tad varējāt zaudēt strīdu bez kauna, bet tagad zaudējāt ar kaunu. Tā labāk, anonīmais MB?
 • 1
 • 9
MB - labs vakariņš tiem, kas ģeogr
M
Madride patiešām neatrodas Katalonijā. Tur atbalsta demonstrāciju rīkoja kastīlieši un katalāņi pie PSRS vēstniecības. Protestējot pret PSRS okupācijas režīmu Baltijas valstīs.
 • 7
 • 1
korektors
k
Skaidrs, jūsu ''vēstures zināšanas'' sastāv no mēģinājumiem mainīt tēmu, kad vairs nav ko teikt, un izmisīgiem mēģinājumiem piepīt klāt Krieviju, par kuru šajā rakstā vispār nekas nav teikts. Tālu netiksiet ar tādiem argumentiem!
 • 2
 • 9
MB - korektors.
M
Viņu vārdi nav noslēpums, Katalonijas presē par viņiem rakstīja, ļoti konkrēta igauņu grupa ar vārdiem un uzvārdiem. Protams, ka šeit kaut kādam anonīmam "korektoram" neviens nesāks konkrēti norādīt. Bet citādi - ir gan konkrēti cilvēki, gan konkrēta palīdzība no abām pusēm, toreiz un tagad. Tas ir pierādāms un bijis ar atsaucēm lasāms medijos.
 • 10
 • 1
labs vakariņš tiem, kas ģeogrāfiju
l
Madride neatrodas Katalonijā, tātad par demonstrācijām Madridē pienākas paldies kastīliešiem.
 • 1
 • 2
MB
M
Vienīgais, ko jūs pierādījāt bija ļoti sliktas vēstures zināšanas un savu augstprātību. Spānija un Francija 1714. gadā aplenca un ilgstoši bobmaberdēja, mērdēja badā Barselonu. Vēlāk piespieda katalāņus nopostīt trešdaļu Barselonas līdz pat zemei. Apmēram tajā pašā laikā Pēteris Pirmais iebruka Livonijā un grāfs Šeremetjevs nodzedzināja līdz zemei gandrīz visu Vidzemi, vēlāk tas izraisīja briesmīgu badu un mēri. Kopš tā laikā krievu imperiālisti un šovinisti uzskata, ka Latvija ir "Krievijas vēsturiskā zeme" jeb kā Molotovs ar Ribentropu vienojās "interešu zona".
 • 12
 • 0
korektors
k
Nekādi Baltijas ceļa organizatori nekur nedevās, jo nav nosaukti vārdā. Tukšiem vārdiem ir viens trūkums, sadursmē ar konkrētiem jautājumiem tie ātri zaudē.
 • 1
 • 10
korektors
k
jūsu runas plūdi arī par avotu nederēs. Ja nevarēsiet konkrēti pateikt, kādi studenti un kur, labāk nesāciet!
 • 1
 • 4
Spānijas vēstures īsais kurss
S
Spānijas karaliste izveidojās apmēram Kolmba laikos, kad Ferdinands apprecēja Izabellu. Tātad nekādas analoģijas ar Latvijas situāciju 1990. gadā nav, kas arī bija jāpierāda.
 • 0
 • 9
MB
M
Jūsu atmiņas spējas nav vienīgais un pats uzticamākais avots. Katalāņi patiešām rīkoja atbalsta demonstrācijas baltiešiem Barselonā un Madridē. Viņu studeni devās uz Baltiju, lai piedalīties Baltijas ceļā un vēlāk tieši šo pieredzi izmantoja veidojot savu - Katalonijas ceļu. Tāpat ir zināms, ka mūsu Baltijas ceļa organizatori devās uz Kataloniju, lai viņiem palīdzētu un dalītos ar savu pieredzi.
 • 9
 • 1
korektors
k
Nuka pastāsti, kādas iespējas PSRS drošības dienestam bija apturēt Spānijas pilsoni? Un kur tie katalāņi bija uz barikādem? Konkrēti, bez tukšiem vārdiem?
 • 2
 • 5
korektors
k
Kaut kā neatceros to katalāņu atbalstu. Vēlams pārāk nekaunīgi nemelot, te arī pieaugušie komentē.
 • 2
 • 8
Hola, Buenos dias!
H
Come estas? Dond Esta? A que hora es? Ahora estoi en NL. Soy trabaro! Quero dinero! Esta grande problema, mi pais! Letonia! Me gusta Bueno senjoritas! Asta pronto!
aisa
a
ar ko ,ar nabadzibu.pabraukajiet pa laukiem,visi nodzerusies pilsetas arvien vairak bomzu pa miskastem.
Kaža
K
Lien ārā no miskastes un mazāk dzer: pasaule rādīsies skaistāka!
 • 3
 • 0
krievijā,
k
vai ne?
 • 4
 • 0
Tāpec ka Valdiņš palaida muti?
T
Latvijai nav nekā kopēja ar Ktaloniju, kura nav pazinusi barbarisko krievu okupāciju.
redz!
r
Ko nu katrs pazinis, tā īsti nezinām, bet brīvības alkas ir vienādas sajūtas visiem!
 • 6
 • 0
Politika
P
Bet Luhanskas tautas Republikas un Doneckas tautas republikas paraugs arī ir Latvija.
Polītologs
P
Krievu impērija vēl dzīvo 19. gadsimtā. Skumji, ka krieviem šī tumsonība ir pa prātam.
 • 12
 • 0
ej nu ej?
e
Tieši otrādi, Rasseja oficiāli apšauba Latvijas un pārējo Baltijas valstu likumību!
 • 10
 • 1
latvietis
l
Doņecka ir jūsu paraugs, separātisti!
es no Pārdaugavas
e
Kādam, vinkārši, sgribējies zagt un valdošjim šajā situācijā nemieri ir ļoti vajadzīgi.
 • 2
 • 4

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Kurp un kā ejam

Ceļot laikā tomēr ir iespējams – par to domāju katru reizi, viesojoties kādā no postpadomju valstīm, kas vēl nav iestājušās Eiropas Savienībā (ES). Atgriešanās deviņdesmito gadu sajūtā nepamet, arī...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata