Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Politiķis savā lauciņā

Nacionālā teātra nu jau bijušais valdes loceklis Ojārs Rubenis vēlas nelielu atelpu, tāpēc maina amatu, bet teātrī paliek. Vadošus amatus citās institūcijās viņam nepiedāvājiet – nepieņemšot.

Līdz šim nav izdevies atrast cilvēku, kurš pilnībā noticētu skaidrojumam, ka Ojārs Rubenis nolēmis pamest Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa, citiem vārdiem – direktora, amatu izdegšanas sindroma dēļ. Vainīgs paša Rubeņa radītais tēls – vienmēr formā, un reti kurš domā par viņu vecuma kategorijās, proti, šā gada 1. aprīlī Ojāram Rubenim apritēs 63 gadi.

Tagad nu jau bijušais valdes loceklis sēž tajā pašā kabinetā un krēslā, bet oficiāli ieņem citu – izpilddirektora – amatu. Atšķirībā no Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētāja Zigmara Liepiņa, kurš savā kabinetā lielā ekrānā periodiski novēro biļešu tirdzniecības plūsmu, Ojāram Rubenim vakaros, kad beidzot tiek pie dokumentu izskatīšanas, fonā tiekot ieslēgta translācija no Lielās zāles izrādes, kas tobrīd notiek.

Bet kāpēc jāiet prom? "Divpadsmit gadu ir pietiekami ilgs laiks, un uzskatu, ka nevaru ar pilnu jaudu dot teātrim to, ko līdz šim esmu darījis. Esmu strādājis no desmitiem rītā līdz desmitiem vakarā. Ir stulbs tas vārds "izdegšanas sindroms", bet, ja tu vakarā izlasi simt lappušu no grāmatas, bet nākamajā vakarā atšķirot saproti, ka neatceries, par ko esi lasījis, tad ir pienācis kaut kāds punkts," secina Rubenis.

Jautāts, vai risinājums nebūtu mākslinieciskā vadītāja atrašana, pašam saglabājot valdes locekļa amatu, Rubenis atbild drīzāk apstiprinoši, taču atzīst, ka cilvēks, kuram divas reizes piedāvāts kļūt par galveno režisoru, tam pagaidām neesot gatavs. Šī cilvēka vārds paliek noslēpumā.

Ir gan arī otra lieta, par ko Ojārs Rubenis runā samērā atturīgā tonī. "Es negribu ar savām tiesvedības problēmām simtgadē būt Nacionālā teātra pirmais cilvēks," viņš saka. Pie tā dēvētās digitālgeitas mēs gan vēl nonāksim.


Visu rakstu par Ojāru Rubeni lasiet žurnāla SestDiena 12. janvāra numurā! Ja turpmāk vēlaties SestDienas publikācijas lasīt drukātā formātā, žurnālu iespējams abonēt ŠEIT!

Top komentāri

pagāns
p
Kāpēc žurnālists nepajautā, vai tā nav likumdošanas izmaiņa, kas neļauj turpināt būt Valdes loceklim, ja ir notiesājošs spriedums par Valsts līdzekļu izsaimniekošanu. Viens jautājums un garus pr rakstus vairs nevajadzēs drukāt..
Roka roku mazgā
R
Nacionālā teātra direktors noslēdz savstarpējo konsultāciju līgumu ar Dailes teātra direktoru un tad abi teātri abiem iesaistītajiem "konsultantshēmotājiem" kart mēnesi pārskaita tūkstošus vai nav jauka shēma?
Alfrēds
A
Protams savā vietā:))arī TV digitalizācijas procesā viņš bija savā vietā! Nebūtu brīnums ja būs arī čekas maisos!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Kurš kuru noknāba(2)

Kluss solis, kas acīmredzot ilgi rūga, līdz izvērsās plašā rezonansē. Skaļas aizturēšanas un ažiotāža, kas, cerams, nenoklusīs tāpat vien. Tā divos teikumos varētu raksturot divus pēdējo nedēļu noti...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā

SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons

Pasaule

Vairāk Pasaule

Politika

Vairāk Politika

Tēma

Vairāk Tēma

In memoriam

Vairāk In memoriam

Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag

SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes