Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda

Princis popularizē ilgtspējīgu modi

Lielbritānijas princis Viljams bija devies uz Norvičas pilsētu, lai kopā ar aktrisi Keitu Blanšetu atbalstītu ilgtspējīgas modes risinājumus – īpašu tekstilkrāsošanas procesu, kas mazāk piesārņo vidi.

Viljams un Blanšeta apmeklēja uzņēmumu Colorifix, kas bija viens no Earthshot Prize 2023. gada Izveido pasauli bez atkritumiem kategorijas finālistiem. Viņi tika iepazīstināti ar tehnoloģiju, kurā, izmantojot DNS sekvencēšanu un fermentāciju, iegūst dabīgu pigmentu, samazinot ķīmisko vielu un ūdens patēriņu, kas tradicionāli saistās ar tekstilkrāsošanu, vēsta The Times. Viljams pasākumā jokojot atzina, ka pamatskolas ķīmijas stundās būtu varējis koncentrēties vairāk.

Šis pasākums ir daļa no prinča ilgtermiņa vides iniciatīvas Earthshot Prize, kas vērsta uz ilgtspējīgu risinājumu meklēšanu. Savukārt Blanšeta aktīvi darbojas Earthshot padomē kopš 2020. gada un jau iepriekš piedalījusies ilgtspējīgas modes popularizēšanā.
 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Siguldas jērnīca

Demokrātija, kā zināms, ir vairākuma vara, un tajā brīvdienā Bucefālā šis vairākums bija – ārā visi galdiņi aizņemti. Tomēr iekšā galdiņš atradās.

Vienā elpas vilcienā

Īsumā par jaunumiem pasaules zvaigžņu dzīvē un citiem interesantiem notikumiem.

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata