"Starptautiskajos novērtējumos, kas mēra attīstību MI jomā, Latvija iegūst zemākas vietas nekā Lietuva un Igaunija," brīdinoši pauž VK. Tātad atkal atpaliekam no abām Baltijas kaimiņvalstīm.
Eksperte: pastāv risks, ka mākslīgais intelekts mūs pārvērtīs atpakaļ par pērtiķiem – šāds virsraksts izvēlēts tieši tajā pašā datumā, 8. maijā, izplatītajai ziņai medijiem, ko veidojusi valodu skola Daria Pure Language School.
Ir jau saprotams, ka mūsdienu piesātinātajā informācijas telpā tiek izvēlēti tādi virsraksti, kas piesaista uzmanību un tikai daļēji atbilst teksta saturam. Arī šajā tekstā netiek spriests par pērtiķiem. Toties ir vēstīts, ka pieredzes bagāta pedagoģe uzskata: ja jaunieši mācību procesā plaši izmanto MI, tad "mēs riskējam iegūt sabiedrību, kas nemāk domāt un tādējādi ir ļoti viegli manipulējama un pakļauta propagandai".
Protams, jāņem vērā tas, ka ir divas sabiedrības grupas, kuras allaž iebilst pret jaunu tehnoloģiju ienākšanu un vispār pret inovatīviem risinājumiem. Viena no šīm grupām ir cilvēki, kuru darbu vai biznesu modernizācijas process tiešā veidā apdraud, un līdz ar to iebildumu pamatā ir pašu pragmatiskās intereses. Ir dzirdēts, ka reģionos veikalu darbinieki ir cīnījušies pret pašapkalpošanās kasēm, uzskatot, ka tās iznīcinās kasiera amatu. No viesmīlības nozares ir skanējušas vaimanas par to, ka biznesa sarunas norit attālinātā formātā, nevis pie galdiņiem restorānos. Iespējams, šajā grupā ietilpst arī tādi pedagogi, kuri raizējas ne tikai par jauniešu kritisko domāšanu, bet arī par savu profesionālo nišu.
Otra grupa ir cilvēki, kuri pēc būtības ir konservatīvi tādā nozīmē, ka vispār nevēlas neko mainīt, un jaunas lietas savā ikdienā ievieš tikai tad, kad vecās kļuvušas absolūti nelietojamas.
Tomēr mēs patlaban, XXI gadsimtā, dzīvojam digitālajā laikmetā, un ir jāapzinās, ka tad, ja Latvija no MI risinājumu ieviešanas baidīsies vairāk nekā Lietuva un Igaunija, atkal redzēsim datus, ka ekonomiskajā aspektā mūsu valsts nonākusi pēdējā vietā Baltijā.
Savukārt, kas attiecas uz cilvēkiem, ar kuriem viegli manipulēt un kuri ātri pakļaujas propagandai, tad gan vēlēšanu rezultāti, gan attieksme pret dažādām aktualitātēm jau gadiem rāda, ka šādi cilvēki ir visās paaudzēs, arī tajās, kuras izglītojās vēl pirms digitālā laikmeta.