Demogrāfiskā situācija un ar to saistītā sabiedrības novecošana ekspertiem liek prognozēt, ka nākotnē profesionālajā vidē būs iespaidīgs senioru paaudzes darbinieku īpatsvars, jo jaunās un vidējās paaudzes cilvēku vienkārši būs par maz, lai viņi nodrošinātu gan valsts un pašvaldību iestāžu funkcionēšanu, gan privātā sektora izaugsmi, gan vispārēju valstiska mēroga attīstību.
Te ir būtiski uzsvērt, ka sabiedrības novecošana nav tikai Latvijai raksturīga tendence. Gan laikraksts Diena, gan citi mediji bieži ir skaidrojuši, ka šāda tendence vērojama daudzās Eiropas un Āzijas valstīs. Līdz ar to jārēķinās, ka vecākās paaudzes atrašanās profesionālajā apritē kļūs vēl ierastāka, nekā tas ir patlaban, turklāt ne tikai pie mums, bet arī citur pasaulē. Tas likumsakarīgi pastiprinās nepieciešamību pēc dažādu paaudžu sadarbības prasmēm. Jau tagad ir dzirdēts, ka, piemēram, izglītības iestāžu kolektīvos jaunākos un vecākos pedagogus vecuma ziņā šķir puse gadsimta, un, protams, pastāv arī viedokļu dažādība. Turklāt pa vidu starp entuziasma pilnajiem, maz pieredzējušajiem jauniešiem un ar dziļām zināšanām apveltītajiem, piesardzīgajiem senioriem ir arī vidējā paaudze ar savu redzējumu.
Nepieciešamība rast dažādu paaudžu saprašanos profesionālajā vidē nav vienīgais izaicinājums, ko nes līdzi sabiedrības novecošana. Jārēķinās arī ar politisko ietekmi. Ir ierasts uzskatīt, ka vēlētāji novecojot kļūst konservatīvāki un dod priekšroku tādiem politiskajiem spēkiem, kuri sola rāmu, klusu dzīvi bez radikāliem satricinājumiem. Realitātē gan mēdz būt visādi, piemēram, Rīgā pret skaļām izklaides vietām ir protestējuši gados jauni cilvēki, bet no vecākās paaudzes ir dzirdēts iecietīgs viedoklis – lai jau mūzika skan. Tomēr var pieļaut, ka, jauniešu īpatsvaram sabiedrībā mazinoties, aizvien sarežģītāk nodrošināt elektorātu būs tiem politiskajiem spēkiem, kuri orientējas uz dienaskārtību, kas ir aktuāla galvenokārt jaunajai paaudzei.
Jau drīzumā būs interesanti vērot to, cik būtisks paaudžu faktors izrādīsies šīs vasaras pašvaldību vēlēšanās.