Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Var aizsākt bīstamu precedentu – ko neprotam sakārtot, tam piekļuvi bloķējam

Vēlme bloķēt demokrātiju?

Vai sociālā tīkla bloķēšana ir risinājums? Diskusijas par to uzvirmoja saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jēkaba Straumes izteikumiem par sociālo tīklu Facebook.

6. martā aģentūra LETA, vēstot par to, ka Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā apspriesti KNAB plāni kontrolēt partiju reklāmas kampaņas sociālajos tīklos, citēja šādus KNAB priekšnieka Jēkaba Straumes vārdus: "Likums skaidri nosaka, ka tām organizācijām un kompānijām, kuras nodrošina reklāmu par samaksu, izcenojumi KNAB jāiesūta līdz 9. maijam. Ja kompānijas nereaģēs, tad domāsim, kā rīkoties tālāk. Nav izslēgts, ka mums vajadzēs tiesas spriedumu par to, ka uz kādu laiku Facebook, piemēram, tiks bloķēts Latvijā."

Mērķis, kura vārdā darbojas KNAB, respektīvi, centieni uzraudzīt partiju reklāmas kampaņas, protams, ir cēls. Tas, ka sociālajos tīklos pavīd gan viltus ziņas, gan saturs, kas balansē uz robežas starp reklāmu un informāciju, ir plaši zināms.

Tāpat arī gadās, ka sociālajos tīklos visai vulgārā formā tiek pausti viedokļi, kas liek brīnīties par it kā inteliģentu un veiksmīgu cilvēku aizspriedumainību, naidīgumu pret līdzcilvēkiem un tumsonību, kādai XXI gadsimtā nevajadzētu būt. Par sociālajiem tīkliem var teikt to pašu, ko nesen finanšu jomas eksperts Valdis Siksnis Dienai sacīja par investīcijām kriptovalūtās: "Tas ir kā ieiet mežonīgos džungļos."

Taču minētās, ar sociālajiem tīkliem saistītās negācijas ir tikai viena medaļas puse. Otra medaļas puse ir sociālo tīklu pozitīvais devums. Iespējas ātri atrast domubiedrus dažādu projektu īstenošanai. Palīdzība, ko, pateicoties sociālo tīklu pavērtajām iespējām, var saņemt dažādu problēmu gadījumos – arī tādās ikdienišķās situācijās kā nepieciešamība noīrēt dzīvokli vai atrast no mājām aizklīdušu suni.  Turklāt sociālie tīkli nodrošina ērtu saziņu ar draugiem un paziņām tālās zemēs, kā arī ļauj iegūt plašu informācijas klāstu par daudzām dažādām jomām – sākot no kultūras līdz sportam. 

Tāpēc KNAB priekšnieka pieļāvums, ka "Facebook, piemēram, tiks bloķēts", liekas, maigi sakot, savdabīgs.

Šāda metode – bloķēt – asociējas ar nedemokrātisku režīmu rīcību un var aizsākt ļoti bīstamu precedentu – ko neprotam sakārtot, tam piekļuvi bloķējam.

Šoziem starptautiskā žurnālistu pasākumā, kas notika Somijā un kur piedalījās Diena, no daudzu klātesošo valstu mediju pārstāvjiem vien Ķīnas žurnāliste norādīja, ka viņas valstī piekļuve Facebook  nav iespējama. Vai Latvija tieši šajā aspektā vēlas līdzināties Ķīnai?

Top komentāri

reptilis
r
Būs jums bauri pareizo viedokli skatīties...klausīties...,kā kungi teiks -tā arī tam būs būt!:)))....savādāk,sauklausīsies visādus populistus...maskavas balsis...nobalsos ne tā kā vajag...jā,kur nu vēl baumas,ka tāds un tāds kungs aptīrijis savus baurus un lepnu pili nopircis? Tāpēc klapēt ciet visas baumu lapeles!
reptilis
r
Viens no labākajiem un aktuālākajiem citātiem no ""Ceļojums uz Tranaju""- ""Jūs atļaujat cilvēkiem izteikt savu neapmierinātību ,uzspridzinot ierēdņus?-Gudmens izbijies nokunkstēja. -Tā ir vienīgā patiesi efektīvā metode,-Melits iebilda.- Kontrole un līdzsvars. Gluži tāpat kā tauta ir mūsu varā,mēs esam tautas varā.""
Idiotu psrs laika produktu domāšana
I
lai pamēĢina nobloķēt šāda nebūtiska iemesla dēļ gigantu facebook! Kaķa lāsti debesīs nekāpj! P.S. Tas tikai liecina kāda akmens laikmeta domāšana ir mūsu politiķiem un drošības iestādēm. Rimševiča arests arī parāda nekompetenci un nevainības prezumpcijas klaju nicināšanu, jo kamēŗ nav notiesājoša sprieduma, darbojas n. prezumpcijas princips.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūsu, nevis Nila Rīga!(13)

Pēdējā laikā publiskajā vidē dzirdamā retorika par kādām nebūšanām liek aizdomāties, ka brīžiem pārāk daudz enerģijas nelietderīgi izniekojam to nosodīšanā, kurus uzskatām par vainīgiem, šausminoties...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē