Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

15. marts, 2020

Bez suņa nav dzīves © DIENA

Pirms deviņiem mēnešiem piepildīju vairākus gadus senu sapni – dzīvnieku patversmē adoptēju suni. Viņu sauc Bite, viņai ir divi gadi, patīk ošņāt, atrast kaut ko ēdamu uz zemes un ļoti ātri skriet pa mežu. Biti neinteresē manas savtīgās iedomas par dzīvi ar suni – lietas, kuras es gribēju darīt ar viņu kopā, Bitei prieku nesagādā. Tāpēc tagad mēs darām citas lietas.

de facto: Dienesta pārbaudē vērtēs avārijas darbu pamatotību RNP apsaimniekotajās mājās © DIENA(3)

Straujš avārijas darbu pieaugums Rīgas namu pārvaldnieka (RNP) apsaimniekotajās mājās radījis bažas, ka šie darbi izmantoti kā nepamatots ieņēmumu avots. Tas ir viens no auditoru secinājumiem, izvērtējot pašvaldības uzņēmumu RNP. Latvijas Televīzijas raidījums de facto ziņo, ka RNP veiks dienesta izmeklēšanu, izlases kārtībā pārbaudot arī avārijas remontdarbu pamatotību RNP apsaimniekotajās mājās.

Latvijā apstiprināti vēl četri Covid-19 gadījumi(41)

Pēdējā diennaktī Latvijā konstatēti vēl četri jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19, tādējādi kopumā valstī reģistrēti 30 ar šo vīrusu saslimuši iedzīvotāji, aģentūra LETA noskaidroja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Burovs: Rīgas pašvaldībai ir iespējas sniegt atbalstu uzņēmējiem pašreizējā situācijā(4)

"Ārkārtas situācija, kas ir nepieciešama lai apturētu Covid-19 izplatību, būs smags pārbaudījums daudzām nozarēm, tāpēc pašvaldībai jau tagad ir jādomā par to, kāds atbalsts būs nepieciešams iedzīvotājiem un arī uzņēmējiem. Rīgas pašvaldībai ir iespēja sniegt šādu atbalstu," uzskata iepriekšējā domes sasaukuma Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

airBaltic pirmdien veiks papildu lidojumus(20)

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic pirmdien veiks papildu lidojumus, sociālajā vietnē Twitter raksta satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Austrijā ierobežos cilvēku pārvietošanos(8)

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs svētdien paziņoja, ka valdība visā valstī ierobežo cilvēku pārvietošanos. Pēc viņa teikā, ir tikai trīs iemesli, lai cilvēki pamestu mājas: svarīgs darbs, svarīgi pirkumi, tādi kā pārtika, un lai palīdzētu citiem cilvēkiem.

Trends tieši sejā © DIENA(1)

Šogad man ir uzdevums uzrakstīt vairākus rakstus – recenzijas, esejas, domas vai piedzīvojumus, kas atklāj jaunas parādības muzeju dzīvē vai apskata nesenās un esošās no jaunās dzīves puses. Visticamāk, tie būs mākslas, arhitektūras un dizaina muzeji, kuros turpināšu iegriezties, jo citu izvērtēšanā man pietrūkst aizraušanās, piemēram, ar kukaiņiem vai automašīnām.

Kā mājās pagatavot humosu © DIENA(1)

Humoss ir viens no Vidējo un Tuvo Austrumu garšīgākajiem ēdieniem. Ne gluži ēdieniem – šajā reģionā to lieto, tāpat kā mēs lietojam majonēzi, – pie visa. Reģionā vēl joprojām nespēj vienoties, vai humosa izgudrotāji ir Ēģiptes arābi vai tomēr ebreji, kas pirmie samala turku zirņus kopā ar sezama sēklu pastu, citronu sulu un ķiploku. Humosa kari turpinās ne tikai par vēsturi, bet vēl jo trakāk – par šodienu. Diskutēts tiek par labāko konsistenci, temperatūru un perfektāko piedevu. Saplēsties var pat labākie draugi, ja atklāj, ka katrs iecienījis citu humosiju (ēstuve, kurā pārdod tikai humosu).

FOTO: Ķepaiņi meklē jaunas mājas un gādīgus saimniekus(7)

Ar laikraksta Diena un portāla Diena.lv starpniecību ceram atrast dzīvniekiem jaunas mājas. Kā katru nedēļu, publicējam fotoattēlus ar dzīvniekiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nonākuši patversmē, bet ļoti gribētu atrast sev gādīgus saimniekus. Aplūko bildes galerijā - ja nu kāda ķepaiņa bilde tevi uzrunā un pavisam drīz tiksi pie jauna drauga?

Pasaulē Covid-19 konstatēts vairāk nekā 154 000 cilvēku(9)

Ar jauno koronavīrusu, kas pirmo reizi tika konstatēts pagājušā gada decembrī Ķīnā, visā pasaulē līdz svētdienas rītam inficējušies 154 620 cilvēki, bet 5796 cilvēki miruši no koronavīrusa slimības Covid-19, liecina aģentūras AFP apkopotie oficiālie dati.

Marta izskaņā gaiss varētu iesilt līdz +15 grādiem(1)

Tuvākajās dienās Latvijā palaikam gaidāms lietus, slapjš sniegs un brāzmains vējš, savukārt nākamās nedēļas nogalē ieradīsies anticiklons ar sausu un aukstu gaisu, liecina sinoptiķu prognozes.

Konsultē veterinārārsts: Covid-19 un dzīvnieki

Ir daudz informācijas par Covid-19 inficēšanās iespējām, izpausmēm un rezultātiem cilvēkiem, bet arī dzīvnieku īpašniekiem ir daudz jautājumu par risku pašiem cilvēkiem saistībā ar dzīvniekiem.

Igaunija slēdz robežas ārvalstniekiem(10)

Igaunijas valdība sakarā ar Covid-19 epidēmijas draudiem uz laiku atjauno robežkontroli un ierobežos kustību pāri Šengenas zonas iekšējām un ārējām robežām.

Vitamīniem bagātie salātu baldriņi © DIENA

Salātu baldriņi (Valerianella locusta) ir vieni no pirmajiem salātiņiem, kurus var sēt siltumnīcā jau tagad, tie ir tik aukstumizturīgi, ka daži dārzkopji tos mēdz iesēt pat vēl vēlā rudenī, lai iegūtu zaļumus pavasarī drīz pēc sniega nokušanas.

Vecmāmiņa uz pilnu slodzi © DIENA

"Visu laiku esmu kustībā. Ja cilvēks kustas, viņš tik ātri nenoveco," uzskata Zina Aksjonova. Pērn viņa piedalījās konkursā Vecmāmiņa 2019. Tas bijis lielisks piedzīvojums un Zinai palīdzējis kļūt atvērtākai, komunikablākai. Konkursā viņa ieguva titulu Vecmāmiņa Dāma. Viņa ir šuvēja. Dzīvo Tukumā un daudz laika velta savām trim mazmeitiņām.

Jaunās Lietuvas projekts. Saruna ar režisoru Karoli Kaupini © DIENA(2)

Vēl joprojām redzu pretrunu teorētisko ideju un prakses apvienošanā, atzīst lietuviešu režisors Karolis Kaupinis. Viņš 2012. gadā Viļņas Universitātes komparatīvās jeb salīdzinošās politikas zinātņu maģistra grādu ieguvis, veidojot teorētisku filmu par brīvības jēdzienu Baltijas valstīs atmodas periodā. Vēlāk Viļņā dzimušais režisors uzņēmis godalgotās īsfilmas Trokšņotājs/The Noisemaker (2014) un Pieskatīšana/Watchkeeping (2017). Abi darbi izrādīti arī festivālos Latvijā.

Pirmie ziedoši krūmi © DIENA

Līdz brīdim, kad koku un krūmu pavasara ziedēšanas trakums būs klāt, vēl jāpagaida, bet pirmie vēstneši jau plaukst! Ne tikai šogad, kad ziema bijusi silta, bet bieži vien, pat sniega baltumam par spīti, jau ziemas vidū mēdz uzplaukt burvjlazdas.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5