Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

21. marts, 2020

Prezidents pirmdien sasaucis galveno valsts varas atzaru vadītāju sanāksmi(15)

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 23.martā sasaucis valsts galveno varas atzaru - lēmējvaras, izpildvaras un tiesu varas - vadītāju sanāksmi, lai lemtu, kā leģitīmi turpināt valsts pārvaldes darbību pēc tam, kad Saeimas deputātiem un valdības locekļiem 14 dienas jāuzturas pašizolācijā jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ.

Mančestras klubi United un City apvieno spēkus, ziedojot pārtikai

Anglijas premjerlīgas klubi no Mančestras United un City apvienojuši spēkus, lai ziedotu 100 000 sterliņu mārciņu (108,8 miljoni eiro), lai palīdzētu pilsētas labdarības iestādēm, kuras skārusi Covid-19 pandēmija, sagādāt pārtiku.

Ārstu biedrības viceprezidents: Saeimas cinisms un mediķu dzīvības © DIENA(29)

20. marta Saeimas sēdē deputātiem bija iespēja ar balsojumu labot savu kļūdu, šī gada budžetu pieņemot. 46. priekšlikums 2. lasījumā steidzamības kārtā pieņemtajā likumā „Par valsts apdraudējumu un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” paredzēja algu palielinājumu medicīnas darbiniekiem, kas šobrīd cīnās ar briesmīgo SARS 2 vīrusu un ārstē Covid -19 pacientus.

Kaimiņa saslimšanas ar Covid-19 dēļ izmeklēs visus Saeimas deputātus(58)

Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa saslimšanas ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 dēļ Slimību profilakses un kontroles cents (SPKC) izmeklēs visus parlamentāriešus un citus parlamenta darbiniekus, šodien žurnālistiem paziņoja SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

Cīņa par labāku pasauli © DIENA(5)

Amerikāņu diriģente un producente Eimija Andersone intensīvā skaņu ierakstu sesijā Latvijas Radio pirmajā studijā kopā ar speciāli sapulcētu latviešu mūziķu orķestri nesen ierakstīja vērienīga, sociāli un politiski nozīmīga koncertuzveduma muzikālo materiālu. Vēstījuma mērķis ir mainīt sabiedrības domāšanu, attieksmi, dzīvi, kas ir nepieciešams mums visiem. Ieraksts vēl paguva notikt īsi pirms tam, kad visu kultūras dzīvi un ceļošanu apstādināja koronavīrusa globālā izplatība

Vētrā dzimis fotogrāfs © DIENA

Bijušais Dienas kolēģis Uldis Briedis svin 80 gadu jubileju un atceras leģionāru šūpuļdziesmas, iprīta zveju un izgaismotos kadrus.

Valdība turpmāk strādās attālinātā režīmā(21)

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību sabiedrības veselības nolūkos Ministru kabinets (MK) turpmāk strādās attālinātā režīmā, netiekoties klātienē, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Pavasara mēslojums dārzam © DIENA

Lai tiktu pie labas ražas, svarīga ir ne tikai sēklu un stādu kvalitāte, regulāra laistīšana un ravēšana, bet arī augsnes sastāvs, – to zina katrs dārzkopis. Tādēļ viens no pirmajiem pavasara darbiem ir dārza mēslošana, nedrīkst aizmirst par augu ''pabarošanu'' arī veģetācijas sezonas laikā.

Covid-19 apstiprināts jau 38 Āfrikas valstīs, arī Zimbabvē

Zimbabvē apstiprināts pirmais gadījums, kad notikusi inficēšanās ar Covid-19 vīrusu, piektdien pavēstīja veselības ministrs Obadiahs Mojo. Zimbabve ir jau 38. Āfrikas valsts, kur konstatēta saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību.

Pēdējā ballīte © DIENA(2)

Ar sapulci uz ielas, skaidru kandidātu sarakstu, bez solījumiem par kokiem, bet ar apņēmību kļūt par suņa naglām pēcpusē. Tā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām vēl pirmsvīrusa krīzes laikā sevi paguva pieteikt vairāku partiju – jau kopā strādājošo Attīstībai/Par un Progresīvo – apvienotais saraksts.

Aicina iedzīvotājus pārskatīt interneta lietošanas paradumus(5)

Satiksmes ministrija (SM) aicina pārskatīt savus interneta lietošanas paradumus, lai ārkārtējās situācijas laikā, kad liela daļa sabiedrības strādā vai mācās attālināti, neveidotos tīkla pārslodze, aģentūru LETA informēja ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Pretī pavasarim © DIENA(2)

Islandiešu filma Dabas bērni (1991) ir stāsts par divu pensionāru ceļojumu. Galvenais varonis ir vīruks, kurš visu dzīvi kopis savu fermu un, kad spēki vairs neļauj, spiests doties dzīvot pie meitas necilā Reikjavīkas dzīvoklītī. Spurainajam bukam tur viegli neiet, un drīz vien viņš attopas pansionātā. Tur onka satiek savu jaunības mīlu, un abi aizbēg atpakaļ dabā pēdējo reizi, lai beidzot pa īstam izbaudītu dzīvi uz pilnu klapi.

Zemessardze trenēs gatavību sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanai(2)

Zemessardzes bataljonos visā valsts teritorijā šodien un rīt notiks mācības ar mērķi pārbaudīt personāla gatavību nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanā, aģentūru LETA informēja Zemessardzē.

Saeima akceptē likumu par atbalsta pasākumiem Covid-19 seku novēršanai(1)

Saeima piektdien galīgajā lasījumā pieņēma Finanšu ministrijas izstrādāto likumprojektu par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību. Likumā vienuviet ietverts plašu valsts atbalsta pasākumu klāsts slimības seku novēršanai, tostarp dīkstāves pabalstu izmaksa darba ņēmējiem.

Vīrusa padenis breksitam © DIENA(15)

Cīnoties pret koronavīrusa Covid-19 pandēmiju, Lielbritānijai un Eiropas Savienībai (ES) šonedēļ nācās uz nezināmu laiku atlikt arī sarunas par Londonas un Briseles turpmākajām tirdzniecības attiecībām. Pandēmija gan ir tikai viens no faktoriem, kas ietekmē šīs sarunas, par kuru iespējamo gaitu un iznākumu pastāv radikāli pretrunīgas versijas.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5